24 marca 2024 / March 24th, 2024

Informator

Biegacze, Kibice – przygotowaliśmy dla Was informator pełen artykułów, przydatnych informacji, mapek i pięknych zdjęć. Przejrzyjcie go i przygotujcie się na przedostatni weekend marca! Wiosna startuje w Warszawie!

Kliknijcie w obrazek poniżej, aby przejść do broszury o nadchodzących biegach – 18. Nationale-Nederlanden Półmaratonie Warszawskim i New Balance Biegu na Piątkę. Całość możecie też przeczytać w czytniku pod obrazkiem.

 

Unable to display PDF file. Download instead. 


Aby ułatwić wyszukiwanie informacji zawartych na stronie skorzystajcie z funkcji Ctrl + F. Ten skrót klawiszowy pozwala na wyszukiwanie słów lub fraz w tekście. Wpiszcie w okienko interesujący Cię wyraz, np. „depozyty” i przeszukajcie tekst.


ZAPISY

Rejestracje na bieg odbywają się na dedykowanej stronie >>>

 • Zapisy na 18.  Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski potrwają do 23.03.2024 r.
 • Zapisy na New Balance Bieg Na Piątkę startują 12 grudnia i potrwają do 23.03.2024 r., chyba że wcześniej wyczerpie się limit miejsc.
 • Limit uczestników New Balance Biegu na Piątkę wynosi 5.000 osób.
 • Zapisanie się do biegu będzie możliwe również osobiście w Biurze Zawodów.

UWAGA! Łączna pula numerów startowych dla osób rejestrujących się po 21.03.2024 r. oraz dostępnych w Biurze Zawodów wynosi 200.

 • Do udziału w 18.  Nationale-Nederlanden Półmaratonie Warszawskim i New Balance Biegu Na Piątkę można zgłosić się, wybierając jedną z dwóch ścieżkę charytatywną – biorąc udział w akcji #BiegamDobrze, którą reguluje osobny regulamin >>>
 • Szczegóły #BiegamDobrze >>> 

TERMIN I MIEJSCE BIEGU

Biegi odbędą się w przedostatnią niedzielę miesiąca – 24 marca 2024.

 • 9:30 – start New Balance Biegu na Piątkę. Linia startu zostanie zamknięta po ok. 5 minutach od strzału startera. Długość trasy: 5 km. Trasa posiada atest PZLA i World Athletics.
 • 11:00 – start 18. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego. Linia startu zostanie zamknięta po ok. 20 minutach od strzału startera. Długość trasy: 21,0975 km. Trasa posiada atest PZLA i World Athletics.

Uczestnicy na wózkach z napędem ręcznym startują z pierwszej linii o godzinie:

 • 9:27 – New Balance Bieg na Piątkę 
 • 10:57 – 18. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski

Oba biegi startują z Mostu Poniatowskiego w stronę Śródmieścia.

 • Półmaratonu z jezdni północnej (od strony PGE Narodowego)
 • 5 km z jedni południowej (od strony Saskiej Kępy).

Dla każdego z dwóch biegów przygotowana jest osobna brama startowa. Obie bramy startowe dzieli odległość około 100 metrów.

 

Wspólne przejście na start New Balance Biegu na Piątkę

UWAGA! Biegacze z New Balance Biegu na Piątkę – stańcie w miejscu ustawiania się stref startowych – sprawdźcie grafikę. W wyznaczonej dla Was przestrzeni pojawią się flagi – stańcie przy tej, która prognozuje Wasz wynik. 

W odpowiednim momencie przejdziemy wspólnie około 100 metrów na linię startu biegu. Stosujcie się do poleceń obsługi biegu, która będzie obecna w strefie.


STREFY STARTOWE NA 18. NATIONALE-NEDERLANDEN PÓŁMARATONIE WARSZAWSKIM

Półmaratończycy, pamiętajcie, aby na starcie ustawić się w odpowiedniej strefie czasowej. Strefy na starcie będą wyznaczone przez flagi. Kolor strefy, która jest Ci przypisana wskazuje oznaczenie w rogu Twojego numeru startowego. Wejście do stref startowych będzie możliwe od 10:30.

