24 marca 2024 / March 24th, 2024
 

#BiegamDobrze z Ekidenem: zaproszenie dla NGO

11-01-2016 13:01

#BiegamDobrze to pierwsza i jedyna w Polsce akcja oparta na modelu charytatywnej aktywności, w której biegacze prowadzą publiczną zbiórkę na rzecz wybranej organizacji dobroczynnej. Zainicjowana podczas zeszłorocznej edycji PZU Maratonu Warszawskiego zebrała do tej pory ponad 250 tys. zł na rzecz sześciu partnerskich organizacji-benificjentów: Fundacji Rak’n’Roll, Fundacji Wcześniak, Fundacji Dzieci Niczyje, Fundacji Synapsis, WWF oraz Amnesty International.

Bieganie charytatywne stało się bardzo popularnym sposobem pomagania na świecie, a biegacze zbierający środki finansowe na wybrane cele zaczęli dominować liczebnie na wielkich imprezach takich jak Maraton w Londynie czy Nowym Jorku. Największym wydarzeniem dobroczynnym na świecie jest Maraton Londyński – dzięki jego uczestnikom od 1981 r. zebrano na cele charytatywne ponad 600 mln funtów!

Pomysłodawcą i realizatorem akcji #BiegamDobrze jest Fundacja Maraton Warszawski – organizator największych i najbardziej prestiżowych imprez biegowych w kraju takich jak PZU Półmaraton i Maraton Warszawski. W pierwszym roku, w ramach 37. PZU Maratonu Warszawskiego oraz 11. PZU Półmaratonu Warszawskiego, ścieżkę charytatywną wybrało ponad tysiąc biegaczy. Najlepsi zebrali na rzecz swojej organizacji nawet 5 tys. zł, co składa się na łączną sumę ponad 250 tys. zł przekazanych na cele dobroczynne.

Na czym polega projekt?

Kapitanowie rejestrujący swoje drużyny będą mogli wybrać jedną z dwóch ścieżek:
• tradycyjną – wniesienie opłaty startowej
• charytatywną – zebranie minimum 1000 zł na rzecz jednej z partnerskich organizacji charytatywnych

Środki zbierane są za pomocą specjalnej platformy internetowej. Drużyna pragnąca wziąć udział w biegu zakłada stronę swojej zbiórki, a kiedy licznik przekroczy 1000 zł zawodnikom nadawane są numery startowe. Cała zebrana suma przekazywana jest na konto wybranej przez biegaczy organizacji charytatywnej, która wykupuje dla nich pakiety startowe. Równolegle prowadzony jest ranking zbiórek, drużyny rywalizują między sobą dając wyraz swojemu zaangażowaniu w sprawy społeczne i pomoc innym.

W 2015 roku beneficjentami i partnerami akcji było sześć organizacji dobroczynnych. W tym roku akcję #BiegamDobrze pragniemy rozszerzyć na naszą trzecią największą imprezę: bieg sztafet Ekiden, przy której chcemy zaprosić do udziału nowe podmioty. Dołącz do nas!

Czego oczekujemy?

Zaangażowania! Promocji działania w duchu pracy zespołowej. Organizacje partnerskie #BiegamDobrze to nie tylko beneficjenci. To partnerzy, którzy biorą aktywny udział w budowaniu i promowaniu akcji dobroczynnej aktywności. Gorąco zachęcamy Państwa do wypełnienia formularza zgłoszeniowego i skorzystania szansy, jaką daje udział w projekcie. Na zgłoszenia i pytania od chętnych do dołączenia do akcji czekamy do 19 stycznia. Skontaktujemy się z wybranymi organizacjami.

Formularz: pobierz