24 marca 2024 / March 24th, 2024

Informator

Zebraliśmy dla Was wszystkie najważniejsze wskazówki dotyczące 18. Półmaratonu Warszawskiego. Jak będzie wyglądała organizacja wydarzenia w dniu 24 marca 2024? Sprawdź odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania!


Aby ułatwić wyszukiwanie informacji zawartych na stronie skorzystaj z funkcji Ctrl + F. Ten skrót klawiszowy pozwala na wyszukiwanie słów lub fraz w tekście. Wpisz w okienko interesujący Cię wyraz, np. „depozyty” i przeszukaj tekst.


ZAPISY

Rejestracje na bieg odbywają się na dedykowanej stronie >>>

 • Zapisy na 18. Półmaraton Warszawski potrwają do 23.03.2024 r.
 • Zapisy na New Balance Bieg Na Piątkę uruchomione zostaną bliżej terminu wydarzenia.
 • Zapisanie się do biegu będzie możliwe również osobiście w Biurze Zawodów.

UWAGA! Łączna pula numerów startowych dla osób rejestrujących się po 21.03.2024 r. oraz dostępnych w Biurze Zawodów wynosi 200.

 • Do udziału w 18. Półmaratonie Warszawskim można zgłosić się, wybierając jedną z dwóch ścieżkę charytatywną – biorąc udział w akcji #BiegamDobrze, którą reguluje osobny regulamin. Zapisanie się do akcji i rozpoczęcie zbiórki jest możliwe najpóźniej 29 lutego 2024 r.
 • Szczegóły #BiegamDobrze >>> 

TERMIN I MIEJSCE BIEGU

 • 18. Półmaraton Warszawski odbędzie się 24 marca 2024 roku w Warszawie.
 • Start 18. Półmaratonu Warszawskiego nastąpi o godzinie 11:00. Linia startu zostanie zamknięta po ok. 20 minutach od strzału startera.
 • Długość trasy: 21,0975 km. Trasa posiada atest PZLA i World Athletics.
 • New Balance Bieg Na Piątkę 24 marca 2024 roku w Warszawie. Więcej szczegółów podamy niebawem.

OPŁATY STARTOWE

Szczegóły dotyczące opłat za numer startowy  na 18. Półmaraton Warszawski – pakiet podstawowy:

 • Do 31 grudnia 2023 r.: 160 zł
 • Od 1 stycznia 2024 r. do 29 lutego 2024 r.: 180 zł
 • Od 1 marca 2024 r. do 20 marca 2024 r.: 200 zł
 • Od 21 marca 2024 r. (także w Biurze Zawodów): 300 zł

USŁUGI DODATKOWE

Uczestnik ma możliwość zamówienia dodatkowych opcji i usług:

Koszt
Koszulka techniczna New Balance 79 zł
Koszulka bawełniana 49 zł
Możliwość rezygnacji i zwrotu opłaty startowej 35 zł
Wysyłka pakietu startowego 35 zł
Grawerunek na medalu 25 zł

WYSYŁKA NUMERU STARTOWEGO

 • Na zamawianie i opłacanie opcji wysyłki pakietu startowego jest czas do do 4 marca 2024 r.
 • Opłata za Wysyłkę Pakietu Startowego wynosi 35 zł (brutto) za jednego Uczestnika. Pakiety startowe wysyłane są pojedynczo i nie ma możliwości wysłania więcej niż jednego pakietu startowego w pojedynczej przesyłce.
 • Warunkiem wysyłki pakietu startowego jest posiadanie numeru startowego (nadawanego po zaksięgowaniu opłaty startowej) najpóźniej w dniu 4 marca 2024 r. oraz przesłanie wyraźnego skanu lub zdjęcia podpisanej Karty Startowej na adres wysylka@maratonwarszawski.com najpóźniej do 7 marca 2024 r.
 • O dostępności Kart Startowych do wydrukowania poinformujemy bliżej terminu wysyłek.
 • Wysyłki będą realizowane na około dwa tygodnie przed Biegiem.
 • W przypadku niedostarczenia karty w terminie, pakiet startowy będzie można odebrać w Biurze Zawodów na standardowych zasadach.

ODBIÓR NUMERU STARTOWEGO

Pakiet startowy na bieg będzie można w Biurze Zawodów w Pałacu Kultury i Nauki (Ul. Plac Defilad 1, wejście od ul. Marszałkowskiej).

