24 marca 2024 / March 24th, 2024
 

Wolontariusze! Bez Was nie biegniemy

15-02-2019 12:02

Rozpoczęliśmy nabór blisko 1200 wolontariuszy, których pomocy potrzebujemy przy organizacji 14. PZU Półmaratonu Warszawskiego. Zapraszamy do dołączania do FMW Crew. Poniżej znajdziesz informacje o  wolontariackich grupach zadaniowych, jeśli chcesz dołączyć wyślij nam swoje zgłoszenie przez panel wolontariusza: wolontariatfmw.pl i czekaj na naszą odpowiedź.

Grupy zadaniowe:

Opiekunowie rzeczy osobistych wszystkich biegaczy. Zadaniem tego zespołu jest bezpieczne przechowanie rzeczy, zadbanie o ich ład i porządek oraz pilnowanie, aby pozostawione rzeczy po skończonym biegu trafiły bezpośrednio do właścicieli. Praca pozornie łatwa, ale kiedy uzmysłowimy sobie ilu jest biegaczy, może okazać się emocjonująca i wymagająca bardzo szybkiego działania.

Wymagany wiek: od 13 lat

Zespół wolontariuszy obsługujący biegaczy podczas startu i mety biegu. Na starcie wolontariusze pomagają biegaczom ustawić się w odpowiednich strefach czasowych. Natomiast na mecie zbierają chipy oraz wręczają pamiątkowy medal wszystkim, którzy ukończyli bieg.

Wymagany wiek: od 14 lat

Grupa organizacyjna do zadań specjalnych. Bez nich zapewnienie komfortu zarówno biegaczom, jak i wolontariuszom byłoby niemożliwe. Do tego zespołu zapraszamy wolontariuszy płci męskiej z dużymi zapasami siły, zapału do pracy i entuzjazmu. Na pewno staną przed Wami niespodziewane zadania!

Wymagany wiek: od 16 lat

Wsparcie dla zmęczonych biegaczy. Na całej trasie Półmaratonu, co kilka kilometrów rozstawione są punkty odżywiania. Do zadań wolontariuszy na tych punktach należy przygotowanie stanowisk gotowych do wydawania biegaczom napojów, żeli energetycznych czy bananów. Musimy pamiętać, że dla niektórych liczy się czas ukończenia biegu – i w tym przypadku nasze sprawne podanie napoju ma ogromne znaczenie, dla innych, którzy po prostu chcą szczęśliwie ukończyć Półmaraton punkty odżywiania są miejscem złapania chwili oddechu i uzupełnienia sił na dalszy bieg.

Wymagany wiek: od 10 lat

Wolontariusze z tej grupy znają odpowiedź na każde pytanie. Wszyscy wiedzą, że bez dobrej informacji żadna impreza nie może się udać. To zespół dla osób, które lubią chłonąć wiedzę i szybko przyswajają nowe informacje oraz potrafią je sprawnie przekazać zainteresowanym.  

Wymagany wiek: od 16 lat

Serce maratonu. Przez biuro zawodów przechodzą wszyscy zarejestrowani biegacze, aby odebrać swój pakiet startowy ze swoim numerem. Wolontariusze w tym zespole pracują głównie przed biegiem.

Wymagany wiek: od 16 lat