24 marca 2024 / March 24th, 2024
 

New Balance Bieg na Piątkę wystartuje o godzinie 10:00

06-02-2023 09:02

Informacja dla wszystkich osób zapisanych na New Balance Bieg na Piątkę – bieg wystartuje o godzinie 10:00! 

Wszystkich tych, którzy zapisali się na bieg na dystansie pięciu kilometrów, który rozgrywany jest jako wydarzenie towarzyszące 17. Półmaratonowi Warszawskiemu, pragniemy poinformować, że godzina startu biegu to 10:00.

 

Dwa starty jednego dnia

Zmiana godziny startu podyktowana jest warunkami logistycznymi oraz licznymi głosami od biegaczy chcących wystartować na obu dystansach. Teraz ci, którzy 26 marca pragną wystartować w obu biegach – na dystansie półmaratonu i pięciu kilometrów mają taką możliwość.

 

Biegacze, którzy przygotowują się do udziału w jednym biegu – na pięć kilometrów, dzięki zmianie mają możliwość dobiec na metę jeszcze przed startem półmaratonu. Po ukończeniu biegu zawodników zapraszamy do Miasteczka Biegacza, w którym będzie istniała możliwość odpoczęcia po wysiłku. Zmiana godziny pozwoli również, zainteresowanym rozstrzygnięciami w 17. Półmaratonie Warszawskim lub czekającym na bliskich biegnących dłuższy dystans, na uzyskanie zapasu czasowego, w którym odbiorą swoje depozyty i przejdą na metę Półmaratonu.

 

O New Balance Bieg na Piątkę

Pierwszy bieg pod szyldem New Balance odbył się w 2021 roku. Ubiegłoroczna edycja biegu była trzecim co do wielkości (po biegu Konstytucji 3 Maja i Powstania Warszawskiego) biegiem na 5 km w Warszawie.

 

Dla kogo bieg na pięć kilometrów?

New Balance Bieg na Piątkę to świetna okazja, żeby wrócić po zimie do aktywności i wystartować razem z wiosną w Warszawie. Pięć kilometrów to właściwy początek przygody biegowej. Spróbuj swoich sił w krótszym biegu i zapoznaj się z emocjami, jakie towarzyszą startom masowym. Jednocześnie 5 km to dystans, na którym można mocno powalczyć, jeśli się już jest doświadczonym biegaczem. Warto spróbować szybkiego ścigania, jeśli czujesz głód szybkich biegów.

 

Szybka i wygodna trasa

New Balance Biegu na Piątkę odbędzie się na widowiskowej i szybkiej trasie, ze startem na ul. Konwiktorskiej przy warszawskim Nowym Mieście, metą na szerokiej Wisłostradzie i miasteczkiem biegowym w Multimedialnym Parku Fontann. Trasa prowadzić będzie wzdłuż ulicy Adama Mickiewicza aż do Placu Wilsona, później nastąpi długi zbieg ulicą Zygmunta Krasińskiego, który pozwoli rozpędzić się lub złapać drugi oddech — a na koniec na biegaczy czekać będzie długa prosta do mety. 

 

Termin biegu: 26.03.2023 

Godzina startu: 10:00

Kwota minimalna #BiegamDobrze: 200 złotych

Rejestracja: https://rejestracja.maratonwarszawski.com/

Dołącz do wydarzenia na Facebooku!