Do wyników liczy się czas netto – od przekroczenia linii startu. Kliknij na mapę, aby powiększyć.


PROGRAM WYDARZENIA

Przygotowaliśmy program godzinowy wydarzenia – sprawdźcie rozpiskę TUTAJ >>>


INFORMATOR DROGOWY

W związku z organizacją 18.Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego i New Balance Biegu na Piątkę pojawią się czasowe zmiany w organizacji ruchu drogowego na trasie wydarzenia.

Zapraszamy do zapoznania się z planowanymi zamknięciami poszczególnych ulic. Aby umożliwić Państwu dostosowanie swoich planów do czasowych zmian w ruchu drogowego wywołanych imprezą sportową, przedstawiamy opis najistotniejszych z nich.

Sprawdź całość >>>


NIE OBOWIĄZUJE ZMIANA CZASU Z ZIMOWEGO NA LETNI

W tym roku spotykamy się 24 marca – w przedostatnią niedzielę miesiąca. To oznacza, że w noc poprzedzającą bieg NIE następuje zmiana czasu z zimowego na letni, czyli nie obowiązuje znany Wam schemat „śpimy o godzinę krócej przed startem”. Ta zmiana nastąpi w ostatnią niedzielę miesiąca – czyli tydzień po naszym biegu. Jeśli biegacie już z nami któryś sezon, to prawdopodobnie pamiętacie o zwyczajowej zmianie – stąd ta informacja. W tym roku zmiany NIE robimy!


OPŁATY STARTOWE

Szczegóły dotyczące opłat za numer startowy na 18.  Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski – pakiet podstawowy:

 • Do 31 grudnia 2023 r.: 160 zł
 • Od 1 stycznia 2024 r. do 29 lutego 2024 r.: 180 zł
 • Od 1 marca 2024 r. do 20 marca 2024 r.: 200 zł
 • Od 21 marca 2024 r. (także w Biurze Zawodów): 300 zł

Szczegóły dotyczące opłat za numer startowy na New Balance Bieg na Piątkę – pakiet podstawowy:

 • Pierwsze 500 osób lub do dnia 31 stycznia 2024 r. (w wypadku wcześniejszego niewyczerpania limitu 500 osób) – 69 zł
 • Po wyczerpaniu limitu 500 osób lub od 1 lutego 2024 r. – 79 zł
 • Od 1 marca 2024 r. do 21 marca 2024 r. – 89 zł
 • Od 22 marca 2024 r. (także w Biurze Zawodów) – 99 zł

USŁUGI DODATKOWE

Uczestnik ma możliwość zamówienia dodatkowych opcji i usług w przypadku 18. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego:

Koszt
Koszulka techniczna New Balance 79 zł
Koszulka bawełniana 49 zł
Możliwość rezygnacji i zwrotu opłaty startowej 35 zł
Wysyłka pakietu startowego 35 zł
Grawerunek na medalu 25 zł

Uczestnik ma możliwość zamówienia dodatkowych opcji i usług w przypadku New Balance Biegu na Piątkę:

Koszt
Koszulka techniczna New Balance 79 zł
Możliwość rezygnacji i zwrotu opłaty startowej 25 zł
Wysyłka pakietu startowego 35 zł
Grawerunek na medalu 25 zł

 

WYSYŁKA NUMERU STARTOWEGO


 • Na zamawianie i opłacanie opcji wysyłki pakietu startowego jest czas do do 4 marca 2024 r.
 • Opłata za Wysyłkę Pakietu Startowego wynosi 35 zł (brutto) za jednego Uczestnika. Pakiety startowe wysyłane są pojedynczo i nie ma możliwości wysłania więcej niż jednego pakietu startowego w pojedynczej przesyłce.
 • Warunkiem wysyłki pakietu startowego jest posiadanie numeru startowego (nadawanego po zaksięgowaniu opłaty startowej) najpóźniej w dniu 4 marca 2024 r. oraz przesłanie wyraźnego skanu lub zdjęcia podpisanej Karty Startowej na adres wysylka@maratonwarszawski.com najpóźniej do 7 marca 2024 r.
 • O dostępności Kart Startowych do wydrukowania poinformujemy bliżej terminu wysyłek.
 • Wysyłki będą realizowane na około dwa tygodnie przed Biegiem.
 • W przypadku niedostarczenia karty w terminie, pakiet startowy będzie można odebrać w Biurze Zawodów na standardowych zasadach.