Godziny otwarcia Biura Zawodów:
22 marca 2024 (piątek) – 14:00 – 20:00
23 marca 2024 (sobota) – 10:00 – 20:00

UWAGA! W dniu biegu Biuro Zawodów nie będzie czynne.

Pamiętaj – kolejki tworzą się w momencie otwarcia biura! Nie przychodź na sam początek działania Biura, jeśli nie musisz, aby uniknąć tłoku. Pracujemy cały dzień – na pewno zdążysz odebrać pakiet.

 • Jeśli odbierasz pakiet startowy osobiście – pakiet zostanie wydany na podstawie dokumentu tożsamości ze zdjęciem.
 • Jeśli chcesz, żeby ktoś odebrał pakiet startowy w Twoim imieniu – wydrukuj i podpisz kartę startową (do pobrania z profilu zawodnika – TWOJE BIEGI->POBIERZ KARTĘ STARTOWĄ) oraz dołącz ksero lub zdjęcie swojego dokumentu tożsamości ze zdjęciem. Na podstawie tych dwóch dokumentów, Twój pakiet startowy będzie mogła odebrać inna osoba.

JAK DOJECHAĆ DO BIURA ZAWODÓW

Jak zwykle – rekomendujemy korzystanie z komunikacji miejskiej! Biuro Zawodów mieści się w Pałacu Kultury i Nauki – dojedziecie tam metrem – stacja Centrum (M1) lub stacja Świętokrzyska (M1 i M2).

Biegaczu! Skorzystaj z komunikacji miejskiej i dobrze zaplanuj przyjazd po pakiet startowy! Nie zostawiaj wizyty w Biurze Zawodów na ostatnią chwilę!


JAK POBRAĆ KARTĘ STARTOWĄ

1. Zaloguj się na stronie: https://rejestracja.maratonwarszawski.com/pl/
2. Wejdź w zakładkę TWOJE BIEGI.
3. Wybierz przycisk POBIERZ KARTĘ STARTOWĄ.


ZAWARTOŚĆ PAKIETU STARTOWEGO

W Biurze Zawodów uczestnicy otrzymują pakiety startowe zawierające m.in.: numer startowy z chipem do pomiaru czasu, agrafki, worek depozytowy oraz, w przypadku wybrania odpowiedniej opcji pakietu startowego, pamiątkową koszulkę.

O dokładnej zawartości pakietu informować będziemy bliżej terminu biegu.


EXPO SPORT&FITNESS

Zapraszamy do odwiedzenia Expo Sport&Fitness. Tuż przy Biurze Zawodów w Pałacu Kultury i Nauki znajdziesz stoiska z bogatą ofertą producentów sprzętu sportowego, gadżetów biegowych i odżywek. To też dobra okazja, aby porozmawiać z ekspertami lub zrobić ostatnie przedstartowe zakupy.

Expo otwarte będzie w godzinach pracy Biura Zawodów.


KTO MOŻE WYSTARTOWAĆ

Prawo startu w 18. Półmaratonie Warszawskim mają wyłącznie osoby, które najpóźniej do 24 marca 2024 r. ukończą 18 lat (urodzone przed 25.03.2006 r.).


TRASY BIEGÓW

Trasa biegu zostanie ogłoszona niebawem.


START OSÓB NA WÓZKACH Z NAPĘDEM BEZPOŚREDNIM

Organizator dopuszcza start zawodników na wózkach z napędem bezpośrednim. Zawodnicy ci, po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego w którym wyrażą wolę startu na wózku, powinni przesłać na adres info@maratonwarszawski.com skan dokumentu potwierdzającego niepełnosprawność – jest to warunek przyznania 50% zniżki w opłacie startowej (pakiet bez koszulki).

Organizator nie dopuszcza startu zawodników na wózkach: z napędem pośrednim (np. hand-bike) oraz typu rim-push.


UWAGA – BIEGACZE!

Nie pomagajcie spotkanym na trasie osobom na wózkach! Popchnięcie wózka stanowi niebezpieczeństwo dla osoby na wózku. Niespodziewana pomoc nie jest potrzebna na trasie biegu. Jeśli uczestnik na wózku będzie potrzebował pomocy w pokonaniu na przykład progu zwalniającego, wyraźnie poprosi o wsparcie – bez takiego wyraźnego sygnału ingerencja w pokonywanie trasy przez osobę na wózku jest zabroniona.


