24 marca 2024 / March 24th, 2024
 

Liga Mistrzów Warszawy 2023 – rywalizacja rozstrzygnięta

29-11-2023 09:11

33. Biegiem Niepodległości zakończyła się rywalizacja w ramach drugiej edycji Ligi Mistrzów Warszawy. Znamy już końcowe klasyfikacje w poszczególnych kategoriach wiekowych. Oficjalne podsumowanie cyklu odbędzie się 7 stycznia 2024 r. – jesteś na podium LMW? Zarezerwuj czas! 

 

 

Nowy poziom rywalizacji – przypominamy zasady

Liga Mistrzów Warszawy to forma rywalizacji biegowej w stolicy.

– Jako organizatorzy 5 dużych imprez biegowych w Warszawie przygotowaliśmy dodatkowy cykl, w którym biegacze porównują swoją formę na tle innych na przestrzeni całego sezonu. Liga Mistrzów Warszawy obejmuje 5 kultowych biegów stolicy: Półmaraton Warszawski, Bieg Konstytucji 3 Maja, Bieg Powstania Warszawskiego (10 km i 5 km), Maraton Warszawski i Bieg Niepodległości. – mówi Marek Tronina, prezes Fundacji “Maraton Warszawski”.

Udział w Lidzie Mistrzów Warszawy jest bezpłatny i nie wiąże się z koniecznością dodatkowych zapisów. Każdy uczestnik wymienionych biegów jest automatycznie wliczany do klasyfikacji cyklu. Rywalizacja odbywa się w 14 kategoriach: po 7 kategorii wiekowych wśród kobiet i mężczyzn. 

Rezultaty uczestniczek i uczestników są przeliczane na punkty. Aby zostać sklasyfikowanym w Lidze Mistrzów Warszawy trzeba wziąć udział w minimum 3 biegach z cyklu, do wyniku końcowego zliczane są rezultaty z max. 4 najwyżej punktowanych imprez danego zawodnika.

 


Zasady i atrakcyjna formuła

Wyniki Ligi są liczone przez system – liczy się czas na mecie. Punktem odniesienia dla przelicznika jest najlepszy rezultat w danej kategorii*.

Przyjęta formuła rywalizacji, w połączeniu z listą imprez wchodzących w skład Ligi Mistrzów Warszawy sprawia, że biegacze muszą wykazać się nie tylko walecznością do samej linii mety, ale również wszechstronnością. Biegi rozgrywane są od marca do listopada i obejmują dystanse od 5 do 42,195 km. Utrzymanie wysokiej formy przez tak długi czas oraz umiejętność osiągania wartościowych czasów na różnych dystansach nie jest łatwym zadaniem. To jednak tylko zwiększa atrakcyjność rywalizacji w ramach Ligi Mistrzów Warszawy!

 

 

Wyniki drugiej odsłony cyklu

Znamy zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych wśród kobiet i mężczyzn. Nagrody rzeczowe zostały przewidziane jednak nie tylko dla zwycięzców, ale dla całej 3 najlepszych biegaczek i biegaczy na przestrzeni całego sezonu w każdej z kategorii. 

Na końcu wpisu znajdziecie nazwiska osób na podium poszczególnych kategorii. Pełne zestawienie wyników dostępne jest poniżej – kliknijcie w wybraną kategorię, aby zobaczyć tabelę. 

 

MĘŻCZYŹNI: KOBIETY:
Kategoria M20 >>> Kategoria K20 >>>
Kategoria M30 >>> Kategoria K30 >>>
Kategoria M40 >>> Kategoria K40 >>>
Kategoria M50 >>> Kategoria K50 >>>
Kategoria M60 >>> Kategoria K60 >>>
Kategoria M70 >>> Kategoria K70 >>>
Kategoria M80 >>>

 

Gratulujemy Mistrzom Warszawy, ale wyrazy uznania i podziwu składamy wszystkim zawodnikom, którzy wzięli udział w projekcie! Aktywność przez cały sezon, sumienna praca i setki wybieganych kilometrów – mamy nadzieję, że ten sezon był dla Was udany.

 

Wręczenie nagród

Uroczyste podsumowanie Ligi Mistrzów Warszawy odbędzie się w niedzielę, 7 stycznia 2024 r. Wkrótce podamy więcej informacji na temat wydarzenia i skontaktujemy się z laureatami mailowo.

Na uroczystym wręczeniu nagród spotkamy się i wspólnie uhonorujemy miniony sezon. Przede wszystkim jednak, jako organizatorzy, chcemy osobiście pogratulować uczestnikom wspaniałych wyników. Tak wyglądało nasze podsumowujące LMW 2022:

 

 

 


Lista zwycięzców w poszczególnych kategoriach

Kategoria K20

 1. MUSIAŁ Anna
 2. ORZECHOWSKA Milena
 3. ORZECHOWSKA Julia

Kategoria K30

 1. JASKÓLSKA Magda
 2. PRUSAKIEWICZ Katarzyna
 3. KURZ Izabela

Kategoria K40

 1. BIENIEK-UGNIEWSKA Joanna
 2. MAJEWSKA Ewa
 3. SZYMAŃSKA Agnieszka

Kategoria K50

 1. RZYMOWSKA Krystyna
 2. JAGIELSKA Magdalena
 3. ZIEMBICKA Agata

Kategoria K60

 1. HAWRYLUK-STASIAK Ewa
 2. MIKIELSKA Danuta
 3. TOMASZEWSKA Krystyna

Kategoria K70

 1. TULA Renata
 2. MORAWSKA Anna
 3. KARŁOWICZ Anna

Kategoria M20

 1. TOKARSKI Piotr
 2. GRABOWIEC Arkadiusz
 3. RYBCZYŃSKI Bartosz

Kategoria M30

 1. MIKIELSKI Daniel
 2. KUBICKI Adam
 3. KOZUB Adrian

Kategoria M40

 1. GETEK Marcin
 2. ZYCH Mariusz
 3. ŁOSAK Adrian

Kategoria M50

 1. MIOTK Marcin
 2. STASZEWSKI Wojciech
 3. MARCINIAK Grzegorz

Kategoria M60

 1. KULIK Jacek
 2. MICHALIK Zenon
 3. MIRKIEWICZ Andrzej

Kategoria M70

 1. ZALEWSKI Marcin
 2. KOLASA Andrzej
 3. NIEWIADOMSKI Zdzisław

Kategoria M80

 1. MALER Władysław
 2. BARANOWSKI Tadeusz

 

 


Rywalizacja w 2022 roku – zobacz podsumowanie spotkania i galerię zdjęć >>> 

Sprawdź regulamin Ligi Mistrzów 2023 >>>


* Wynik zwycięzcy jest dzielony przez czasy każdego z kolejnych biegaczy na mecie, mnożony x100 i przeliczany na punkty. Jeżeli np. w biegu na 10 km zwycięzca danej kategorii osiągnie czas 40 minut, to rezultat ten wart jest 100 punktów. Zawodnik z tej samej kategorii z czasem 45 minut otrzyma 88,889 punktów (według wzoru 40:45 x100 punktów). Warto zwrócić uwagę, że na wynik punktowy mają wpływ nie tylko biegacze, którzy dobiegną na kolejnych miejscach, ale także zwycięzca. Gdyby w naszym przykładzie najszybszy zawodnik osiągnął rezultat 39:30, czas 45 minut dałby o ponad punkt mniej: 87,778 punktów.