ODBIÓR NUMERU STARTOWEGO

Pakiet startowy na biegi (oba dystanse) będzie można w Biurze Zawodów w Pałacu Kultury i Nauki (Ul. Plac Defilad 1, wejście od ul. Marszałkowskiej).

Godziny otwarcia Biura Zawodów:
22 marca 2024 (piątek) – 14:00 – 20:00
23 marca 2024 (sobota) – 10:00 – 20:00

UWAGA! W dniu biegu Biuro Zawodów nie będzie czynne.

Pamiętaj – kolejki tworzą się wyłącznie w momencie otwarcia biura! Nie przychodź na sam początek działania Biura, jeśli nie musisz, aby uniknąć tłoku. Pracujemy cały dzień – na pewno zdążysz odebrać pakiet.

 • Jeśli odbierasz pakiet startowy osobiście – pakiet zostanie wydany na podstawie dokumentu tożsamości ze zdjęciem.
 • Jeśli chcesz, żeby ktoś odebrał pakiet startowy w Twoim imieniu – wydrukuj i podpisz kartę startową (do pobrania z profilu zawodnika – TWOJE BIEGI->POBIERZ KARTĘ STARTOWĄ) oraz dołącz ksero lub zdjęcie swojego dokumentu tożsamości ze zdjęciem. Na podstawie tych dwóch dokumentów, Twój pakiet startowy będzie mogła odebrać inna osoba.

Biegacze charytatywni! Podczas wizyty na Expo koniecznie pamiętajcie o odwiedzeniu stoiska organizacji, dla której biegniecie w ramach akcji #BiegamDobrze. Przez cały czas pracy Biura Zawodów będą na Was czekać przedstawiciele wszystkich organizacji!


JAK DOJECHAĆ DO BIURA ZAWODÓW

Jak zwykle – rekomendujemy korzystanie z komunikacji miejskiej! Biuro Zawodów mieści się w Pałacu Kultury i Nauki – dojedziecie tam metrem – stacja Centrum (M1) lub stacja Świętokrzyska (M1 i M2).

Biegaczu! Skorzystaj z komunikacji miejskiej i dobrze zaplanuj przyjazd po pakiet startowy! Nie zostawiaj wizyty w Biurze Zawodów na ostatnią chwilę!


JAK POBRAĆ KARTĘ STARTOWĄ

1. Zaloguj się na stronie: https://rejestracja.maratonwarszawski.com/pl/
2. Wejdź w zakładkę TWOJE BIEGI.
3. Wybierz przycisk POBIERZ KARTĘ STARTOWĄ.


ZAWARTOŚĆ PAKIETU STARTOWEGO

Uczestnicy otrzymują pakiety startowe zawierające między innymi: numer startowy z chipem do pomiaru czasu, agrafki, worek depozytowy oraz, w przypadku wybrania odpowiedniej opcji pakietu startowego, pamiątkową koszulkę.

Dodatkowo w Biurze Zawodów biegacze z obu dystansów otrzymają:

 • Voucher zniżkowy od Nice To Fit You
 • Plastry opatrunkowe od Grupy Lux Med
 • Lech Free Active Hydrate
 • Voucher zniżkowy od Vision Express
 • Vitarade® Endurance Bar
 • Napój izotoniczny OSHEE
 • Woda źródlana Primavera

EXPO SPORT&FITNESS

Zapraszamy do odwiedzenia Expo Sport&Fitness. Tuż przy Biurze Zawodów w Pałacu Kultury i Nauki znajdziesz stoiska z bogatą ofertą producentów sprzętu sportowego, gadżetów biegowych i odżywek. To też dobra okazja, aby porozmawiać z ekspertami lub zrobić ostatnie przedstartowe zakupy.

