24 marca 2024 / March 24th, 2024
 

Wystartowały zapisy na 46. Nationale-Nederlanden Maraton Warszawski – przedłużona współpraca ze sponsorem tytularnym. W tym roku świętujemy stulecie maratonu w Polsce!

10-01-2024 10:01

Rozpoczęły się zapisy na 46. Nationale-Nederlanden Maraton Warszawski. Impreza tradycyjnie odbędzie się w ostatni weekend września – start i meta, tak jak w ubiegłym roku, zlokalizowane będą w samym centrum Warszawy – przy Placu Defilad. Sponsorem tytularnym wydarzenia ponownie zostało Nationale-Nederlanden. Wyjątkowość tegorocznej edycji podkreśla wielki jubileusz polskiego sportu – 100. rocznica pierwszego maratonu w Polsce. Zapisz się dzisiaj, a we wrześniu pobiegnij i spełnij swoje marzenia!

Od historii do współczesności

Kiedy 2 listopada 1924 roku w Rembertowie pojawiło się ośmiu śmiałków pragnących zmierzyć się z królewskim dystansem, nikt nie podejrzewał, że 100 lat później maraton będzie cieszył się w Polsce taką popularnością, a w samej Warszawie narodzi się tradycja, która porusza całe pokolenia.  Nieprzerwanie od 1979 roku ostatni weekend września w stolicy to prawdziwe święto biegania i kibicowania. Maraton Warszawski wpisał się w krajobraz miasta, łączy kibiców, sportowców amatorów z całej Polski, ich rodziny i wyzwala emocje, których nie sposób zapomnieć.

Tegoroczny Wielki Bieg odbędzie się 29 września. Startujemy o godzinie 9:00 spod Pałacu Kultury i Nauki. Zapisy na bieg właśnie się rozpoczęły. 

 

Nationale-Nederlanden sponsorem tytularnym

Obie tegoroczne imprezy Fundacji “Maraton Warszawski”, tak samo jak w ubiegłym roku odbędą się pod pomarańczowym parasolem marki Nationale-Nederlanden. W tym roku spotkamy się na 18. Nationale-Nederlanden Półmaratonie Warszawskim i 46. Nationale-Nederlanden Maratonie Warszawskim. Firma mocno angażuje się w promocję zdrowia wśród Polaków od lat.  

Nasze ponowne partnerstwo z Fundacją i występowanie jako sponsor tytularny to nie tylko kontynuacja, ale i pogłębienie naszej misji promowania zdrowego stylu życia. Każdy krok w maratonie symbolizuje nasze długofalowe zaangażowanie w zdrowie i wspieranie Polaków w dbaniu o siebie, które są dla nas najważniejsze. Pamiętajmy, że dbanie o siebie to właśnie maraton, a nie sprint – kluczowe jest tutaj myślenie długoterminowe mówi Marta Maszewska-Danielewicz, Dyrektorka ds. Komunikacji Marketingowej i Marki w Nationale-Nederlanden, i dodaje: W czasie poprzednich edycji półmaratonu i maratonu z bezpłatnych badań profilaktycznych w mobilnym medbusie skorzystało 406 osób. W tym roku również planujemy działania, które przyczynią się do budowania zdrowej i aktywnej społeczności.

 

2023 zachwycił organizatorów

Musimy przyznać, że 2023 rok był niezwykle udany dla Fundacji ,,Maraton Warszawski’’. Wróciliśmy z frekwencją do czasów sprzed pandemii, nawiązaliśmy i kontynuowaliśmy niezwykle owocne współprace z wieloma partnerami, w tym ze sponsorem tytularnym Nationale-Nederlanden, z którym mamy przyjemność kontynuować działania również w tym roku. Wystartowaliśmy i zakończyliśmy maraton pod Pałacem Kultury i Nauki, wzbogacając imprezę o nowy format rywalizacji pod nazwą TEAM UP! Europe. W tym roku nie zwalniamy tempa. Bieganie powróciło w wielkim stylu: na ten moment mamy ponad 6 tysięcy zapisanych na 18. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski! We wrześniu chcemy zaskoczyć wszystkich pokazując, w jaki sposób stulecie maratonu w Polsce może połączyć biegaczy. – mówił Marek Tronina, prezes Fundacji ,,Maraton Warszawski’’.

 

 

#BiegamDobrze – w słusznej sprawie biegnie się lżej

Imprezie, jak co roku, towarzyszyć będzie największa w Polsce biegowa akcja charytatywna –  #BiegamDobrze. Jej uczestnicy mogą wesprzeć wybraną fundację rejestrując się ścieżką #BiegamDobrze i biegnąc z intencją. Po zapisie w trybie charytatywnym rozpoczyna się zbiórka – wystarczy trenować oraz zachęcać znajomych do wsparcia „wirtualnej skarbonki”. Po zebraniu kwoty minimalnej, wynoszącej 450 złotych, do 31 sierpnia 2024 r., biegacze w prezencie otrzymają wyjątkowy, pomarańczowy numer startowy, będący znakiem rozpoznawczym Dobroczynnych Bohaterów. W słusznej sprawie biegnie się lżej!

W Nationale-Nederlanden dbamy nie tylko o zdrowie fizyczne, ale również o dobrostan społeczny. Nasze wsparcie dla akcji #BiegamDobrze jest tego najlepszym dowodem – w tym roku ponownie dołożymy dodatkowe kwoty do zbiórek, które zgromadzą największe sumy.  Dzięki tej inicjatywie zawodnicy  mają możliwość wspierania ważnych celów charytatywnych, co wzbogaca doświadczenie uczestnictwa w biegach. Ponadto, nasi pracownicy z entuzjazmem biorą udział w wolontariacie podczas półmaratonu i maratonu, co także podkreśla nasze zaangażowanie w działania społeczne.  Jesteśmy dumni, że możemy być częścią tak ważnych wydarzeń, które przynoszą realną zmianę i inspirują do działania na rzecz innych dodaje Marta Pokutycka-Mądrala, Rzeczniczka prasowa i Dyrektorka Komunikacji Korporacyjnej w Nationale-Nederlanden.

Więcej o akcji #BiegamDobrze: https://maratonwarszawski.com/biegamdobrze/  i na stronie https://biegamdobrze.pl 

 

Zapisy na 46. Nationale-Nederlanden Maraton Warszawski

Ten rok to stulecie maratonu w Polsce –  wyjątkowa rocznica! To szansa, by sięgnąć po biegowe marzenia. Na starcie biegu spotkają się weterani oraz debiutanci, zawodowcy i amatorzy, a na trasie kibicować będą im bliscy i mieszkańcy Warszawy. 

Zapisy na bieg są dostępne od dziś na stronie: rejestracja.maratonwarszawski.com/pl. Strona WWW biegu: https://nnmaratonwarszawski.com


Termin 46. Nationale-Nederlanden Maratonu Warszawskiego: 29 września 2024

Start: godz. 9:00 

Opłata startowa: 200 zł w pierwszej turze zapisów

Start w ramach #BiegamDobrze: zebranie kwoty minimalnej 450 zł do 31 sierpnia 2024

Rejestracja: https://rejestracja.maratonwarszawski.com/pl