24 marca 2024 / March 24th, 2024
 

Kontuzje biegacza – jak ich uniknąć? Spotkanie z Dr Łokciem [LIVE]

07-02-2022 18:02

Kontuzje – to jeden z najczęstszych tematów, które pojawiają się w rozmowach między biegaczami. Czy jednak urazy muszą stanowić nieodzowny element treningu? Czy da się ich uniknąć? I co zrobić, gdy już staniemy oko w oko z bólem? O tym wszystkim opowie Mateusz Chajęcki vel Dr Łokieć podczas środowego LIVE, transmitowanego na facebookowym profilu Magazynu Bieganie. Spotkanie poprowadzi Marcin Nagórek. Materiał zostanie zrealizowany w ramach Akcji Treningowej do 16. Półmaratonu Warszawskiego.

Zbyt intensywny trening, brak ćwiczeń uzupełniających, unikanie rozgrzewki – to podstawowe grzechy biegaczy, które mogą doprowadzić do kontuzji. Kontuzji zwykle eliminującej nas z biegania na dłuższy czas. Poradników mówiących o tym, jak uniknąć kontuzji, wydano już wiele. Jednak ciężko odnaleźć się w mnogości informacji, które – swoją drogą – nierzadko się wykluczają.

Postanowiliśmy zatem nieco uporządkować tę wiedzę i spotkać się z fizjoterapeutą, który o urazach biegaczy wie praktycznie wszystko. Mateusz Chajęcki od ponad dekady pracuje ze sportowcami, w tym m.in. z Marcinem Świercem oraz Andrzejem Radzikowskim, zwycięzcą słynnego Spartathlonu (232km) w 2016 roku. Mateusz prowadzi również Klinikę Fizjoterapii i Rehabilitacji Sportowej Dr Łokieć.

Podczas LIVE:

  • dowiesz się, jakie są najczęstsze błędy popełniane przy rozgrzewce i rozciąganiu,
  • poznasz ćwiczenia uzupełniające w treningu właściwym do półmaratonu,
  • przekonasz się, jakie są najczęstsze urazy biegaczy oraz jak sobie z nimi radzić.

Spotkanie odbędzie się 9.02.2022 (środa) o godz. 19:00 na facebookowym profilu Magazynu Bieganie.

Przeczytaj też więcej na temat Akcji Treningowej do 16. Półmaratonu Warszawskiego.