Expo otwarte będzie w godzinach pracy Biura Zawodów – lista wystawców dostępna na stronie >>>


KTO MOŻE WYSTARTOWAĆ

Prawo startu w 18. Nationale-Nederlanden Półmaratonie Warszawskim mają wyłącznie osoby, które najpóźniej do 24 marca 2024 r. ukończą 18 lat (urodzone przed 25.03.2006 r.).

Prawo startu w New Balance Biegu Na Piątkę mają osoby, które najpóźniej do 24 marca 2024 r. ukończą 15 lat (urodzone przed 24.03.2009r.). Istnieje możliwość startu osób, które do 24 marca 2024r. ukończą 13 lat (urodzone przed 24.09.2011r.) po przedstawieniu zaświadczenia lekarskiego dopuszczającego do udziału w biegu.


KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA

18 marca upływa termin nadsyłania zgłoszeń zespołów do klasyfikacji drużynowej w ramach 18. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego. Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, możecie nadal się zgłosić!

Najważniejsze informacje o popularnej „drużynówce”:

 • Drużyna składa się z minimum 4 osób, w tym minimum jednej kobiety. Nie ma górnego ograniczenia liczby członków drużyny.
 • Za wynik końcowy drużyny uznaje się sumę czterech najlepszych czasów netto osiągniętych przez jej zawodników, w tym minimum jednej kobiety. Wygrywa drużyna, której suma 4 wymienionych czasów jest najmniejsza. W przypadku, gdy bieg ukończy mniej niż 4 zawodników reprezentujących drużynę lub biegu nie ukończy żadna kobieta reprezentująca drużynę, drużyna nie będzie klasyfikowana.
 • Do klasyfikacji drużynowej mogą być zgłoszone wyłącznie osoby, które przed terminem składania zgłoszeń do ww. klasyfikacji mają nadane numery startowe.
 • Kapitan zgłasza drużynę nadsyłając jej pełny skład (imiona, nazwiska oraz lata urodzenia i numery startowe zawodników) na adres info@maratonwarszawski.com na załączonym formularzu >>>.
 • Zgłoszenia drużyn można nadsyłać do 18 marca 2024 roku. Po tej dacie jakiekolwiek zmiany w składach drużyn ani nowe zgłoszenia nie są możliwe.

Pełen regulamin dostępny jest TU >>>


TRASY BIEGÓW

Trasa 18. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego >>>

Trasa New Balance Biegu na Piątkę >>>


START OSÓB NA WÓZKACH Z NAPĘDEM BEZPOŚREDNIM

Organizator dopuszcza na obu biegach start zawodników na wózkach z napędem bezpośrednim. Zawodnicy ci, po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego w którym wyrażą wolę startu na wózku, powinni przesłać na adres info@maratonwarszawski.com skan dokumentu potwierdzającego niepełnosprawność – jest to warunek przyznania 50% zniżki w opłacie startowej (pakiet bez koszulki).

Organizator nie dopuszcza startu zawodników na wózkach: z napędem pośrednim (np. hand-bike) oraz typu rim-push.

Przygotowaliśmy osobny wpis z instrukcjami dla OzN – opis tras, Miasteczka, rozgrzewki – sprawdźcie >>>


UWAGA – BIEGACZE I UCZESTNICY NA WÓZKACH!

Biegacze, nie pomagajcie spotkanym na trasie osobom na wózkach! Popchnięcie wózka stanowi niebezpieczeństwo dla osoby na wózku. Niespodziewana pomoc nie jest potrzebna na trasie biegu. Jeśli uczestnik na wózku będzie potrzebował pomocy w pokonaniu na przykład progu zwalniającego, wyraźnie poprosi o wsparcie – bez takiego wyraźnego sygnału ingerencja w pokonywanie trasy przez osobę na wózku jest zabroniona.


JAK DOJECHAĆ NA START

Liczba miejsc parkingowych w bezpośredniej okolicy startu jest bardzo ograniczona. Zachęcamy do poruszania się w dniu startu komunikacją miejską. Parking na błoniach PGE Narodowego nie będzie dostępny!

Rekomendujemy dojazd do stacji metra Stadion Narodowy i przejście z błoni PGE Narodowego do Miasteczka z depozytami oraz na start biegów (Most Poniatowskiego). W godzinach 9:45-10:15 przejście z metra do Miasteczka w będzie odbywać się po kładce nad trasą New Balance Biegu na Piątkę – sprawdźcie mapkę terenu.

