24 marca 2024 / March 24th, 2024
 

PZU Sponsorem Tytularnym półmaratonu

28-02-2017 12:02

Mamy przyjemność ogłosić, że po raz kolejny sponsorem tytularnym Półmaratonu Warszawskiego został PZU. Fundacja „Maraton Warszawski” i PZU ponownie łączą siły w obszarze propagowania zdrowego i aktywnego stylu życia. Oznacza to, że największy polski półmaraton wystartuje w tym roku z Placu Teatralnego pod nazwą 12. PZU Półmaraton Warszawski.

PZU jest sponsorem tytularnym Półmaratonu Warszawskiego od jego dziewiątej edycji, która odbyła się w 2014 roku. Zaangażowanie tak silnego oraz rozpoznawalnego partnera zarówno przy Półmaratonie jak i Maratonie Warszawskim umożliwiło dynamiczny rozwój naszych największych imprez biegowych. Wysoki standard organizacyjny i pozytywny odbiór zarówno wśród biegaczy jak i kibiców wspólnie organizowanych wydarzeń sprawiły, że współpraca będzie miała swoją kontynuację.

– Nic tak nie jednoczy jak sport. Bieganie połączyło Fundację „Maraton Warszawski” z PZU. Z roku na rok budowaliśmy własną kulturę biegania, która zdobywała coraz więcej fanów – co widać po frekwencji na naszych wydarzeniach. Dzięki zaangażowaniu PZU, a co za tym idzie stabilnemu finansowaniu Półmaratonu i Maratonu Warszawskiego, możliwy jest jego dalszy rozwój – komentuje Marek Tronina, prezes Fundacji „Maraton Warszawski”.

PZU zachęca Polaków do zdrowego stylu życia. Firma od lat wspiera ogólnopolskie i lokalne imprezy biegowe.
-Najbardziej cieszy to, że jest to wydarzenie, które łączy Polaków w różnym wieku. Nie zawsze wynik jest najważniejszy. Liczą się hart ducha, konsekwencja, treningi poprzedzające start i doping – mówi Michał Krupiński, prezes PZU.

Do zobaczenia na 12. PZU Półmaratonie Warszawskim!