24 marca 2024 / March 24th, 2024
 

Zapisy na 46. Maraton Warszawski startują 10 stycznia!

15-12-2023 09:12

Trwa okres podsumowań oraz planów na nadchodzący rok, czas  życzeń i prezentów. Dołączamy się i z radością ogłaszamy: zapisy na 46. Maraton Warszawski wystartują 10 stycznia! W nadchodzącym, 2024 roku zmierzcie się z dystansem maratońskim i zróbcie to na największej imprezie biegowej w Polsce. Wyjątkowa rocznica – stulecie polskiego maratonu, start i meta pod Pałacem Kultury i Nauki, imprezy towarzyszące, atrakcje dla mieszkańców i niepowtarzalne emocje! 

Nieprzerwanie od ponad 40 lat ostatni weekend września to w Warszawie święto biegania. 46. edycja Maratonu Warszawskiego odbędzie się 29 września 2024 roku. Rejestracja rozpocznie się 10 stycznia – zapiszcie tę datę w kalendarzu! Dla niecierpliwych przygotowaliśmy vouchery prezentowe – spraw sobie lub bliskiej osobie niezwykły prezent, podaruj start w naszej imprezie.

 

Spełnij swoje marzenia i przeżyj biegową przygodę

To przygoda, która odmienia – tak o przygotowaniach i starcie na królewskim dystansie zdają się mówić wszyscy, którzy choć raz zmierzyli się z maratonem. Udział w imprezie biegowej poprzedzony miesiącami przygotowań to spełnienie marzeń wielu sportowców amatorów – zachęcamy do wzięcia losu w swoje ręce i nogi! Nauka, pogłębienie pasji, nowe znajomości, doświadczenie i emocje, których nie da się opisać. W 2024 roku przebiegnijcie maraton – zawalczcie o życiówki, debiutujcie, cieszcie się niezwykłą magią królewskiego dystansu.

 

Zapisy i vouchery – moc postanowień

Zapisy na bieg rozpoczną się 10 stycznia. Od tego dnia możliwe będą zapisy – oczywiście poprzez ścieżkę tradycyjną, czyli wnosząc opłatę startową lub charytatywną — zakładając zbiórkę #BiegamDobrze.  Zarejestrować się na bieg będzie można poprzez formularz znajdujący się na stronie rejestracja.maratonwarszawski.com. Zapamiętajcie datę startu zapisów i zaplanujcie ostatnią niedzielę września.

Udział w biegu można również podarować w prezencie – zakup vouchera dostępnego na stronie sklep-fmw.pl/vouchery oznacza zwolnienie obdarowywanej osoby z opłaty startowej. Podstawą rejestracji jest użycie kodu, który wyzeruje opłatę startową – wykorzystać go i tym samym zapisać się na bieg będzie można w terminie od 10 stycznia do 31 maja, czyli w czasie trwania pierwszego progu cenowego wynoszącego dla wszystkich biegaczy 200 złotych za pakiet podstawowy. Oczywiście dostępne są vouchery również z koszulkami, których wzory zaprezentujemy w 2024.

 

#BiegamDobrze – pobiegnij w słusznej sprawie i z wyjątkowym numerem startowym

W ramach akcji charytatywnej i takiej samej ścieżki rejestracji każdy biegacz może wybrać jedną z partnerskich organizacji dobroczynnych i wesprzeć ją poprzez udział w imprezie. Zapisując się na bieg drogą charytatywną uczestnicy zakładają wirtualne zbiórki i mogą szczycić się działaniem w duchu #BiegamDobrze, a także otrzymać numer startowy w odmiennym od zwyczajowego kolorze.

Poprzez zachęcanie znajomych do wsparcia swojej zbiórki, wyzwania kreatywne i promowanie swojego postanowienia wspólnie gromadzą środki wspierające działalność wybranej organizacji dobroczynnej. Po uzbieraniu kwoty minimalnej, w prezencie od organizacji biegacze otrzymują pomarańczowy numer startowy i prawo udziału w imprezie. Kwota minimalna wynosi 450 złotych i uzbieranie jej do 31 sierpnia 2024 roku jest gwarancją nadania numeru.

