24 marca 2024 / March 24th, 2024
 

Podsumowanie roku 2022 – zobacz, co się działo!

31-12-2022 12:12

Koniec roku – czas podsumowań! 2022 rok był pełen wyzwań i biegowych wydarzeń. Działo się! Zapraszamy na retrospekcję najważniejszych punktów mijającego roku. 

 

Biegowa duma w Stolicy – osiem największych imprez!

Za nami rekordowy rok pod kątem organizacji kalendarza na przestrzeni roku. Osiem z dziesięciu największych i najpopularniejszych tegorocznych imprez biegowych w stolicy odbyło się z inicjatywy Fundacji “Maraton Warszawski”. Wszystkie wydarzenia nie doszłyby do skutku, gdyby nie chętni do udziału biegacze, wspierający partnerzy, pomocni wolontariusze i wszyscy zaangażowani w przygotowanie i organizację.

16. Półmaraton Warszawski, New Balance Bieg na Piątkę,  Ekiden – Maraton Sztafet, 30. Bieg Konstytucji 3 maja, 31. Bieg Powstania Warszawskiego, 32. Bieg Niepodległości, 44. Maraton Warszawski, Pekao S.A. Warszawska Dycha – osiem wydarzeń, z których jesteśmy dumni! Mamy nadzieję na każdej z tych imprez spotykać się z Wami w jeszcze liczniejszym gronie w przyszłym roku!

 

To był naprawdę szybki rok – trzy rekordy w sezonie!

Dla biegaczy — zarówno amatorów, jak i zawodników z czołówki zawody biegowe zawsze związane są z biciem tzw. życiówki. Kiedy udaje się pobić rekord imprezy, radość jest podwójna. W tym roku pobite zostały aż trzy rekordy!

Podczas 16. Półmaratonu Warszawskiego reprezentant Tanzani, Emanuel Giniki Gisamoda, ustanowił nowy rekord imprezy. Na pokonanie dystansu półmaratonu potrzebował jedynie 01:00:30 bijąc rekord sprzed 8 lat o 18 sekund. Reprezentantka Etiopii, Tiruye Mesfin Aman, pokonała tą samą trasę w czasie 01:08:55 – poprawiając również ośmioletni rekordowy wynik. 

W 44. Maratonie Warszawskim rewelacyjnie pobiegła Etiopka Demissie Ayantu Abera, pokonując królewski dystans 42 km 195 m w czasie 02:28:35 i bijąc rekord sprzed trzech lat o 29 sekund!

Wielu z Was – biegaczy i biegaczek amatorów, biło swoje życiówki. Jesteście niesamowici! Wiemy, ile pracy kosztuje przygotowanie optymalnej formy na zawody. Każdy wynik nas cieszy i sprawia, że coraz mocniej wierzymy w sens wytrwałej pracy. Gratulacje!

 

Ilu uczestników gościliśmy na trasach w 2022 roku?

O popularności biegania świadczy liczba uczestników wydarzeń biegowych. Tego, że trend na bieganie ucierpiał i w ostatnich latach konieczne są wzmożone wysiłki, by sport znów stał się codziennością dla wielu z nas, nie trzeba wyjaśniać. Mimo wszystko — dostrzegamy, jak licznie decydujecie się biegać razem z nami. 

Policzyliśmy to! W 2022 roku na trasach gościliśmy w sumie 43 332 biegaczy i biegaczek!

Imponujące? Cieszymy się, że chcecie przeżywać biegowe święta w gronie osób o takiej samej pasji. Nikt nie zrozumie biegacza, jak inny biegacz — dlatego zapraszajmy znajomych i w jeszcze liczniejszym gronie spędzajmy kolejne biegowe weekendy. 

 

Triada Biegowa powróciła!

Warszawska Triada Biegowa „Zabiegaj o Pamięć” to jedne z ulubionych zawodów warszawskich biegaczek i biegaczy. Przez pandemię biegowa tradycja cyklicznych biegów zawisła na włosku i nie było pewne, czy wydarzenia wrócą. Organizatorzy popularnej Triady oraz Fundacji “Maraton Warszawski połączyły siły. To była dla Warszawy świetna wiadomość, a dla nas szansa na rozwój i działanie zgodnie z misją — popularyzowanie biegania. Wspólnie udowodniliśmy, że Ratusz i organizacja pozarządowa potrafią razem działać i osiągać sukcesy.

30. Bieg Konstytucji 3 maja, 31. Bieg Powstania Warszawskiego, 32. Bieg Niepodległości – 2022 rok to powrót Warszawskiej Triady Biegowej „Zabiegaj o Pamięć”.

Wierzymy, że razem sprawimy, że już rozbiegana Warszawa biegać będzie coraz liczniej!


#BiegamDobrze – kolejny rok największej biegowej akcji charytatywnej!

Bieganie i zawody uliczne to świetna frajda, ogromna paska i cała masa ciężkiej pracy. To osiąganie swoich celów, spełnianie marzeń, przekraczanie granic i realizowanie postanowień. Dla nas i dla Wielu z Was to także potencjał do niesienia pomocy – to niezwykle istotna część Fundacji “Maraton Warszawski”. Wykorzystanie biegania do akcji charytatywnych to nasza specjalność!

W 2022 roku akcja #BiegamDobrze osiągnęła kwotę blisko 650 tysięcy złotych! To wszystko dzięki Wam — biegaczom! 

Dzięki wspólnemu zaangażowaniu, pomysłowości, dobroci serc pomogliśmy osobom chorym na raka, Powstańcom Warszawskim, małym dzieciom i ich rodzicom… Każda organizacja biorąca udział w akcji ma swój cel – cel, który realizowany jest z pomocą biegaczy i ich bliskich. 

W tym roku odbył się także wirtualny Bieg Jedności z Ukrainą. Tam udało się zebrać aż 50 450 zł!

Dziękujemy, że jesteście z nami! #BiegamDobrze cały czas zaprasza do uczestnictwa – wystarczy zapisać się przez ścieżkę charytatywną!

 

Dziękujemy, że byliście z nami — razem tworzymy historię biegania w Polsce. Życzymy sobie i Wam, aby nadchodzący 2023 rok był dla nas równie dobry. Trzymamy kciuki za powodzenie wszystkich planów, za siłę do wytężonej pracy i za odrobinę szczęścia, która zawsze dopełnia sukcesu.