PUNKTY ODŻYWIANIA

Punkty odżywiania na 18. Półmaratonie Warszawskim będą rozmieszczone co około 4 kilometry począwszy od 5 kilometra. Na trasie znajdować się będą 4 punkty odżywiania.

UWAGA! Za każdym punktem żywieniowym, po tej samej stronie trasy będą ustawione „strefy zrzutu”, gdzie będzie można wrzucić kubek. Bardzo prosimy o wrzucanie śmieci w oznaczonej strefie. Pozwoli to utrzymać porządek, a także uniknąć rzucania kubków pod nogi biegnących za Tobą biegaczy oraz zanieczyszczania pobocza.


TOALETY NA TRASIE

W pobliżu każdego z punktów odżywiania będą znajdowały się kabiny WC.


DEPOZYTY

W pakiecie startowym otrzymasz worek umożliwiający zdeponowanie rzeczy przed biegiem. Aby oddać depozyt, na worek musisz przykleić naklejkę ze swoim numerem startowym, którą znajdziesz w swoim pakiecie. Do odbioru depozytu za strefą mety potrzebny będzie Ci numer startowy.

W przypadku zgubienia przez uczestnika numeru startowego, Organizator jest zwolniony z odpowiedzialności za pobranie worka przez inną osobę. Uwaga! zabrania się pozostawiania w depozycie przedmiotów wartościowych oraz dokumentów. Za rzeczy wartościowe pozostawione w depozycie organizator nie bierze odpowiedzialności.


PRZEBIERALNIE

Przed biegiem i po biegu uczestnicy będą mieli możliwość skorzystania z przebieralni.


PACEMAKERZY

W uzyskaniu wymarzonego czasu na mecie biegów pomogą pacemakerzy.

O czasach zająców ponformujemy niebawem.


LIMITY CZASU

 • Uczestników 18. Półmaratonu Warszawskiego obowiązuje limit czasu wynoszący 3 godziny 30 minut, liczony od strzału startera.
 • Dodatkowy limit czasu wynosi 1 godzinę 45 minut na 10 km trasy biegu (od strzału startera).

POMIAR CZASU

Pomiar czasu odbywa się za pomocą chipa umieszczonego w Twoim numerze startowym. Pamiętaj, aby nie naruszyć chipa zabezpieczonego gąbeczką – uważaj na swój numer startowy.

Klasyfikacja generalna odbywa się na podstawie czasów rzeczywistych (netto – liczonych od przekroczenia linii startu). Wyjątkiem jest pierwszych 200 osób przekraczających linię mety – są oni klasyfikowani na podstawie czasów oficjalnych (brutto – od strzału startera), z zastrzeżeniem że jeżeli wśród pierwszych 200 osób na mecie nie będzie co najmniej 10 mężczyzn i 10 kobiet, liczba 200 osób zostanie zwiększona tak aby je obejmowała.

Wszystkie klasyfikacje dodatkowe odbywają się na podstawie czasów rzeczywistych (netto – liczonych od przekroczenia linii startu).


NUMER STARTOWY

Numer startowy musi być umieszczony z przodu stroju. Nie może być zasłonięty ani w żaden sposób modyfikowany. Naruszenie tych zasad spowoduje dyskwalifikację. Numer startowy musisz okazać wchodząc do strefy startu.

UWAGA! Koniecznie wypełnij rewers numeru startowego niezbędnymi danymi osobowymi!


WYNIKI ONLINE

Wyniki 18. Półmaratonu Warszawskiego będą dostępne online na stronie biegu. Po biegu każdy uczestnik otrzyma również SMS ze swoim wynikiem.

Wyniki dostępne będą na stronie STS – link udostępniony będzie bliżej biegu.


MEDAL

Medal opublikowany zostanie bliżej biegu.

W formularzu rejestracyjnym możesz dokupić grawerunek medalu. Usługę można będzie także wykupić bezpośrednio na miejscu, jej koszt to 25 zł. Namiot Grawerbus zlokalizowany będzie na terenie Miasteczka.


KOSZULKA

Wzór koszulki opublikowany zostanie bliżej biegu.

W przypadku chęci zakupu koszulki, jej rozmiar należy wybrać w formularzu zgłoszeniowym. Zmiana rozmiaru koszulki możliwa jest poprzez edycję formularza zgłoszeniowego, jednak nie dłużej niż do 14.03.2024 r.

UWAGA! Pula koszulek w każdym rozmiarze jest ograniczona i nie gwarantujemy jej dostępności przez cały czas.