 • Ruch samochodowy Mostem Poniatowskiego będzie wyłączony w godz. 8:00-10:00, zaś tramwajowy 7:00-10:00.
 • W okolicy stadionu ruch tramwajowy będzie utrzymany pomiędzy: Al. Waszyngtona – Al. Zieleniecka – ul. Targowa

Więcej o zmianach w ruchu i transporcie przeczytacie na:


DARMOWA KOMUNIKACJA MIEJSKA

Na podstawie uchwały Rady m.st. Warszawy uczestnicy biegu mogą poruszać się komunikacją miejską w I strefie biletowej w dniu biegu bezpłatnie. Bezpłatne przejazdy obowiązują w autobusach, tramwajach, metrze i SKM. Do skorzystania z przejazdu niezbędne jest posiadanie przy sobie numeru startowego.

Kartonikowe wejściówki do metra dostępne są w Biurze Zawodów w punkcie INFO. Wysyłkowicze swoje wejściówki otrzymują w kopercie z numerem startowym.


UBRANIA NA STARCIE

Wszystkie ubrania pozostawione bez opieki w strefie startu (na ziemi, barierkach etc.) zostaną sprzątnięte zaraz po starcie i przekazane na cele charytatywne. Nie zostawiajcie na ulicy ubrań, po które chcecie wrócić – w takim wypadku skorzystajcie z depozytu w Miasteczku Biegacza.

Zatem, jeśli macie w zwyczaju zakładać przed startem dodatkową warstwę ubrań, to zachęcamy do założenia na strój biegowy cieplejszej warstwy odzieży, której nie będziecie później potrzebować. Zbędne ubranie wyrzuć za barierki – zbierze i zajmie się nimi mazowiecki oddział PCK.


PUNKTY ODŻYWIANIA

Punkty odżywiania na 18.  Nationale-Nederlanden Półmaratonie Warszawskim będą rozmieszczone co około 4 kilometry począwszy od 5 kilometra. Na trasie znajdować się będą 4 punkty odżywiania. Mapę z zaznaczonymi punktami publikujemy tu >>>

Punkty odżywiania zawsze zaczynają się i kończą stołami z wodą.

Punkt 1

 • Woda źródlana Primavera
 • Napój izotoniczny OSHEE

Punkt 2

 • Woda źródlana Primavera
 • Napój izotoniczny OSHEE
 • Banany z Bronisz

Punkt 3

 • Woda źródlana Primavera
 • Napój izotoniczny OSHEE
 • Vitarade® Endurance Bar

Punkt 4

 • Woda źródlana Primavera
 • Napój izotoniczny OSHEE
 • Banany z Bronisz
 • Vitarade® Endurance Bar

UWAGA! Za każdym punktem żywieniowym, po tej samej stronie trasy będą ustawione „strefy zrzutu”, gdzie będzie można wrzucić kubek. Bardzo prosimy o wrzucanie śmieci w oznaczonej strefie. Pozwoli to utrzymać porządek, a także uniknąć rzucania kubków pod nogi biegnących za Tobą biegaczy oraz zanieczyszczania pobocza.

Na trasie New Balance Biegu Na Piątkę nie znajdują się punkty odżywiania.


NA MECIE

Za linią mety biegacze obu dystansów otrzymają:

 • pamiątkowy medal
 • Napój izotoniczny OSHEE
 • Wodę źródlaną Primavera
 • Jabłko

Biegacze z dłuższego dystansu otrzymają także:

 • Lech Free Active Hydrate

TOALETY NA TRASIE

W pobliżu każdego z punktów odżywiania na trasie Półmaratonu będą znajdowały się kabiny WC. Toalety dla osób poruszających się na wózkach znajdują się przed punktami odżywiania nr 2 i 4.


DEPOZYTY

Depozyty ulokowane będą w Miasteczku Biegacza na błoniach PGE Narodowego. W tym samym miejscu przed biegiem oddacie, a po biegu odbierzecie swoje rzeczy. To co, chcecie zostawić w depozycie należy włożyć do worka, który otrzymacie razem z numerem startowym. Na worek należy nakleić naklejkę z numerem startowym – ją również dostaniecie razem z numerem startowym. 

