24 marca 2024 / March 24th, 2024
 

Organizacja dnia startu

23-03-2024 20:03

Biegaczu, zapoznaj się ze najważniejszymi informacjami dotyczącymi startu! Pełną wersję informacji praktycznych dotyczących obu biegów rozgrywanych 24 marca 2024 roku znajdziesz TU >>> Zaplanuj czas przed startem tak, by nie działać w pośpiechu. Spokój przed zawodami da Ci szansę, aby w pełni skupić się na wyścigu.

 

Skąd i o której startujemy?

Biegi odbędą się w przedostatnią niedzielę miesiąca – 24 marca.

 • New Balance Bieg na Piątkę wystartuje o godz. 9:30. 
 • 18. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski wystartuje o godz. 11:00. 

Uczestnicy na wózkach z napędem ręcznym startują z pierwszej linii o godzinie:

 • 9:27 – New Balance Bieg na Piątkę 
 • 10:57 – 18. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski

Oba biegi startują z Mostu Poniatowskiego w stronę Śródmieścia.

 • Półmaraton z jezdni północnej (od strony PGE Narodowego)
 • 5 km z jezdni południowej (od strony Saskiej Kępy). 

Dla każdego z dwóch biegów przygotowana jest osobna brama startowa. Obie bramy startowe dzieli odległość około 100 metrów. Kliknij na mapę, aby ją powiększyć.

 

Wspólne przejście na start New Balance Biegu na Piątkę

UWAGA! Biegacze z New Balance Biegu na Piątkę – stańcie w miejscu ustawiania się stref startowych – sprawdźcie grafikę. W wyznaczonej dla Was przestrzeni pojawią się flagi – stańcie przy tej, która prognozuje Wasz wynik. 

W odpowiednim momencie wszyscy razem przejdziemy wspólnie około 100 metrów na linię startu biegu. Stosujcie się do poleceń obsługi biegu, która będzie obecna w strefie.


Strefy startowe na 18. Nationale-Nederlanden Półmaratonie Warszawskim

Półmaratończycy, pamiętajcie, aby na starcie ustawić się w odpowiedniej strefie czasowej. Strefy na starcie będą wyznaczone przez flagi. Kolor strefy, która jest Ci przypisana wskazuje oznaczenie w rogu Twojego numeru startowego. Wejście do stref startowych będzie możliwe od 10:30.

Do wyników liczy się czas netto – od przekroczenia linii startu, zatem nie trzeba spieszyć się od razu, słysząc strzał startera, gdy stoimy w dalszej odległości od linii.


Jak dojechać do Miasteczka Biegowego i na start?

Liczba miejsc parkingowych w bezpośredniej okolicy startu jest bardzo ograniczona. Zachęcamy do poruszania się w dniu startu komunikacją miejską. Parking na błoniach PGE Narodowego nie będzie dostępny!

Rekomendujemy dojazd do stacji metra Stadion Narodowy i przejście z błoni PGE Narodowego do Miasteczka z depozytami oraz na start biegów (Most Poniatowskiego). W godzinach 9:45-10:15 przejście z metra do Miasteczka w będzie odbywać się po kładce nad trasą New Balance Biegu na Piątkę – sprawdźcie mapkę terenu.

 • Ruch samochodowy Mostem Poniatowskiego będzie wyłączony w godz. 8:00-10:00, zaś tramwajowy 7:00-10:00.
 • W okolicy stadionu ruch tramwajowy będzie utrzymany pomiędzy: Al. Waszyngtona – Al. Zieleniecka – ul. Targowa

Więcej o zmianach w ruchu i transporcie przeczytacie na:


Czy obowiązuje bezpłatna komunikacja miejska w dniu biegu?

Na podstawie uchwały Rady m.st. Warszawy uczestnicy biegu mogą poruszać się komunikacją miejską w I strefie biletowej w dniu biegu bezpłatnie. Bezpłatne przejazdy obowiązują w autobusach, tramwajach, metrze i SKM. Do skorzystania z przejazdu niezbędne jest posiadanie przy sobie numeru startowego. 

Kartonikowe wejściówki do metra dostępne są w Biurze Zawodów w punkcie INFO. Wysyłkowicze swoje wejściówki otrzymują w kopercie z numerem startowym.


Aktualizacja: UWAGA! Przekazujemy komunikat ze strony wtp.waw.pl

Wprowadzone zostaną zmiany w kursowaniu pociągów SKM:

 • Na linii S1 wybrane pociągi w kierunku Pruszkowa pojadą przez stację Warszawa Centralna z pominięciem przystanków: Warszawa Stadion, Warszawa Powiśle, Warszawa Śródmieście, Warszawa Ochota
 • Wszystkie pociągi S2 będą kursowały na skróconej trasie Warszawa-Wschodnia-Sulejówek Miłosna jako linia S20.
 • Lotnisko Chopina będzie w tych dniach obsługiwane wyłącznie przez linię S3 oraz linię RL spółki Koleje Mazowieckie.

Jak działają depozyty?

Depozyty ulokowane będą w Miasteczku Biegacza na błoniach PGE Narodowego. W tym samym miejscu przed biegiem oddacie, a po biegu odbierzecie swoje rzeczy. To co, chcecie zostawić w depozycie należy włożyć do worka, który otrzymacie razem z numerem startowym. Na worek należy nakleić naklejkę z numerem startowym – ją również dostaniecie razem z numerem startowym. 

Depozyty będą umieszczone w czterech halach – oznaczonych sektorem oraz zakresem numerów. Swój depozyt należy oddać w odpowiednio oznaczonej hali – zgodnie z oznaczeniem sektora na numerze startowym.

 • 8:30-11:00 – Działanie depozytów New Balance Biegu na Piątkę
 • 9:00-15:30 – Działanie depozytów 18. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego.

Do odbioru depozytu za strefą mety potrzebny będzie Ci numer startowy.

W przypadku zgubienia przez uczestnika numeru startowego, Organizator jest zwolniony z odpowiedzialności za pobranie worka przez inną osobę. Uwaga! zabrania się pozostawiania w depozycie przedmiotów wartościowych oraz dokumentów. Za rzeczy wartościowe pozostawione w depozycie organizator nie bierze odpowiedzialności.

Mapa Miasteczka, kliknij aby powiększyć/Half Marathon Village, click to enlarge.

Ubrania na starcie

Wszystkie ubrania pozostawione bez opieki w strefie startu (na ziemi, barierkach etc.) zostaną sprzątnięte zaraz po starcie i przekazane na cele charytatywne. Nie zostawiajcie na ulicy ubrań, po które chcecie wrócić – w takim wypadku skorzystajcie z depozytu w Miasteczku Biegacza.

Zatem, jeśli macie w zwyczaju zakładać przed startem dodatkową warstwę ubrań, to zachęcamy do założenia na strój biegowy cieplejszej warstwy odzieży, której nie będziecie później potrzebować. Zbędne ubranie wyrzuć za barierki – zbierze i zajmie się nimi mazowiecki oddział PCK.