24 marca 2024 / March 24th, 2024
 

Czy będzie kolejny rekord?

25-02-2016 17:02

Blisko 13 tys. uczestników zapisało się już na tegoroczną edycję PZU Półmaratonu Warszawskiego, która startuje 3 kwietnia z Placu Trzech Krzyży. Tylko do końca lutego obowiązuje podstawowa opłata startowa 80 zł za udział w biegu.

PZU Półmaraton Warszawski to najliczniejsze wydarzenie biegowe w Polsce. W zeszłorocznej edycji linię mety przekroczyło niemal 13 tys. biegaczy, co ustanowiło nowy rekord w skali kraju. Tegoroczna edycja również cieszy się sporym zainteresowaniem. Do skorzystania z podstawowej opłaty startowej wymagana jest rejestracja i wniesienie opłaty najpóźniej 29 lutego. Zapisy drogą internetową będą jeszcze realizowane do 29 marca.

Półmaraton podobnie jak jego starszy brat Maraton Warszawski realizuje kampanię #BiegamDobrze, w której biegacze wybierają cel charytatywny i swoim udziałem promują zbiórki na rzecz organizacji dobroczynnych: Fundacji Rak’n’Roll, Fundacji Wcześniak, Amnesty International, Fundacji Dzieci Niczyje, Fundacji Synapsis i WWF Polska. Ponad pół tysiąca z biegnących w tym roku zdecydowało się na ścieżkę charytatywną i w tej edycji zebrali już ponad 250 tys. zł. Biegaczy dobroczynnych będzie można rozpoznać po pomarańczowych numerach startowych na koszulkach. Finał zbiórek akcji #BiegamDobrze nastąpi 13 kwietnia.

Zapisz się!