Depozyty będą umieszczone w czterech halach – oznaczonych sektorem oraz zakresem numerów. Swój depozyt należy oddać w odpowiednio oznaczonej hali – zgodnie z oznaczeniem sektora na numerze startowym.

 • 8:30-11:00 – Działanie depozytów New Balance Biegu na Piątkę
 • 9:00-15:30 – Działanie depozytów 18. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego.

Do odbioru depozytu za strefą mety potrzebny będzie Ci numer startowy.

W przypadku zgubienia przez uczestnika numeru startowego, Organizator jest zwolniony z odpowiedzialności za pobranie worka przez inną osobę. Uwaga! zabrania się pozostawiania w depozycie przedmiotów wartościowych oraz dokumentów. Za rzeczy wartościowe pozostawione w depozycie organizator nie bierze odpowiedzialności.


PRZEBIERALNIE

Przed biegiem i po biegu uczestnicy będą mieli możliwość skorzystania z przebieralni. Przebieralnie umiejscowione będą w okolicy depozytów. Szczegóły na mapie Miasteczka!


PACEMAKERZY

18. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski
01:20; 01:25; 01:30; 01:35; 01:40; 01:45; 01:50; 01:55; 02:00; 02:10; 02:15; 02:20; 02:30

11. New Balance Bieg na Piątkę

20:00; 25:00; 30:00; 35:00; 40:00


LIMITY CZASU

 • Uczestników 18. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego obowiązuje limit czasu wynoszący 3 godziny 30 minut, liczony od strzału startera.
 • Dodatkowy limit czasu wynosi 1 godzinę 45 minut na 10 km trasy biegu (od strzału startera).
 • Uczestników New Balance Biegu Na Piątkę obowiązuje limit czasu wynoszący 45 minut, liczony od strzału startera dla danej fali.

POMIAR CZASU

Pomiar czasu odbywa się za pomocą chipa umieszczonego w Twoim numerze startowym. Pamiętaj, aby nie naruszyć chipa zabezpieczonego gąbeczką – uważaj na swój numer startowy.

Klasyfikacja generalna w 18.  Nationale-Nederlanden Półmaratonie Warszawskim odbywa się na podstawie czasów rzeczywistych (netto – liczonych od przekroczenia linii startu). Wyjątkiem jest pierwszych 200 osób przekraczających linię mety – są oni klasyfikowani na podstawie czasów oficjalnych (brutto – od strzału startera), z zastrzeżeniem że jeżeli wśród pierwszych 200 osób na mecie nie będzie co najmniej 10 mężczyzn i 10 kobiet, liczba 200 osób zostanie zwiększona tak aby je obejmowała.

Klasyfikacja generalna w New Balance Biegu Na Piątkę odbywa się na podstawie czasów rzeczywistych (netto – liczonych od przekroczenia linii startu). Wyjątkiem jest pierwszych 50 osób przekraczających linię mety – są oni klasyfikowani na podstawie czasów oficjalnych (brutto – od strzału startera), z zastrzeżeniem że jeżeli wśród pierwszych 50 osób na mecie nie będzie co najmniej 3 mężczyzn i 3 kobiet, liczba 50 osób zostanie zwiększona tak aby je obejmowała

Wszystkie klasyfikacje dodatkowe odbywają się na podstawie czasów rzeczywistych (netto – liczonych od przekroczenia linii startu).


NUMER STARTOWY

Numer startowy musi być umieszczony z przodu stroju startowego. Nie może być zasłonięty ani w żaden sposób modyfikowany. Naruszenie tych zasad spowoduje dyskwalifikację. Koniecznie wypełnij rewers numeru startowego niezbędnymi danymi osobowymi!

 • Na numerze znajdziesz oznaczenie swojej strefy startowej oraz numer sektora, do którego możesz oddać swój depozyt.
 • Na podstawie numeru oddasz i odbierzesz depozyt.
 • Na numerze znajduje się też kod do zakupu zdjęć od GetPica.
 • W numerze znajduje się chip służący do pomiaru czasu.

