24 marca 2024 / March 24th, 2024

Trasa

Znamy trasę 18. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego! W ramach imprezy rozegrane zostaną również 33. Mistrzostwa Polski w półmaratonie. Zadbaliśmy o sportowy, ale i malowniczy przebieg wszystkich rozgrywanych biegów. Po 10 latach start półmaratonu wraca na most Poniatowskiego, który zapełni się tego dnia tysiącami biegaczy. Zobaczcie mapę, profil i film z trasy!

 

18. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski będzie biegiem szybkim. Startujemy z mostu Poniatowskiego. Pierwszy kilometr wiedzie przez Wisłę. Alejami Jerozolimskimi, przez ronda De Gaulle’a i Dmowskiego docieramy do serca stolicy: Marszałkowskiej, Królewskiej i Krakowskiego Przedmieścia. Ulicami Starego i Nowego Miasta biegniemy w kierunku Żoliborza. Najdłuższa długa prosta prowadzi Wybrzeżem Gdyńskim w kierunku Mostu Gdańskiego, którym przebiegamy na drugą stronę Wisły. Finiszować będziemy na Pradze – przy alei Zielenieckiej i stacji Warszawa Stadion.

– Zawsze staraliśmy się dbać o aspekt sportowy półmaratonu, oferując uczestnikom biegu możliwość startu na szybkiej i atrakcyjnej sportowo trasie. Zeszłoroczne świetne wyniki dowodzą, że w Warszawie można biegać naprawdę szybko – i nie inaczej będzie w tym roku. Ograniczyliśmy do minimum liczbę podbiegów i zakrętów, nie zapominając rzecz jasna o walorach turystycznych. Zarówno uczestnicy mistrzostw Polski, jak i pozostałych kilkanaście tysięcy biegaczy, będą mogli po raz kolejny przywitać wiosnę na sportowo. mówi Marek Tronina, prezes Fundacji „Maraton Warszawski”.

 

W tym roku marzenia uczestników o poprawieniu własnej życiówki, a zawodowców o biciu rekordu Polski, stają się bliskie spełnieniu. Wiosna startuje w Warszawie już 24 marca o 11:00.

Kliknij w mapę, aby zobaczyć trasę w powiększeniu.