24 marca 2024 / March 24th, 2024
 

45. Maraton Warszawski wystartuje 24 września! Zapisy otwarte!

03-01-2023 12:01

Od ponad 40 lat ostatni weekend września przemienia się w stolicy w prawdziwe święto biegania. Nie inaczej będzie w przyszłym roku! Jubileuszowa – 45. edycja Maratonu Warszawskiego odbędzie się 24 września. Zapisz się już dziś! Rejestracja właśnie się rozpoczęła!

 

Wyjątkowa historia rok do roku

Maraton Warszawski to rokrocznie prawdziwe święto biegaczy. Jako jeden z nielicznych maratonów na świecie odbywa się nieprzerwanie od 1979 roku! Każda z dotychczasowych edycji Maratonu Warszawskiego ma swoją unikatową historię. Na początku lat 80-tych bieg odbył się pod czujnym okiem wojska i ZOMO, w latach 90-tych pojawiła się pierwsza edycja maratonu ze słowem „Warszawski” w nazwie, a w 2020 roku wydarzenie odbyło się w bezprecedensowej formule przy zachowaniu najwyższego rygoru sanitarnego. Każda odsłona Maratonu jest wyjątkowa, a dla każdego biegacza start to wielkie święto i zwieńczenie długiej drogi. Nie inaczej będzie podczas jubileuszowej – 45. edycji biegu. Dołącz do grona biegaczy, którzy razem z nami piszą maratońską historię i przeżyj swój wyjątkowy dzień w stolicy. 

 

Zapisy na bieg

Do udziału w biegu można zapisać się na dwa sposoby — poprzez ścieżkę tradycyjną, czyli wnosząc opłatę startową lub charytatywną — zakładając zbiórkę #BiegamDobrze. Zarejestrować się na bieg można poprzez formularz znajdujący się na stronie rejestracja.maratonwarszawski.com. Warto zapisać się jak najwcześniej przynajmniej z dwóch powodów. Po pierwsze — niższa opłata startowa. Po drugie — zapisanie się na zawody jest czynnikiem najskuteczniej motywującym do treningów.

 

#BiegamDobrze – w słusznej sprawie biegnie się lżej

W ramach akcji charytatywnej każdy biegacz może wybrać jedną z partnerskich organizacji dobroczynnych i wesprzeć ją poprzez bieganie. Wybierając ścieżkę charytatywną rejestracji, uczestnicy zakładają wirtualną zbiórkę w systemie #BiegamDobrze. Poprzez zachęcanie znajomych do wsparcia swojej zbiórki wspólnie gromadzicie środki wspierające działalność wybranej organizacji dobroczynnej. Po uzbieraniu kwoty minimalnej, w prezencie od organizacji biegacze otrzymują numer startowy.

W ramach #BiegamDobrze zebraliśmy już ponad 7 milionów złotych na ważne cele społeczne! Stań się jednym bohaterów z pomarańczowymi numerami startowymi — w słusznej sprawie biegnie się lżej!

 

Akcja treningowa — eksperci dają wsparcie

Wraz z ekspertami z serwisu Magazyn Bieganie przygotujemy dla uczestników Maratonu Warszawskiego akcję treningową. Będą czekać na Was m.in. darmowe plany treningowe, artykuły poradnikowe i wideo. Zrobimy wszystko, byś nie ustał w przygotowaniach — będziemy wspierać i poprowadzimy do mety!

 

Spełnij swoje marzenie!

Imprezy biegowe niosą w sobie wiele emocji. Myśl o tym najważniejszym, kluczowym starcie sezonu przyprawia o ekscytację i dreszczyk podniecenia! Wiemy, że start w maratonie lub poprawa życiówki na tym dystansie to marzenie wielu z Was. Zrób to, spróbuj swoich sił i dobiegnij do celu. Niech wrzesień stanie pod znakiem sukcesu i realizacji biegowych pragnień — wykorzystaj okazję! Spotkajmy się 24 września!

 

Termin 45. Maratonu Warszawskiego: 24 września 2023

Start: godz. 9:00

Opłata startowa: 200 zł w pierwszej turze zapisów

Pakiet w ramach #BiegamDobrze: zebranie kwoty minimalnej 450 zł do 31 sierpnia 2023