24 marca 2024 / March 24th, 2024

Wolontariat na Półmaratonie

Wolontariusze od lat są nierozłączną częścią wszystkich biegów organizowanych przez Fundację „Maraton Warszawski”. Dzięki ich pomocy i zaangażowaniu tworzymy wspaniałą historię Półmaratonu Warszawskiego. Nie inaczej będzie tej wiosny!

Rekrutacja wolontariuszy na 18.  Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski, który odbędzie się 24 marca 2024 roku właśnie się rozpoczęła.

 

Jak się zgłosić – krok po kroku:

1. Zarejestruj się na platformie http://wolontariatfmw.pl/

2. Wypełnij krótki formularz.

3. Wybierz jedną z grup zadaniowych do której chcesz dołączyć – opisy grup dostępne poniżej. Szczegółowy opis grup znajdziesz na stronie http://wolontariatfmw.pl/grupy-zadaniowe

4. Zapisując się możesz wybrać opcję „Zapisz grupę”. Dzięki niej zgłosisz swoich znajomych do jednej grupy zadaniowej.

4. Po kliknięciu przycisku „Zarejestruj” twoje zgłoszenie zostanie przesłane do lidera.

5. Po akceptacji zgłoszenia dostaniesz maile z informacją o zakwalifikowaniu się do grupy.

 

UWAGA! W panelu wolontariusza widoczne są tylko dostępne, czyli jeszcze nie w pełni skompletowane grupy.


Co od nas otrzymasz?

– zaświadczenie
– koszulkę
– identyfikator
– wyżywienie
– upominek od Fundacji „Maraton Warszawski”
– doświadczenie i nowe kompetencje
– niezapomniane emocje i wspomnienia

Masz pytania? Napisz na wolontariat@maratonwarszawski.com


OBSZARY DZIAŁAŃ WOLONTARIUSZY:

1. BIURO ZAWODÓW

Serce maratońskiej imprezy. Przez Biuro Zawodów przechodzą wszyscy zarejestrowani biegacze, aby odebrać swój pakiet startowy i uzyskać niezbędne informacje.

Limit wieku: 14 lat

2. INFO

To wolontariusze z tej grupy znają odpowiedź na każde pytanie. To ekipa dla osób, które lubią chłonąć wiedzę i szybko przyswajają nowe informacje.

Limit wieku: 14 lat

3. ELITA/ANTYDOPING

Wolontariusze z grupy Elita mają bezpośredni kontakt z najlepszymi biegaczami. Otaczają opieką najszybszych zawodników biegu – elitę biegaczy i biegaczek.

Limit wieku: 16 lat

4. EXTRA

Grupa organizacyjna do zadań specjalnych. Bez nich zapewnienie komfortu zarówno biegaczom, jak i wolontariuszom byłoby niemożliwe.

Limit wieku: 16 lat

5. ROWERZYŚCI

Nad zabezpieczeniem trasy biegu czuwają wolontariusze na rowerach. Mają oczy dookoła głowy i wyostrzone wszystkie zmysły, aby jak najszybciej reagować na nieprzewidziane sytuacje.

Limit wieku: 18 lat

6. START

Wolontariusze pomagają biegaczom ustawić się w miejscu zgodnym z zadeklarowanym czasem oraz wypuszczają sukcesywnie kolejne fale biegaczy. Po działaniach na starcie, grupa dołącza do grupy meta.

Limit wieku: 14 lat

7. META

Wolontariusze to grupa, która wita biegaczy na mecie, wydaje im napoje oraz owoce. Każdy z biegaczy zostaje obdarowany przez nich uśmiechem oraz zasłużonym medalem.

Limit wieku: 14 lat

8. DEPOZYTY

Opiekunowie rzeczy osobistych wszystkich biegaczy. Zadaniem tego zespołu jest bezpieczne przechowanie rzeczy, zadbanie o ich ład i porządek oraz pilnowanie, aby pozostawione rzeczy po skończonym biegu trafiły bezpośrednio do rąk właścicieli.

Limit wieku: 13 lat

Dołącz do FMW Crew – http://wolontariatfmw.pl