DEKORACJE

 • Wszyscy uczestnicy, którzy ukończą 18. Półmaraton Warszawski otrzymują na mecie pamiątkowe medale.
 • Zdobywcy miejsc I – III w klasyfikacjach generalnej kobiet i mężczyzn oraz zdobywcy miejsc I – III w klasyfikacjach wiekowych otrzymają pamiątkowe puchary.

REZYGNACJA ZE STARTU

Opłata za uczestnictwo w biegu nie podlega zwrotowi, przeniesieniu na inną osobę, przeniesieniu na inny bieg w przyszłości ani wymianie na voucher.

Jednocześnie każdy uczestnik, podczas rejestracji (wyłącznie podczas rejestracji – wykonywania opłaty za start), może zamówić i opłacić dodatkową opcję „możliwość rezygnacji i zwrotu opłaty startowej”. Zakup opcji nie jest możliwy w późniejszym terminie, jak w przypadku dokupowania koszulki, wysyłki lub graweru.

W przypadku zakupu tej opcji Uczestnik nabywa możliwość rezygnacji ze startu w zawodach bez podania przyczyny i otrzymania 100% zwrotu wniesionej opłaty startowej, w tym za wybrane opcje dodatkowe.

Warunkiem wykorzystania wykupionej opcji jest zgłoszenie chęci rezygnacji ze startu w nieprzekraczalnym terminie do dnia 20.03.2024 r. (w przypadku odbioru pakietu startowego w Biurze Zawodów) lub do dnia 07.03.2024 r. (w przypadku korzystania z opcji wysyłki pakietu startowego).

Koszt usługi wynosi 35 zł i jest bezzwrotny (także w przypadku rezygnacji ze startu).

Promocyjna cena usługi dla osób rejestrujących się w ramach zamkniętej rejestracji dla osób które ukończyły 17. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski (punkt V. 4. i. Regulaminu) wynosiła 15 zł.

Rezygnację należy zrealizować poprzez zalogowanie do swojego konta zawodnika na stronie https://rejestracja.maratonwarszawski.com/ i wybranie przycisku „Rezygnuję ze startu” w zakładce TWOJE BIEGI.


FAKTURA

Osoby, które chcą otrzymać fakturę za wniesioną opłatę startową powinny zaznaczyć odpowiednią opcję w formularzu zgłoszeniowym i wpisać wymagane dane potrzebne do wystawienia dokumentu. Faktura zostanie wygenerowana automatycznie po zaksięgowaniu wpłaty i zostanie udostępniona do pobrania z profilu danego uczestnika w terminie do 15 dnia miesiąca następującego po miesiącu w którym miała miejsce wpłata.

Zgodnie z przepisami podatkowymi, ze względu na dokonanie płatności przed wykonaniem usługi, zostanie wystawiona faktura zaliczkowa obejmująca pełną kwotę wniesionej opłaty. Tym samym faktura zaliczkowa jest jednocześnie fakturą końcową.
Zaznaczając opcję Faktura, Uczestnik wyraża zgodę na przesyłanie/udostępnianie faktur bez podpisu odbiorcy, w formie elektronicznej. Zgoda ta nie wyłącza prawa Organizatora do wystawiania i przesyłania faktur w formie papierowej.


ZGŁOSZENIA GRUPOWE

Na biegi nie prowadzimy zgłoszeń grupowych – każdy uczestnik musi zapisać się indywidualnie wypełniając formularz rejestracyjny >>>.

W przypadku chęci opłacenia grupy osób za pomocą jednego przelewu każda osoba z grupy musi zapisać się samodzielnie. Następnie należy wystąpić o zbiorczą fakturę Pro-Forma. Instrukcja:

 1. Podczas rejestracji zawodnicy nie powinni oznaczać chęci otrzymania faktury oraz wprowadzać do niej danych. Nie powinni również opłacać swojego startu.
 2. W celu otrzymania faktury Pro-Forma, należy przesłać: dane do faktury, liczbę oraz listę zawodników (z numerami zgłoszeń) wraz z informacją o wybranej opcji pakietu startowego i biegu na adres ksiegowosc@maratonwarszawski.com.

Faktury Pro-Forma wystawiane są za start co najmniej dwóch uczestników (nie ma możliwości otrzymania Pro-Formy za start pojedynczej osoby). Po zaksięgowaniu wpłaty dokonanej na podstawie faktury Pro-forma wszystkim zawodnikom z listy nadane zostaną numery startowe.