24 marca 2024 / March 24th, 2024
 

27 marca wiosna znów wystartuje w Warszawie! Zapisz się już dziś!

12-11-2022 14:11

Właśnie ruszyły zapisy na 17. Półmaraton Warszawski. Biegasz? Biegałeś i chcesz wrócić do formy po przerwie? Szukasz nowych wyzwań? Nie możesz opuścić startu w imprezie, która od lat mobilizuje tysiące osób do rozpoczęcia sezonu biegowego i postawienia sobie pierwszych treningowych celów. 

 

Półmaratońska historia i rekordowa popularność

Pierwszy Półmaraton Warszawski odbył się 26 marca 2006 roku. Bieg ukończyło wtedy 1066 biegaczy. Nie trzeba było długo czekać, aby popularność imprezy wzrosła. W 2013 roku byliśmy świadkami pięknej chwili dla polskiego biegania – po raz pierwszy w historii metę biegu ulicznego w Polsce przekroczyło ponad 10 tysięcy biegaczy. Magiczna granica została złamana! Kolejna symboliczna liczba padła w 2019 roku, gdy witaliśmy na mecie 100 000 finishera w historii. W 2023 roku – gdy bieganie odżywa, odzyskuje popularność po pandemii mamy szansę wrócić do tradycji ponad 10-ciu tysięcy biegaczy na mecie – zapisz się i bądź częścią kolejnego wielkiego wydarzenia w Stolicy.

 

Znakomity i szybki 2022 rok – co przyniesie 2023?

W ubiegłym roku byliśmy świadkami aż dwóch rekordów! Reprezentantka Etiopii pokonała dystans półmaratonu w czasie 01:08:55, bijąc tym samym rekord imprezy, który utrzymywał się aż 9 lat. Wśród mężczyzn triumfował reprezentant Tanzani, Emanuel Giniki Gisamoda – jego wynik to 01:00:30. Nadchodząca edycja to kolejna szansa na rekordowe wyniki. Czy znów będziemy świadkami imponujących czasów? Przekonamy się w marcu!

 

Zapisy na bieg

Do udziału w biegu można zapisać się na dwa sposoby – poprzez ścieżkę tradycyjną, czyli wnosząc opłatę startową lub charytatywną – zakładając zbiórkę #BiegamDobrze. Zarejestrować się na bieg można poprzez formularz znajdujący się na stronie rejestracja.maratonwarszawski.com. Warto zapisać się jak najwcześniej przynajmniej z dwóch powodów. Po pierwsze – niższa opłata startowa. Po drugie – zapisanie się na zawody jest czynnikiem motywującym do treningów.

 

#BiegamDobrze – w słusznej sprawie biegnie się lżej

W ramach ścieżki i akcji charytatywnej każdy może wybrać jedną spośród 8 organizacji dobroczynnych i wesprzeć ją poprzez bieganie. Wybierz opcję charytatywną rejestracji i załóż wirtualną zbiórkę w systemie #BiegamDobrze. Poprzez zachęcanie znajomych do wsparcia swojej zbiórki gromadzisz środki wspomagające działalność wybranej organizacji dobroczynnej. Gdy uzbierasz kwotę minimalną, w prezencie od organizacji dostaniesz pakiet startowy.

W ramach #BiegamDobrze zebraliśmy już ponad  7 milionów złotych na ważne cele społeczne! Dołącz do bohaterów z pomarańczowymi numerami startowymi i pamiętaj: w słusznej sprawie biegnie się lżej!

 

Powrót do formy i nowe wyzwania

Zorganizowane imprezy sportowe i wielotysięczny, tętniący życiem, rozbiegany tłum biegaczy niosą w sobie wiele magii. Nie ma lepszego czasu niż wiosna, by wrócić do formy! Jeśli Twoje roztrenowanie przeciągnęło się, jeśli chcesz zawalczyć o życiówkę, wrócić do formy sprzed kilku lat lub zacząć biegać – zrób to teraz. A jeśli myślisz o debiucie na dłuższym dystansie – Półmaraton Warszawski to idealny wybór. W ubiegłym roku na zawodach gościliśmy ponad dwa tysiące debiutantów, którzy po raz pierwszy zmierzyli się z 21-kilometrową trasą. 2023 to może być Twój rok! Dołącz!

 

Termin: 26 marca 2023

Start: godz. 11:00. 

Opłata startowa: 150 zł w pierwszej turze zapisów

Pakiet w ramach #BiegamDobrze: zebranie kwoty minimalnej 400 zł do 28 lutego 2023