 


WYNIKI ONLINE

Wyniki 18.  Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego i New Balance Biegu Na Piątkę będą dostępne online na stronie biegu. Po biegu każdy uczestnik otrzyma również SMS ze swoim wynikiem.

Wyniki dostępne będą na stronie STS – link udostępniony będzie bliżej biegu.


ZDJĘCIA Z BIEGU

Zdjęcia na trasie będzie robił znany Wam Fotomaraton.pl – przeczytajcie szczegóły >>>


MEDAL

Medal 18. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego >>>
Medal New Balance Biegu na Piątkę >>>

W formularzu rejestracyjnym możesz dokupić grawerunek medalu. Usługę można będzie także wykupić bezpośrednio na miejscu, jej koszt to 25 zł. Namiot Grawerbus zlokalizowany będzie na terenie Miasteczka.


KOSZULKI

Koszulka 18. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego >>>
Koszulka New Balance Biegu na Piątkę >>>

W przypadku chęci zakupu koszulki, jej rozmiar należy wybrać w formularzu zgłoszeniowym. Zmiana rozmiaru koszulki możliwa jest poprzez edycję formularza zgłoszeniowego, jednak nie dłużej niż do 14.03.2024 r.

UWAGA! Pula koszulek w każdym rozmiarze jest ograniczona i nie gwarantujemy jej dostępności przez cały czas.


ZAKAZ PORUSZANIA SIĘ PO TRASIE

Ze względów bezpieczeństwa na trasie biegu obowiązuje zakaz poruszania się na rowerze, z kijkami nordic walking, na deskorolce, hulajnodze i innych urządzeniach mechanicznych oraz ze zwierzętami. Ze względów bezpieczeństwa osoby łamiące zakaz będą usuwane z trasy przez obsługę biegu. Wyjątek stanowią osoby mające przepustki wydane przez organizatora.


DEKORACJE

 • Wszyscy uczestnicy, którzy ukończą 18.  Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski i New Balance Bieg Na Piątkę otrzymują na mecie pamiątkowe medale.
 • W 18.  Nationale-Nederlanden Półmaratonie Warszawskim zdobywcy miejsc I – III w klasyfikacjach generalnej kobiet i mężczyzn oraz zdobywcy miejsc I – III w klasyfikacjach wiekowych otrzymają pamiątkowe puchary.
 • W New Balance Biegu Na Piątkę zdobywcy miejsc I -III w klasyfikacjach generalnej kobiet i mężczyzn otrzymają pamiątkowe puchary.

Plan godzinowy publikujemy w PROGRAMIE >>>


NOCLEGI

Osoby zainteresowane noclegiem z 23 na 24 marca (sobota/niedziela) mają możliwość skorzystania z miejsca dedykowanego uczestnikom biegu.

Miejsce noclegów – Ośrodek Aktywna Warszawa na ul. Inflanckiej 8 – sala sportowa.
Liczba miejsc ograniczona – dostępnych jest 20 miejsc.

Godziny:
– sala dostępna jest od 17:00 w sobotę (23 marca)
– najpóźniej do godziny 10:00 w niedzielę (24 marca) należy opuścić salę

Zgłoszenia:
– chęć skorzystania z noclegu należy zgłosić wysyłając maila na nocleg@maratonwarszawski.com
– potwierdzenie zgłoszenia wysłane będzie w odpowiedzi na maila
– podstawą do wejścia na salę noclegową będzie numer startowy oraz przepustka – przepustki będą do odebrania w punkcie INFO w Biurze Zawodów.

Niemożliwe jest skorzystanie z noclegu bez uzyskania potwierdzenia mailowego oraz posiadania przepustki i numeru startowego.

Za udostępnienie miejsca dziękujemy Aktywnej Warszawie.


PRYSZNICE

Prysznice dla biegaczy będą dostępne w Hali Sportowej OSiR Saska (Lokalizacja: Szkoła Podstawowa nr 373 im. Ignacego Jana Paderewskiego, adres: Saska 80, 03-914 Warszawa) w godzinach od 10:00 -15:00. Wejście będzie odbywało się na podstawie numeru startowego.


