24 marca 2024 / March 24th, 2024
 

Znamy datę startu zapisów na New Balance Bieg na Piątkę! New Balance dalej z nami!

14-12-2022 15:12

Współpraca Fundacji “Maraton Warszawski” z partnerem technicznym New Balance przedłużona na kolejne 4 lata! New Balance Bieg na Piątkę – owoc współpracy wyruszy na ulice Warszawy jako bieg rozgrywany równolegle z 17. Półmaratonem Warszawskim- znamy datę zapisów.

 

Udana czteroletnia współpraca

Marka New Balance to jeden z największych na świecie producentów obuwia, odzieży i akcesoriów sportowych, a od 2019 roku — sponsor Maratonu i Półmaratonu Warszawskiego oraz Ekidenu – Maratonu Sztafet. W 2021 roku firma została także sponsorem tytularnym New Balance Biegu na Piątkę. Gigant zza oceanu wspiera największe masowe imprezy biegowe na świecie, między innymi w Nowym Jorku, Londynie, Rotterdamie i Valencii, a dzięki przedłużeniu umowy z Fundacją „Maraton Warszawski” będzie dalej wzmacniał swoją pozycję także na rynku wschodnioeuropejskim. 

 

New Balance wspiera flagowe wydarzenia Fundacji „Maraton Warszawski” w szerokim zakresie. To nie tylko zaangażowanie finansowe, ale także współpraca promocyjna i aktywność New Balance w obszarze budowania wartości dodanej dla uczestników i kibiców największych w Polsce wydarzeń biegowych. Wielu z nich do zawodów przygotowuje się pod okiem znakomitych trenerów New Balance Run Club. 

Jest to szczególnie ważne obecnie, gdy rynek biegowy, osłabiony po pandemii, potrzebuje wzmożonych działań, aby utrzymać wysoki poziom organizacyjny i promować aktywność fizyczną wśród nowych grup odbiorców.

 

Druga odsłona New Balance Bieg na Piątkę

Pierwszy bieg pod szyldem New Balance odbył się w 2021 roku. Ubiegłoroczna edycja biegu zgromadziła ponad 2000 uczestników i była jednym z 10 największych biegów w stolicy i trzecim co do wielkości biegiem na 5 km (pozostałe dwa to organizowane przez nas w 2022 roku biegi Konstytucji 3 Maja i Powstania Warszawskiego)! Kolejna odsłona ma szansę zgromadzić jeszcze większą liczbę biegaczy!

 

Dla kogo bieg na pięć kilometrów?

New Balance Bieg na Piątkę to świetna okazja, żeby wrócić po zimie do aktywności i wystartować razem z wiosną w Warszawie. Pięć kilometrów to właściwy początek przygody biegowej. To dystans, od którego biegacze zaczynają przygodę z bieganiem w zawodach ulicznych – spróbuj swoich sił w krótszym biegu i zapoznaj się z emocjami, jakie towarzyszą startom masowym. Jednocześnie 5 km to dystans, na którym można mocno powalczyć, jeśli się już jest doświadczonym biegaczem. Warto spróbować szybkiego ścigania, jeśli czujesz głód szybkich biegów.

 

Szybka i wygodna trasa

New Balance Biegu na Piątkę odbędzie się na widowiskowej i szybkiej trasie, ze startem na ul. Konwiktorskiej przy warszawskim Nowym Mieście, metą na szerokiej Wisłostradzie i miasteczkiem biegowym w Multimedialnym Parku Fontann. Trasa prowadzić będzie wzdłuż ulicy Adama Mickiewicza aż do Placu Wilsona, później nastąpi długi zbieg ulicą Zygmunta Krasińskiego, który pozwoli rozpędzić się lub złapać drugi oddech — a na koniec na biegaczy czekać będzie długa prosta do mety. Termin biegu: 26.03.2023 

Godzina startu: 10:00

Opłata startowa: pierwszy próg: 65 złotych do 31 stycznia lub wyczerpania puli 500 numerów startowych

Kwota minimalna #BiegamDobrze: 200 złotych

Rejestracja: https://rejestracja.maratonwarszawski.com/ –  rejestracja będzie otwarta od 19 grudnia