24 marca 2024 / March 24th, 2024
 

WAŻNE! Utrudnienia w ruchu podczas funkcjonowania Biura Zawodów

25-03-2022 10:03

W piątek od godzin popołudniowych, a także w sobotę przez cały dzień należy się liczyć z utrudnieniami w ruchu w Centrum Warszawy, w okolicy Biura Zawodów (Pałac Kultury i Nauki, ul. Plac Defilad 1). Jest to związane z wizytą prezydenta USA, Joe Bidena, w Polsce. Sugerujemy zaplanowanie dojazu metrem (Stacja Metro Centrum) lub Kolejami Mazowieckimi (stacja Warszawa Śródmieście)

Utrudnienia w Warszawie rozpoczną się już w piątek wieczorem. Z powodu przejazdu kolumny prezydenckiej zostanie zamknięta dla ruchu m.in. ulica Żwirki i Wigury.

W sobotę dla ruchu samochodów zostaną zamknięte najważniejsze ulice. Przez cały dzień nie uda się przejechać Alejami Jerozolimskimi i Traktem Królewskim na odcinku Krakowskie Przedmieście – Al. Ujazdowskie, oraz ulicami poprzecznymi do nich. Możliwe są również zmiany w ruchu na Wisłostradzie. Wieczorem ponownie zostanie zamknięta ul. Żwirki i Wigury w kierunku lotniska Okęcie.

Wizyta prezydenta USA wpłynie również na trasy przejazdów autobusów i tramwajów. „W miarę zamykania przez policję dla ruchu kolejnych ulic, pojazdy miejskie będą kierowane na trasy objazdowe najbliższymi przejezdnymi ciągami komunikacyjnym, ich trasy mogą być także skracane.

Na stronie internetowej Warszawskiego Transportu Publicznego prowadzona będzie relacja „na żywo”, dzięki której uzyskacie aktualne informacje dotyczące sytuacji na drogach.