24 marca 2024 / March 24th, 2024
 

Warszawski Półmaraton Pokoju i wsparcie dla osób dotkniętych wojną

26-02-2022 19:02

Drogie Biegaczki i Drodzy Biegacze,

16. Półmaraton Warszawski będzie w tym roku nosił nazwę Warszawski Półmaraton Pokoju. Taka nazwa znajdzie się m.in. na Waszych numerach startowych. Biegi to nie tylko wydarzenia sportowe. To także wydarzenia o wielkim znaczeniu społecznym.

To jest właśnie ten moment, by tysiące połączonych pasją ludzi poniosło ulicami stolicy Polski przekaz, że jedną z nadrzędnych wartości w życiu każdego z nas jest pokój i prawo do życia w nim. Na początku swojej historii Maraton Warszawski nosił nazwę Maraton Pokoju. I właśnie w tych dniach do nas wszystkich dotarło nagle, jakie znaczenie ma słowo “pokój”.

Za tym hasłem będą szły konkretne działania.

  • Uruchamiamy zapisy na wirtualny Bieg Jedności z Ukrainą. W najbliższy poniedziałek ruszy strona rejestracji wraz ze wszystkimi szczegółami. Całość Waszych wpłat wniesionych za udział w tym wydarzeniu zostanie przekazana partnerskiej organizacji humanitarnej, która prowadzi realne działania pomocowe dla osób dotkniętych wojną na Ukrainie. Wydarzenie będzie trwało od 28 lutego aż do 27 marca, a wszystkie środki będziemy na bieżąco przekazywać na konkretną pomoc. W biegu będziecie mogli wziąć udział wirtualnie, ale także przypiąć dodatkowe numery startowe podczas swojego udziału w Półmaratonie lub New Balance Biegu na Piątkę.

  • Podczas Warszawskiego Półmaratonu Pokoju prowadzone będą zbiórki rzeczowe i finansowe na rzecz osób dotkniętych wojną. Więcej na temat akcji pomocowych dowiecie się TUTAJ.
    `
  • Obywatele Ukrainy! Jeżeli udział w Warszawskim Półmaratonie Pokoju lub New Balance Biegu na Piątkę będą mogły dać Wam chwilę wytchnienia i siłę psychiczną w tym trudnym czasie – zapraszamy Was do bezpłatnego startu. Szczegółowe informacje dot. zapisów znajdziecie TUTAJ.

O dalszych działaniach Fundacji “Maraton Warszawski” będziemy informować na bieżąco.