24 marca 2024 / March 24th, 2024
 

Daj z siebie 100% i wesprzyj medyków

08-04-2020 11:04

Daj z siebie 100% i wesprzyj medyków

Drodzy Biegacze, od lat dajecie przykład na to, że szczere zaangażowanie potrafi przynieść wielkie efekty. W ramach akcji #BiegamDobrze zebraliśmy dotąd wspólnie ponad 5 milionów złotych na cele społeczne. Dzisiaj, w zupełnie nowej i zaskakującej rzeczywistości, nasze zaangażowanie jest szczególnie ważne.

Tysiące pracowników służby zdrowia codziennie walczą w pocie czoła o nasze zdrowie i życie. Wielu spośród nich to nasi koledzy z biegowych ścieżek, a także ratownicy medyczni, lekarze i wolontariusze, którzy dbają o Wasze bezpieczeństwo podczas imprez sportowych. Dzisiaj ich praca jest dużo trudniejsza i bardziej ryzykowana niż kiedykolwiek dotąd. Dają z siebie 100%, a my wspieramy ich pozostając w domach. Wspólnie możemy jednak zrobić jeszcze więcej.


Marcin Borkowski, ratownik medyczny oraz koordynator imprez masowych, w tym Maratonu Warszawskiego. W chwili obecnej w służbie chorym na pierwszej linii frontu w walce z epidemią koronawirusa.

Myśląc o tym, jak możemy pomóc, dostosowaliśmy na tę potrzebę system #BiegamDobrze. Oddajemy go w Wasze ręce. Możecie za jego pomocą założyć swoje charytatywne zbiórki i zebrać środki na zakup najpotrzebniejszego sprzętu ochronnego dla pracowników medycznych. Biegacze nie lubią bezczynności. I mimo izolacji, wielu z nas nie wyobraża sobie rezygnacji z aktywności fizycznej. Wykorzystajmy jak najlepiej tę energię i dajmy z siebie 100% dla innych i dla siebie.


Marta Sprawka, lekarz stażysta, pracownik izby przyjęć oraz oddziału hematologii. Pasjonatka biegania, uczestniczka między innymi 14. Półmaratonu Warszawskiego.

Jak to zrobić?

  1. Załóż swoją zbiórkę #BiegamDobrze na stronie rejestracji, a w ramach niej postaw przed sobą sportowe wyzwanie. Tchnij w swoje wyzwanie pozytywną energię, która nam wszystkim jest dzisiaj bardzo potrzebna. Zadeklaruj, że codziennie aż do końca akcji będziesz robić na balkonie 100 pajacyków. Lub że za każde zebrane 50 zł zrobisz 200 brzuszków, choć brzuszki, to nie jest to, co lubisz najbardziej. Obiecaj, że przebiegniesz 10 km w przydomowym ogródku, jeżeli uzbierasz 1000 zł. Wprowadź w czyn dowolny pomysł, którym dasz dobry przykład!
  2. W ramach zbiórki określ cel kwotowy, do którego dążysz. Sportowcy wiedzą, jak motywujący potrafi być wyznaczony sobie cel. Niezależnie od tego, jaką sumą ostatecznie uzbierasz, wszystkie środki zostaną przekazane na pomoc medykom w ich codziennej walce.
  3. Zachęć znajomych do wsparcia Twojej akcji. Wyślij im link do swojej zbiórki, opublikuj zbiórkę w social mediach z #Daję100%, zmobilizuj do wpłat swoim niecodziennym wyzwaniem.
  4. Namów do działania innych i pozostań aktywnym mimo izolacji.

 

 

Akcja trwa do 21 kwietnia 2020r. Całość zebranych przez Was środków zostanie przeznaczona na zakup najpotrzebniejszego sprzętu ochronnego dla służb medycznych, we współpracy z Fundacją Lekarze Lekarzom.