24 marca 2024 / March 24th, 2024
 

Dr Łokieć gotowy, aby masować na 18. Nationale-Nederlanden Półmaratonie Warszawskim

04-03-2024 07:03

Trudno sobie wyobrazić początek wiosny bez Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego, a tej imprezy bez strefy masażu, z którą odpowiada Klinika Rehabilitacji i Fizjoterapii Dr Łokieć z ulicy Okopowej 23. Mięśniami uczestników półmaratonu zajmie się kilkudziesięcioosobowy zespół masażystów.

 

Masaż da ulgę

Za niecałe 3 tygodnie wystartuje 18. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski. Na listach startowych jest już ponad 12 tysięcy zawodników, a to nie koniec zapisów. Wiele wskazuje na to, że w tym roku w stolicy padnie rekord frekwencji, a bieg utrzyma pozycję największego w Polsce półmaratonu. Organizacja tak dużej imprezy biegowej to duże wyzwanie dla Fundacji „Maraton Warszawski”, a także jej partnerów, w tym Kliniki Rehabilitacji i Fizjoterapii Dr Łokieć, która od wielu lat odpowiada za strefę masażu.

 

– Za nami intensywne tygodnie związane m.in. z naborem masażystów, którzy 24 marca zajmą się zmęczonymi mięśniami finiszerów. Dla niektórych będzie to pierwsze takie doświadczenie, inni są z nami od lat. Wspólnie z Fundacją „Maraton Warszawski’ dołożymy wszelkich starań, aby jak najwięcej biegaczy mogło skorzystać z naszych usług – mówi Mateusz Chajęcki, szef Kliniki Fizjoterapii i Rehabilitacji Sportowej Dr Łokieć.

Strefa masażu 18. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego będzie usytuowana w pobliżu mety, na błoniach PGE Narodowego. Do namiotu prowadzić będą specjalnie oznaczenia. Swoją pracę masażyści rozpoczną przed południem, a pierwsi zawodnicy pojawią się w strefie tuż po godzinie 12:00.

W strefie rozstawione będą profesjonalne stoły do masażu, przy których pracować będzie kilkudziesięciu masażystów. Szef Kliniki Dr Łokieć szacuje, że strefa będzie gotowa obsłużyć nawet kilkuset biegaczy.

 

Na swoją kolej pewnie będzie trzeba trochę poczekać, ale naprawdę warto – podkreśla Mateusz Chajęcki. – Masaż po biegu może przyspieszyć proces regeneracji mięśni, które mogą być osłabione po intensywnym biegu. Poprzez stymulowanie krążenia krwi, masaż dostarcza niezbędnych składników odżywczych do mięśni oraz przyspiesza usuwanie toksyn i kwasów mlekowych– tłumaczy.

 

Dr Łokieć będzie na expo

Eksperci kliniki Dr Łokieć będą udzielać konsultacji fizjoterapeutycznych również przed biegiem – na Expo Sport&Fitness przed 18. Nationale-Nederlanden Półmaratonem Warszawskim, które odbędzie się dniach 22-23 marca we wnętrzach Pałacu Kultury i Nauki.

 

– Zapraszamy do nas. Przyjrzymy się mięśniom i udzielimy wskazówek jak pracować z ciałem, aby unikać kontuzji. Podpowiemy również, jak przygotować się do niedzielnego biegu – mówi Chajęcki.

Klinika Fizjoterapii i Rehabilitacji Sportowej Dr Łokieć jest oficjalnym partnerem Fundacji „Maraton Warszawski” od 2016 roku. Organizuje strefy masażu na jej flagowych imprezach – Maratonie Warszawskim i Półmaratonie Warszawskim.