24 marca 2024 / March 24th, 2024

O biegu

18.  Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski pobiegnie 24 marca 2024 roku! Wiosna startuje w Warszawie!

Półmaraton Warszawski to rokrocznie pierwsze prawdziwie wiosenne wydarzenie biegowe w Polsce. Niezmiennie od lat w marcu w stolicy spotykają się tysiące biegaczy, by na dobre otworzyć sezon startowy. Największy w Polsce półmaraton jest okazją do sprawdzenia swojej formy po zimowym okresie budowania formy lub do sportowego, radosnego rozpoczęcia cieplejszej pory roku. Święto biegania w wydaniu półmaratońskim w 2024 roku odbędzie się 24 marca. Zapisy trwają!

 

18. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski gospodarzem Mistrzostw Polski w półmaratonie!

Podczas 18. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego odbędą się 33. Mistrzostwa Polski w półmaratonie, organizowane pod egidą Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Już 24 marca, na stołecznych ulicach, będziemy świadkami rywalizacji czołowych polskich zawodniczek i zawodników.

Przy wyborze miejsca dla championatu, dla PZLA obok renomy wydarzenia ważne było, aby datę imprezy dostosować do kalendarza zmagań międzynarodowych: Letnich Igrzysk Olimpijskich w Paryżu oraz mistrzostw Europy w Rzymie.

– Ten rok jest naprawdę wyjątkowy, obchodzimy setną rocznicę pierwszego maratonu w Polsce, który odbył się w Warszawie oraz wyczekujemy Igrzysk Olimpijskich w Paryżu. My zaczniemy celebrować już pod koniec marca, kiedy to, jak co roku, biegowa wiosna zacznie się w Warszawie. Decyzja podjęta przez Polski Związek Lekkiej Atletyki, to dla nas wyróżnienie, ale również dowód na to, że stolica jest doskonałym miejscem dla organizacji najważniejszych wydarzeń sportowych – mówi Marek Tronina, prezes Fundacji „Maraton Warszawski”.

Przeczytaj więcej >>>

 

Bieg towarzyszący – New Balance Bieg na Piątkę

Zwyczajem marcowego półmaratonu jest bieg towarzyszący na dystansie 5 kilometrów. Zgodnie z tradycją zapraszamy Was zatem na New Balance Bieg na Piątkę. Będzie to okazja do sprawdzenia się na krótkim dystansie i walki o poprawienie życiówki lub do debiutu w biegu ulicznym. 

O biegu >>>

 


18.  Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski będzie największym wiosennym wydarzeniem sportowym w Polsce kierowanym zarówno do profesjonalnych biegaczy, jak i amatorów. Już teraz trzymamy kciuki za wszystkich uczestników. Zachęcamy również do zaproszenia bliskich do kibicowania – razem twórzmy atmosferę święta biegania w Stolicy!

 

Wiosna wystartuje w Warszawie – nie możesz tego przegapić. Na uczestników biegów czekają: EXPO przy Biurze Zawodów, znakomita oprawa startu biegu, punkty kibicowania na trasie, pamiątkowy medal, Miasteczko Biegacza pełne atrakcji i spektakularna meta!