24 marca 2024 / March 24th, 2024
 

Najważniejsze informacje przed startem

26-03-2022 14:03

Nadchodzi wielki dzień! Zebraliśmy dla Was najważniejsze informacje, abyście mogli spokojnie przygotować się na biegowe wyzwanie.

Zachęcamy także do zapoznania się z INFORMATOREM DLA BIEGACZY.

PAMIĘTAJ O ZMIANIE CZASU
W sobotę z 26 na 27 marca następuje zmiana czasu z zimowego na letni. To oznacza, że będziemy spać o godzinę krócej! Radzimy zatem w przeddzień biegu przygotować sobie cały biegowy zestaw, by spokojnie zasnąć o wcześniejszej porze niż zazwyczaj.

DOJAZD
Liczba miejsc parkingowych w bezpośredniej okolicy startu jest bardzo ograniczona. Rekomendujemy przyjazd w okolice startu komunikacją miejską. Na podstawie uchwały Rady m.st. Warszawy uczestnicy biegu mogą poruszać się komunikacją miejską w I strefie biletowej bezpłatnie, na podstawie numeru startowego.

DEPOZYTY
Depozyty Warszawskiego Półmaratonu Pokoju będą czynne od godziny 7:00. Zlokalizowane będą na pojazdach DHL w okolicy startu na Wybrzeżu Gdańskim.

Depozyty New Balance Biegu na Piątkę będzie można składać od godziny 12:00 na ul. Zakroczymskiej na pojazdach DHL.

Numer pojazdu, w którym należy złożyć depozyt znajdziesz na swoim numerze startowym.

ORGANIZACJA STARTU
Warszawski Półmaraton Pokoju
rozpocznie się o godzinie 9:00 ze startu wspólnego wszystkich uczestników (podział na fale startowe został zniesiony).

New Balance Bieg na Piątkę wystartuje o godz. 13:00 ze startu wspólnego wszystkich uczestników (podział na fale startowe został zniesiony).

Uczestnicy na wózkach z napędem ręcznym startują z pierwszej linii o godz. 8:57 (półmaraton) i o godz. 12:57 (New Balance Bieg na Piątkę).

PACEMAKERZY
W uzyskaniu wymarzonego czasu na mecie Warszawskiego Półmaratonu Pokoju i New Balance Biegu na Piątkę pomogą Wam pacemakerzy, którzy pobiegną na czasy:
Warszawski Półmaraton Pokoju: 1:20; 1:25; 1:30, 1:35, 1:40, 1:45, 1:50; 1:55, 2:00, 2:10, 2:15, 2:20, 2:30.
New Balance Bieg na Piątkę: 20:00, 25:00, 30:00, 35:00, 40:00.

PUNKTY ODŻYWIANIA
Punkty odżywiania na trasie półmaratonu będą rozstawione co około 5 km. Znajdziesz na nich wodę Magnesia, napój izotoniczny oraz banany z Bronisz.

Za każdym punktem żywieniowym, po tej samej stronie trasy, będą ustawione „strefy zrzutu”, gdzie będzie można wrzucić kubek. Bardzo prosimy o wrzucanie śmieci w oznaczonych miejscach. Pozwoli to utrzymać porządek, a także uniknąć rzucania kubków pod nogi biegnących za Wami biegaczy oraz zanieczyszczania pobocza.

ok.
5 km – woda + izotonik
9 km – woda + izotonik
13 km – woda + izotonik + banany
16,5 km – woda + izotonik + banany

PUNKTY KIBICOWANIA
Na trasie Warszawskiego Półmaratonu Pokoju znajdzie się aż 15 punktów kibicowania, a wśród nich zespoły muzyczne, grupy bębniarzy, DJ’ów. Specjalnie z myślą o biegaczach charytatywnych organizacje dobroczynne uczestniczące w akcji #BiegamDobrze szykują wyjątkowe działania w ośmiu lokalizacjach. Zobaczcie, kto i gdzie będzie wspierał biegaczy i zachęćcie bliskich do wspólnego dopingowania!

PRYSZNICE
Uczestnicy Warszawskiego Półmaratonu Pokoju będą mogli skorzystać z prysznicy na Stadionie Polonii (ul. Konwiktorska 6, wejście główne) w godzinach 10:00 – 14:00

TOALETY
W pobliżu stref startowych, na terenie miasteczka biegowego oraz przy każdym punkcie odżywiania znajdują się toalety. Toalety dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami będą znajdować się na punktach odżywczych na 9 i 17 km trasy półmaratonu.

STREFA PO BIEGU
Uczestnicy wszystkich biegów za linią mety otrzymują wodę Magnesia, napój bezalkoholowy Lech Free oraz banana. Uczestnicy półmaratonu mogą także skorzystać z posiłku regeneracyjnego na terenie miasteczka biegowego.

LIMIT CZASU
Warszawski Półmaraton Pokoju: 3,5 h
New Balance Bieg na Piątkę: 45 min.

WYNIKI
Będą dostępne online na stronie biegu. Po biegu otrzymasz również SMS ze swoim wynikiem na podany podczas rejestracji numer telefonu.