W ramach #BiegamDobrze zebraliśmy już ponad 8 milionów złotych na ważne cele społeczne! Stań się jednym bohaterów z pomarańczowymi numerami startowymi — w słusznej sprawie biegnie się lżej!

 

Stulecie maratonu w Polsce

– W przyszłym roku przypada setna rocznica pierwszego maratonu w Polsce – a Maraton Warszawski chce być ważną częścią tego jubileuszu. Już się przygotowujemy, już zaczęliśmy budować zespół ludzi, którzy staną się częścią obchodów tej rocznicy. Dlaczego? Bo to jest nasze wspólne święto. Chciałbym, aby udało nam się w 2024 roku stworzyć inspirację dla wszystkich ludzi, którzy mieli kiedyś przygodę z maratonem, aby sobie o niej przypomnieli i stali się częścią tego święta. Jubileusze zawsze są świetną okazją, aby usiąść, zjeść kawałek tortu – i my na taki jubileuszowy tort chcemy wszystkich zaprosić. A przy okazji chcemy zainspirować nowe osoby, by do nas dołączyły – by usiadły i powiedziały, że fajnie z nami być, że umęczyły się na trasie, ale się nie poddały, że wychodziły z domu na trening jak padał deszcz i nie chciało się im, ale tak mieli rozpisane w planie treningowym, więc poszli. I było warto – bo ukończyć maraton to taka rzecz, której nie da się opowiedzieć, to trzeba po prostu przeżyć. Taka inspiracją chcemy być w przyszłym roku – mówił Marek Tronina, prezes Fundacji „Maraton Warszawski” w wywiadzie dla MagazynBieganie.pl

 

Rok 2024 będzie wyjątkowy – zapraszamy Was do wspólnej przygody, do uczestnictwa w biegach, do kibicowania, do trenowania i rozwijania swojej pasji. Zapisy na najważniejszą imprezę sportową roku – na 46. Maraton Warszawski ruszają 10 stycznia! Pamiętajcie – zapisanie się na zawody jest czynnikiem najskuteczniej motywującym do treningów!

Dołącz do wydarzenia na FB >>>


TERMIN: Bieg odbędzie się w dniu 29 września 2024 roku w Warszawie.

GODZINA STARTU: Start biegu nastąpi o godzinie 9:00.

DYSTANS: Długość trasy: 42,195 km. Trasa posiada atest PZLA i World Athletics.

LIMIT CZASOWY: Uczestników obowiązuje limit czasu wynoszący 6 godzin 30 minut, liczony od strzału startera. Dodatkowe limity czasu wynoszą: 3 godziny 15 minut na półmetku i 4 godziny 45 minut na 30 km.

OPŁATY STARTOWE:

  • do 30 czerwca 2024 r. – 200 zł
  • od 1 lipca 2024 r. do 31 lipca 2024 r. – 225 zł
  • od 1 sierpnia 2024 r. do 21 września 2024 r. – 250 zł
  • od 22 września 2024 r. (także w Biurze Zawodów) – 300 zł

DODATKOWO DOSTĘPNE SĄ:

  • Koszulka New Balance 79 zł
  • Koszulka bawełniana 49 zł

KWOTA MINIMALNA #BIEGAMDOBRZE ORAZ TERMIN JEJ ZEBRANIA: 450 zł – 31 sierpnia 2024 r.

REJESTRACJA: Rejestracja na wydarzenie będzie odbywać się, jak zwykle, przez stronę: https://rejestracja.maratonwarszawski.com/pl

Zgłoszenia online rozpoczynają się 10 stycznia o 12:00 i zostaną zamknięte w dniu 28.09.2024 r.

REGULAMIN >>>