24 marca 2024 / March 24th, 2024
 

Zbierzmy razem MILION! #BiegamDobrze

04-12-2018 11:12

Akcja #BiegamDobrze od kilku lat towarzyszy naszym biegom. Nie inaczej będzie podczas 14. Półmaratonu Warszawskiego. Najwyższy czas, aby wspólnie wykonać przełomowy krok – po raz pierwszy przekroczyć granicę miliona złotych zebranych na cele charytatywne w trakcie jednej imprezy!

#BiegamDobrze to akcja dobroczynna, w ramach której do udziału w imprezie można zapisać się poprzez ścieżkę charytatywną i aktywnie zbierać pieniądze na rzecz wybranej przez siebie organizacji. Jest to największa akcja społeczna w Polsce, angażująca biegaczy na taką skalę. Doczekała się również wielu wyróżnień, m. in. dwóch Srebrnych Spinaczy – nagród wręczanych za najbardziej rzetelne i kreatywne kampanie oraz działania komunikacyjne.

To jak wielkim zjawiskiem jest #BiegamDobrze najlepiej obrazują liczby. Od inauguracji w 2015 roku w akcji uczestniczyło aktywnie ponad 5 tysięcy biegaczy, którzy zebrali na cele dobroczynne ponad 3 500 000 złotych! Rekordowym biegiem był dotychczas 13. PZU Półmaraton Warszawski w roku 2018, w czasie którego uzbieraliśmy wspólnie blisko 750 000 złotych. W najbliższej edycji celujemy w siedmiocyfrową kwotę. – #BiegamDobrze to wielkie wydarzenie społeczne. Angażujemy tysiące ludzi, którzy doskonale pokazują, jak można połączyć przyjemne z pożytecznym, czyli ruch z pomocą innym. Kwota miliona złotych jest tu symboliczna. Sukces imprezy mierzymy bowiem już nie tylko liczbą jej uczestników, ale i skalą dobra, które Ci uczestnicy wspólnie generują. – mówił Marek Tronina, prezes Fundacji „Maraton Warszawski”.

– Wiemy, że uzbieranie miliona złotych podczas Półmaratonu Warszawskiego jest wyzwaniem ambitnym, ale też bardzo realnym. Z każdą edycją naszych biegów rośnie nie tylko kwota, ale i liczba biegaczy charytatywnych. #BiegamDobrze to już wielka społeczność oparta na pozytywnych relacjach i aktywności tysięcy osób. – dodaje Magda Skrocka koordynująca akcję.

Podczas 14. Półmaratonu Warszawskiego możecie zbierać fundusze na rzecz działalności 10 organizacji charytatywnych – Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, Rak’n’Roll, Synapsis, Polskiej Akcji Humanitarnej, Unicef, Fundacji Wcześniak, Non-Iron, Spartanie Dzieciom, Amnesty International i WWF Polska. – Każda edycja #BiegamDobrze to dla nas festiwal radości i dobrej energii, gromadzący niezwykłe osobowości, ludzi bardzo zaangażowanych, chcących zmieniać rzeczywistość chorych na raka. – mówi Monika Dąbrowska z Fundacji Rak’n’Roll.

W ostatnią niedzielę marca Warszawa nie będzie już tylko bardzo rozbiegana, ale i bardzo pomocna. Już w tym momencie licznik #BiegamDobrze, napędzany przez 476 uczestników, przekroczył 100 tysięcy złotych! Wierzymy w Wasze zaangażowanie, a my zrobimy wszystko, aby wspólnie osiągnąć cel. Zaczynamy Misję MILION!

WIĘCEJ O AKCJI