24 marca 2024 / March 24th, 2024
 

Dzięki #BiegamDobrze wybiegali dla potrzebujących 760 tys. zł w 18. Nationale-Nederlanden Półmaratonie Warszawskim! Podsumowanie akcji

11-04-2024 13:04

Podczas 18. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego oraz New Balance Biegu Na Piątkę zawodnicy o wielkich sercach wybiegali dla potrzebujących 760 tys. zł! Wszystko dzięki biegowej akcji charytatywnej #BiegamDobrze od Fundacji „Maraton Warszawski”. Od początku funkcjonowania inicjatywy uczestnicy przekazali organizacjom społecznym ponad 9 mln zł.

Start wiosny w Warszawie, czyli 18. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski oraz towarzyszący mu New Balance Bieg Na Piątkę już za nami! Na mecie zawodów zameldowała się rekordowa liczba 18 tysięcy biegaczy! Prawie tysiąc uczestników biegów skorzystało z charytatywnej ścieżki rejestracji – ścieżki #BiegamDobrze. Razem zebrali 760 tysięcy zł dla organizacji społecznych.

Biegowa akcja charytatywna #BiegamDobrze

Od 2015 roku Fundacja „Maraton Warszawski” prowadzi biegową akcję charytatywną #BiegamDobrze. W ramach projektu uczestnicy mogą pobiec w zawodach i jednocześnie zaangażować się w pomoc potrzebującym. Zapisując się do #BiegamDobrze biegacz zakłada swoją indywidualną, wirtualną skarbonkę i wybiera bliski sobie cel społeczny. Za pośrednictwem prowadzonej we własnym zakresie zbiórki i komunikacji postanowienia pozyskuje środki na wsparcie wybranej organizacji pomocowej. Za zaangażowanie otrzymuje w prezencie numer startowy na bieg.

Działania charytatywne mogą niektórym kojarzyć się, że z ogromnymi wyrzeczeniami i poświęceniem. W naszej akcji pokazujemy, że możemy być częścią czegoś większego i pomagać bez wprowadzania rewolucji do swojego życia. Każdy, kto decyduje się przygotowywać do startu, może wybrać ścieżkę charytatywną zamiast klasycznej rejestracji i numer startowy otrzymać w prezencie. Czas do biegu i tak upłynie – i tak będziemy trenować – warto zatem swoim przygotowaniom i postanowieniu o uczestnictwie w biegu dodać „coś więcej”. Z relacji uczestników wiemy, że decyzja o udziale w #BiegamDobrze wzmacnia pewność siebie, poczucie sprawczości, sensu i wspólnoty. – mówi Magda Skrocka, COO Fundacji „Maraton Warszawski”. – Marzę, aby każdy uczestnik naszych biegów choć raz spróbował zapisać się na bieg poprzez #BiegamDobrze i przekonał się, jakie to uczucie.

Od początku akcji zebrano ponad 9 milionów złotych na cele dobroczynne, a z wsparcia zgromadzonego przez uczestników wydarzeń skorzystało łącznie ponad dwadzieścia organizacji charytatywnych. Z zebranych środków m.in. wyremontowano poczekalnię na oddziale onkologicznym Warszawskiej Akademii Medycznej; przeprowadzono program terapii dla osób w spektrum autyzmu; dofinansowano telefon zaufania dla dzieci i młodzieży; wybudowano plac zabaw dla dzieci z niepełnosprawnościami w Łazienkach Królewskich, czy zakupiono niezbędny sprzęt rehabilitacyjny i aparaty słuchowe dla uczestników Powstania Warszawskiego.

Oprócz realnego, namacalnego wymiaru pomocy akcja ma również dodatkowy, humorystyczny wymiar. Każdy uczestnik wybiera własną formę angażowania się i promowania własnej zbiórki. Oprócz wpłat własnych i zachęcania najbliższych biegacze prześcigają się w inicjatywach – przebierają się, podejmują wyzwania, przygotowują indywidulane nagrody dla wpłacających, organizują wyprzedaże garażowe i robią rękodzieła.

 

Dodatkowa nagroda dla biegaczy

Oprócz dążenia do osiągnięcia założonego sobie wyniku zbiórki, uczestnicy mają możliwość zdobyć dodatkową nagrodę i przekazać ją wybranej fundacji. Nationale-Nederlanden po raz kolejny dofinansowało kwotami 15, 10 oraz 5 tysięcy złotych zbiórki trzech osób, które zdecydowały się na start na dystansie półmaratońskim i w sobotę przed biegiem zebrały na swoich kontach najwięcej środków.

Akcja #BiegamDobrze łączy pasję do sportu i zdrowego stylu życia z ideą pomagania, co jest nam niezwykle bliskie. Cieszymy się, że tak wiele osób zaangażowało się w akcję w ramach 18. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego. Dofinansowując jako Nationale-Nederlanden najwyższe zbiórki półmaratończyków, chcieliśmy docenić wysiłek zawodników i zawodniczek biegnących w słusznej sprawie oraz promować zaangażowanie społeczne i chęć niesienia bezinteresownej pomocy. – mówi Marta Pokutycka-Mądrala, Dyrektorka Komunikacji Korporacyjnej i Rzeczniczka Prasowa w Nationale-Nederlanden.

 

Sens dla każdego

Dzięki akcji #BiegamDobrze każdy zawodnik może dodać swojemu bieganiu dodatkowy sens, który zapewni mu ogromny zastrzyk motywacji. Zbiórki nie muszą być rekordowe, a pomysły na promocję zaskakujące. Już samo uczestniczenie w czymś ważnym, wartościowym, większym ma znaczenie – każdy z nas potrzebuje czuć się potrzebny, zaangażowany, sprawczy – stanowi to o naszym dobrostanie.

Zrobienie czegoś dobrego dla innych nie musi oznaczać ujęcia swoich zasobów. Wszyscy biegacze poświęcają swoją energię i czas na przygotowania. Decydując się na bieg z pomarańczowym numerem, możemy oprócz robienia czegoś dla siebie i osiągania własnego celu, zrobić coś również dla innych. A w słusznej sprawie biegnie się lżej!

Zacznij wspierać już dziś: https://biegamdobrze.pl/