24 marca 2024 / March 24th, 2024
 

Oficjalny but 17. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego – FuelCell Supercomp Elite v3 od New Balance

17-02-2023 17:02

New Balance stworzył model FuelCell Supercomp Elite v3, który został zoptymalizowany z myślą o dniu zawodów oraz najwyższym poziomie rywalizacji. To jedne z najlżejszych butów startowych marki, które oferują dynamiczny zwrot energii i niezwykle smukłą sylwetkę. To energia, która można poczuć i zobaczyć. FuelCell Supercomp Elite v3 zostały też oficjalnym butem 17. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego!

FuelCell Supercomp Elite v3 to najwyższy model startowy New Balance, który został zaprojektowany z myślą o maksymalnym wykorzystaniu energii i obniżeniu wagi podczas najważniejszych startów, w tym tych na królewskim dystansie. Za imponujący zwrot energii i wysoki poziom responsywności butów odpowiada połączenie amortyzacji FuelCell z innowacyjną technologią Energy Arc – płytka z włókna węglowego została umieszczona pomiędzy dwoma warstwami pianki, aby zwiększyć ilość magazynowanej energii i zapewnić większy jej zwrot. Dopełnieniem konstrukcji jest oddychająca, zintegrowana z językiem, dzianinowa cholewka, która gwarantuje stabilne i precyzyjne dopasowanie podczas zawodów.

Model FuelCell Supercomp Elite v3 łączy w sobie zwrot energii, niską wagę i wysoki poziom oddychalności, wszystko zoptymalizowane z myślą o najważniejszych zawodach. To nie jest zwykły but do biegania, to prawdziwy but startowy.

  • Cholewka z technicznej dzianiny i zintegrowany język.
  • Amortyzacja podeszwy środkowej FuelCell.
  • System Energy Arc łączy charakterystyczną dla modeli wyczynowych geometrię karbonowej płytki ze strategicznie rozmieszczonymi pustymi przestrzeniami w podeszwie środkowej, zaprojektowanymi tak, aby zwiększyć ilość magazynowanej energii i zapewnić większy jej zwrot. 
  • Konstrukcja cholewki buta dopasowuje się do stopy, zapewniając jej odpowiednie trzymanie i wsparcie.
  • Waga: 228 g
  • Drop: 4 mm

O New Balance

New Balance to działająca od 1906 roku firma produkująca obuwie oraz odzież i akcesoria sportowe. Powstała w Stanach Zjednoczonych, gdzie obecnie funkcjonuje pięć jej fabryk. Szósta zlokalizowana jest w Wielkiej Brytanii. Firma zatrudnia 7000 współpracowników na całym świecie. W 2021 roku jej przychody ze sprzedaży osiągnęły wartość 4,4 mld dolarów.

W Polsce produkty firmy dostępne są od lat 90. XX wieku. New Balance jest dziś jedną z najchętniej wybieranych marek obuwia sportowego.