24 marca 2024 / March 24th, 2024
 

Jak trenować miesiąc przed półmaratonem? Rozmowa z Bartkiem Olszewskim [LIVE PRZEŁOŻONY]

23-02-2022 10:02

Drodzy, dziś o 19:00 zapraszaliśmy Was na spotkanie online z Bartkiem Olszewskim i Marcinem Nagórkiem. W obliczu dzisiejszych wydarzeń uznaliśmy, że trudno nam będzie spokojnie usiąść i rozmawiać o treningu, dlatego zdecydowaliśmy się odwołać nasze dzisiejsze spotkanie. Teraz myślami jesteśmy z przyjaciółmi na Ukrainie.

 

Półmaraton Warszawski coraz bliżej. Wkraczamy więc w decydującą fazę treningową, w której jeszcze znacząco możemy podbić formę. Jak biegać? Co jeść? Na co zwrócić szczególną uwagę? O tym wszystkim 3 marca opowie podczas transmisji Bartek Olszewski, znany również jako Warszawski Biegacz. Rozmowę poprowadzi Marcin Nagórek.

27 marca 2022 roku odbędzie się już 16. edycja Półmaratonu Warszawskiego. To zatem ostatnie chwile, by skupić się na swoim treningu jeszcze bardziej, niż dotychczas. O tym, jak ważny to czas, doskonale wie Bartek Olszewski, który właśnie na warszawskiej trasie uzyskał swój rekordowy czas w półmaratonie – 1:09:29.

Podczas rozmowy z Marcinem Nagórkiem, Bartek opowie zatem o swoich doświadczeniach związanych z przygotowaniami i wskaże najczęstsze błędy popełniane w tym czasie przez biegaczy –  tych, którzy startują w półmaratonie po raz pierwszy, jak i osób, które mają za sobą już zawody na 21,097 km.

Startujesz na 5 km? Obejrzyj LIVE

Wraz z 16. Półmaratonem Warszawskim odbędzie się również New Balance Bieg na Piątkę. Dlatego Marcin Nagórek będzie wypytywał Barka Olszewskiego również o kwestie związane z tym dystansem. Będą to wskazówki zarówno dla debiutantów, jak i tych, którzy po raz kolejny zmierzą się z biegiem na 5 km.

Transmisja – kiedy i gdzie można obejrzeć?

Rozmowę na żywo obejrzysz w dedykowanym wydarzeniu na Facebooku już w czwartek (3 marca 2022) o godz. 19:00.