REZYGNACJA ZE STARTU

Opłata za uczestnictwo w biegu nie podlega zwrotowi, przeniesieniu na inną osobę, przeniesieniu na inny bieg w przyszłości ani wymianie na voucher.

Jednocześnie każdy uczestnik, podczas rejestracji (wyłącznie podczas rejestracji – wykonywania opłaty za start), może zamówić i opłacić dodatkową opcję „możliwość rezygnacji i zwrotu opłaty startowej”. Zakup opcji nie jest możliwy w późniejszym terminie, jak w przypadku dokupowania koszulki, wysyłki lub graweru.

W przypadku zakupu tej opcji Uczestnik nabywa możliwość rezygnacji ze startu w zawodach bez podania przyczyny i otrzymania 100% zwrotu wniesionej opłaty startowej, w tym za wybrane opcje dodatkowe.

Warunkiem wykorzystania wykupionej opcji jest zgłoszenie chęci rezygnacji ze startu w nieprzekraczalnym terminie do dnia 20.03.2024 r. (w przypadku odbioru pakietu startowego w Biurze Zawodów) lub do dnia 07.03.2024 r. (w przypadku korzystania z opcji wysyłki pakietu startowego).

Koszt usługi wynosi 35 zł w przypadku Półmaratonu i 25 zł w przypadku Biegu Na Piątkę i jest bezzwrotny (także w przypadku rezygnacji ze startu).

Promocyjna cena usługi dla osób rejestrujących się w ramach zamkniętej rejestracji dla osób które ukończyły 17. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski (punkt V. 4. i. Regulaminu) wynosiła 15 zł.

Rezygnację należy zrealizować poprzez zalogowanie do swojego konta zawodnika na stronie https://rejestracja.maratonwarszawski.com/ i wybranie przycisku „Rezygnuję ze startu” w zakładce TWOJE BIEGI.


FAKTURA

Osoby, które chcą otrzymać fakturę za wniesioną opłatę startową powinny zaznaczyć odpowiednią opcję w formularzu zgłoszeniowym i wpisać wymagane dane potrzebne do wystawienia dokumentu. Faktura zostanie wygenerowana automatycznie po zaksięgowaniu wpłaty i zostanie udostępniona do pobrania z profilu danego uczestnika w terminie do 15 dnia miesiąca następującego po miesiącu w którym miała miejsce wpłata.

Zgodnie z przepisami podatkowymi, ze względu na dokonanie płatności przed wykonaniem usługi, zostanie wystawiona faktura zaliczkowa obejmująca pełną kwotę wniesionej opłaty. Tym samym faktura zaliczkowa jest jednocześnie fakturą końcową.
Zaznaczając opcję Faktura, Uczestnik wyraża zgodę na przesyłanie/udostępnianie faktur bez podpisu odbiorcy, w formie elektronicznej. Zgoda ta nie wyłącza prawa Organizatora do wystawiania i przesyłania faktur w formie papierowej.


ZGŁOSZENIA GRUPOWE

Na biegi nie prowadzimy zgłoszeń grupowych – każdy uczestnik musi zapisać się indywidualnie wypełniając formularz rejestracyjny >>>.

W przypadku chęci opłacenia grupy osób za pomocą jednego przelewu każda osoba z grupy musi zapisać się samodzielnie. Następnie należy wystąpić o zbiorczą fakturę Pro-Forma. Instrukcja:

 1. Podczas rejestracji zawodnicy nie powinni oznaczać chęci otrzymania faktury oraz wprowadzać do niej danych. Nie powinni również opłacać swojego startu.
 2. W celu otrzymania faktury Pro-Forma, należy przesłać: dane do faktury, liczbę oraz listę zawodników (z numerami zgłoszeń) wraz z informacją o wybranej opcji pakietu startowego i biegu na adres ksiegowosc@maratonwarszawski.com.

Faktury Pro-Forma wystawiane są za start co najmniej dwóch uczestników (nie ma możliwości otrzymania Pro-Formy za start pojedynczej osoby). Po zaksięgowaniu wpłaty dokonanej na podstawie faktury Pro-forma wszystkim zawodnikom z listy nadane zostaną numery startowe.