24 marca 2024 / March 24th, 2024
 

Po konferencji…

24-03-2016 17:03

140W środę, 23 marca w sali kinowej  Centrum Bankowo-Finansowego „Nowy Świat” odbyła się konferencja prasowa 11. PZU Półmaratonu Warszawskiego. Podczas spotkania omówiono szczegóły organizacyjne tegorocznego biegu oraz wylosowano osobę, która 3 kwietnia wcieli się w rolę dyrektora imprezy.

Konferencję Półmaratonu poprowadził Przemysław Iwańczyk, dziennikarz sportowy. W roli gospodarza wystąpił Marek Tronina. Na tegoroczny Półmaraton zgłosiło się już 16 tys., z czego nadano numery startowe blisko 14 tys. Budująca jest informacja, że aż 3 tys. z biorących udział w tym roku to debiutanci na dystansie 21,1. Trenerka Julita Kotecka oraz brand manager adidas running & woman Dominika Stelmach-Stawczyk opowiadały o bezpłatnych przygotowaniach do Półmaratonu grupy FMW runners oraz projekcie #WhyIRunWarsaw. Z kolei z Marcinem Nagórkiem zastanawialiśmy się, czy trasa tegorocznego Półmaratonu jest dobra na bicie rekordów oraz kto z członków elity ma największe szanse na dokonanie tego.

Poznaliśmy nowego partnera wszystkich imprez organizowanych przez Fundację „Maraton Warszawski”, wodę ID’eau. Prezes Mirosław Gluch przypomniał nam o tym, że woda stanowi ponad 60 proc. naszego organizmu i to jej jakość współdecyduje o naszej kondycji i samopoczuciu. W punktach odżywiania na trasie Półmaratonu do dyspozycji biegaczy będzie dostępnych aż 70 tys. kubków wody ID’eau, która – mamy nadzieję – pomoże Wam w osiąganiu nowych rekordów życiowych.

Niespodzianką wieczoru było pojawienie się Ryszarda Rembiszewskiego, który zadbał o to, by losowanie było przeprowadzone w sposób sprawiedliwy, transparentny, pod okiem na szybce zmontowanej komisji kontroli gier i zakładów, w której skład weszli prowadzący konferencję Przemysław Iwańczyk, biegacze charytatywni Aleksandra Rzeszutko i Krzysztof Maksymik, Łukasz Kościuczuk z Fundacji Synapsis oraz sam zainteresowany Marek Tronina. Po szybkim zamieszaniu w szklanej kuli wylosował jajko-niespodziankę z polskim chodziarzem-olimpijczykiem, Jakubem Jelonkiem w środku.

Materiał o nowym dyrektorze i jego pomyśle na PZU Półmaraton Warszawski – już wkrótce!