24 marca 2024 / March 24th, 2024
 

Zdobądź z nami szczyt dobroczynności – rusza #MisjaMilion 2.0!

02-03-2020 11:03

15. Półmaraton Warszawski ma być nie tylko niezapomnianym świętem nocnego biegania, ale również rekordowym festiwalem dobra! Wszystko za sprawą akcji #BiegamDobrze, w ramach której umożliwiamy uczestnikom rejestrowanie się poprzez specjalną charytatywną ścieżkę. W tym roku wyznaczyliśmy sobie niezwykle ambitny cel – chcemy, jako pierwsza polska impreza biegowa w historii, zebrać milion złotych na cele dobroczynne. W zeszłym roku zabrakło naprawdę niewiele. Dlatego ruszamy z #MisjaMilion 2.0! Macie tak wielkie serca, że tym razem musi się udać!

 

W zeszłym roku jako organizatorzy Półmaratonu Warszawskiego wyznaczyliśmy sobie niezwykle ambitny cel, licząc na przekroczenie po raz pierwszy w historii pojedynczej imprezy biegowej w Polsce bariery miliona złotych zebranych na cele charytatywne. Było bardzo blisko, ale ostatecznie licznik zatrzymał się na 900 tysiącach. To znakomity wynik, ale jesteśmy zbyt ambitni, żeby się zatrzymać. Biegacze wyznaczają sobie wyśrubowane cele sportowe, a my znowu chcemy się zmierzyć z granicą miliona złotych. I jesteśmy przekonani, że jubileuszowy, 15. Półmaraton Warszawski to wymarzona okazja do bicia rekordów. Dlatego ruszamy z #MisjaMilion 2.0 i jesteśmy przekonani, że Ty również pomożesz nam w spełnieniu charytatywnego marzenia!

Tegoroczny Półmaraton Warszawski zapowiada się wyjątkowo. Po raz pierwszy start odbędzie się równo z zachodem słońca, dokładnie 23 maja o godzinie 20:35. Zakończenie sukcesem #MisjaMilion 2.0 będzie wisienką na torcie naszego wspólnego biegowego święta.

 

Bieg w zbroi czy w welonie?

To właśnie dzięki Wam #BiegamDobrze w ciągu ostatnich lat stało się największą biegową społecznością łączącą pasję z dobroczynnością. Biorąc w niej udział wyróżnisz się nie tylko efektownym pomarańczowym numerem startowym, ale przede wszystkim wielkim sercem! Wasza pomysłowość nie zna granic – zbierając środki na wybrany przez siebie cel charytatywny wymyślacie niezwykłe stroje, w których przebiegniecie Półmaraton Warszawski, jeżeli Wasza zbiórka się powiedzie. Pani Agnieszka, już zadeklarowała, że w zamian za hojność darczyńców cały dystans półmaratoński przebiegnie w spódnicy oraz… welonie! Inni bohaterowie dobroczynności wykonują pompki na mecie, przebierają się za statek kosmiczny czy walczą z dystansem w ważącej 30 kilogramów rycerskiej zbroi! Jak dotąd najwyższa pojedyncza zbiórka pozwoliła zebrać 60 tysięcy złotych na fundację charytatywną. Jesteśmy dumni, że jesteśmy częścią wspaniałej biegowej rodziny, która myśli o tym, jak naprawiać świat. Akcja #BiegamDobrze od lat cieszy się ogromnym powodzeniem, a najwspanialsze w niej jest to, że to Wy, biegacze, sami ją napędzacie!

 

Pieniądze przekute w dobro

Tylko w zeszłym roku przy okazji naszych imprez  udało się zebrać 1,4 mln złotych dzięki akcji #BiegamDobrze. Zebrane środki trafiły do 10 różnych organizacji dobroczynnych: Amnesty International, Fundacji „Spartanie Dzieciom”, „Rak’n’Roll”, „Non Iron”, WWF, Fundacji „Dajemy Dzieciom Siłę”, Polskiej Akcji Humanitarnej, UNICEF, Synapsis, czy Fundacji „Wcześniak”. Dzięki przekazanym pieniądzom sfinansowano między innymi budowę placu zabaw dla dzieci z niepełnosprawnościami w Łazienkach Królewskich, zorganizowano sztafetę rowerową dla osób po chorobie nowotworowej, czy zbudowano studnie w Jemenie, Somalii i Sudanie Południowym. Każdy z Was, biorących udział w #BiegamDobrze, jest częścią czegoś wielkiego. Ruchu dobrych ludzi, którzy chcą żeby świat stawał się lepszym miejscem. Warto do nich dołączyć i przy okazji udziału w 15. Półmaratonie Warszawskim wybrać charytatywną ścieżkę rejestracji. Razem możemy wszystko, a już na pewno jesteśmy w stanie zebrać milion złotych na cele dobroczynne!

PORADNIK JAK BIEGAĆ DOBRZE

O AKCJI #BIEGAMDOBRZE

ZAPISY