24 marca 2024 / March 24th, 2024
 

Prezentacja trasy 18. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego i New Balance Biegu na Piątkę

15-02-2024 13:02

Znamy trasy 18. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego oraz New Balance Biegu na Piątkę. W ramach imprezy rozegrane zostaną również 33. Mistrzostwa Polski w półmaratonie. Zadbaliśmy o sportowy, ale i malowniczy profil wszystkich rozgrywanych biegów. Po 10 latach start półmaratonu wraca na most Poniatowskiego, który zapełni się tego dnia tysiącami biegaczy.

W tym roku marzenia uczestników o poprawieniu własnej życiówki, a zawodowców o biciu rekordu Polski, stają się bliskie spełnieniu. Wiosna startuje w Warszawie już 24 marca o 11:00.

 

„Połówka” na rekord 

18. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski będzie biegiem szybkim. Startujemy z mostu Poniatowskiego. Pierwszy kilometr wiedzie przez Wisłę. Alejami Jerozolimskimi, przez ronda De Gaulle’a i Dmowskiego docieramy do serca stolicy: Marszałkowskiej, Królewskiej i Krakowskiego Przedmieścia. Ulicami Starego i Nowego Miasta biegniemy w kierunku Żoliborza. Najdłuższa długa prosta prowadzi Wybrzeżem Gdyńskim w kierunku Mostu Gdańskiego, którym przebiegamy na drugą stronę Wisły. Finiszować będziemy na Pradze – przy alei Zielenieckiej i stacji Warszawa Stadion.

– Zawsze staraliśmy się dbać o aspekt sportowy półmaratonu, oferując uczestnikom biegu możliwość startu na szybkiej i atrakcyjnej sportowo trasie. Zeszłoroczne świetne wyniki dowodzą, że w Warszawie można biegać naprawdę szybko – i nie inaczej będzie w tym roku. Ograniczyliśmy do minimum liczbę podbiegów i zakrętów, nie zapominając rzecz jasna o walorach turystycznych. Zarówno uczestnicy mistrzostw Polski, jak i pozostałych kilkanaście tysięcy biegaczy, będą mogli po raz kolejny przywitać wiosnę na sportowo. – mówi Marek Tronina, prezes Fundacji „Maraton Warszawski”. 


„Piątka” na wiosenny rozruch

W ramach imprezy możemy wziąć również udział w towarzyszącym New Balance Biegu na Piątkę. Widowiskowa trasa poprowadzi mostem Poniatowskiego i Alejami Jerozolimskimi do ronda De Gaulle’a, wokół palmy i z powrotem przez Wisłę w kierunku PKP Stadion. W czasie biegu uczestnicy obejrzą najpiękniejsze plenery stolicy!

– New Balance Bieg na Piątkę jest atrakcyjną alternatywą dla zawodników, którzy tego dnia nie startują w półmaratonie. To wymarzona okazja do ścigania się i walki o życiówkę, ale i do debiutu ulicznego. – mówi Marek Tronina, prezes Fundacji „Maraton Warszawski”.

Zapisz się na 18. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski

Zapisy na 18. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski oraz towarzyszący mu New Balance Bieg na Piątkę cały czas trwają. Do tej pory na oba dystanse zapisało się blisko 12 tysięcy osób. Biegi wystartują ulicami stolicy 24 marca.

 

Prowadzimy również biegową akcję charytatywną #BiegamDobrze – w jej ramach możesz zdobyć numer startowy pomagając potrzebującym. Więcej o inicjatywie znajdziesz na: https://biegamdobrze.pl  – zostań pomarańczowym bohaterem!

Zapisy: https://rejestracja.maratonwarszawski.com