24 marca 2024 / March 24th, 2024
 

Trwa głosowanie w plebiscycie European Best Destination 2023 – głosuj na Warszawę!

23-01-2023 14:01

Trwa głosowanie w plebiscycie European Best Destination 2023. Warszawa, jako jedyne polskie miasto, znalazła się w gronie 20 europejskich miast nominowanych do finału. Czy nasza stolica zostanie uznana za najatrakcyjniejsze turystycznie miasto Europy roku 2023?

W konkursie na najlepszy kierunek turystyczny Europy głosują internauci z całego świata i to oni zdecydują o tym, które z miast zdobędzie prestiżowy tytuł. Głosować mogą także warszawianki i warszawiacy.

Dla Warszawy to ogromna okazja, aby wzmocnić swoją pozycję na arenie międzynarodowej.
Wysoka lokata oznacza też wzrost ruchu turystycznego, co przekłada się na rozwój miasta w wielu obszarach.

Jak głosować?

Aby zagłosować, wystarczy wejść na stronę www.glosujnawarszawe.pl, odszukać Warszawę na liście 20 miast i oddać na nią swój głos. Bez rejestracji czy skomplikowanych formularzy – cały proces trwa kilka sekund. Internetowy plebiscyt rozpoczął się 20 stycznia.

Czy można głosować codziennie?

Każdy uczestnik może oddać jeden głos dziennie aż do 10 lutego.

European Best Destinations

To organizacja powołana w 2009 roku, której celem jest promocja turystyki i kultury miast i regionów europejskich, współpracuje z działającą przy Komisji Europejskiej siecią EDEN, opiniotwórczymi mediami
o zasięgu ogólnoświatowym oraz ponad 400 europejskimi destynacjami.

Od kilkunastu lat, na przełomie stycznia i lutego, organizowany jest konkurs, do którego zapraszane są wyselekcjonowane miasta lub regiony. Zwycięska destynacja wyłaniana jest na drodze otwartego głosowania internetowego, w którym bierze udział kilkaset tysięcy osób z całego świata, a przebieg i wyniki są szeroko komentowane w światowych mediach takich jak Forbes czy National Geographic.


Pamiętaj! www.glosujnawarszawe.pl!