24 marca 2024 / March 24th, 2024
 

Znamy trasę 17. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego – już 26 marca biegacze pobiegną trasą znaną, ale urozmaiconą! Na liście startowej jest ponad 8 tysięcy zapisanych!

20-02-2023 09:02

Do startu największej imprezy biegowej na dystansie półmaratonu w Polsce został nieco ponad miesiąc. Na liście startowej jest już ponad 8 tysięcy biegaczy. Uczestnicy pobiegną znaną z poprzednich edycji, malowniczą trasą wiodącą przez serce stolicy, ale po drodze czekać będzie na nich kilka nowości! „Wiosna wystartuje w Warszawie” już 26 marca o 11:00. Wydarzenie zapowiada się jako powrót do wydarzeń z ponad 10-tysięczną frekwencją! Ogłaszamy również trasę biegu towarzyszącego – New Balance Biegu na Piątkę!

 

Mapy znajdziesz na końcu wpisu!

 

Trasa 17. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego będzie pokrywać się z trasą, którą wiodły wcześniejsze edycje. Zarówno start półmaratonu, jak i biegu na dystansie pięciu kilometrów zlokalizowane będą jak zwykle przy ulicy Konwiktorskiej.
– To tu biegacze wspólnie odśpiewają „Sen o Warszawie”, który uświetnia start największego Półmaratonu w Polsce. Spektakularna meta, również zgodnie z tradycją, znajdzie się na Wisłostradzie. Nie zabraknie jednak kilku nowości w przebiegu całego dystansu.  Co nowego? Tak daleko na północ na Półmaratonie jeszcze nigdy nie biegliśmy! – mówi Magda Skrocka dyrektor komunikacji Fundacji „Maraton Warszawski”.

 

Nowa-stara trasa półmaratonu. Którędy pobiegną uczestnicy?

Po starcie z Nowego Miasta pobiegniemy na Północ przez Plac Inwalidów aż za Plac Wilsona. Ulicą Adama  Mickiewicza ruszymy w kierunku Starych Bielan. Chwila oddechu czekać biegaczy będzie na zbiegu na 6 kilometrze. Potem obiegamy jedno z ulubionych miejsc biegaczy w tej części Warszawy, czyli Park Kępa Potocka, a następnie szeroką i prostą Wisłostradą pomkniemy wzdłuż Wisły.

Po drodze biegacze będą mijać okazały budynek Komitetu Olimpijskiego. Kawałek dalej – na wysokości dziesiątego kilometra miniemy mury Cytadeli, twierdzy zbudowanej po stłumieniu powstania listopadowego.

Potem uczestników czeka kręty wbieg na Most Gdański, którym przedostaniemy się na praską stronę Warszawy. Nabrać prędkości będzie można na zbiegu z wiaduktu. Piętnasty kilometr biegu przypada na okolice ZOO. Kolejny wart uwagi obiekt to Stadion Narodowy, który ujrzą biegacze na 17 km, zanim udadzą się na jeden z najpiękniejszych mostów stolicy – Świętokrzyski. To właśnie z niego rozpościera się wyjątkowy widok na wieżowce śródmieścia, Syrenkę Warszawską i bulwary oraz zabudowę Starego Miasta.

Tu już można zacząć myśleć o finiszu. Po pokonaniu ul. Browarnej i Karowej biegacze znów pojawią się na Wisłostradzie, gdzie czekać ich będzie meta na wysokości Multimedialnego Parku Fontann.

 

– Jako biegacz cieszę się, że trasa 17. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego jest szybka i sprzyja osiąganiu dobrych wyników. Urozmaicona i malownicza trasa, wiodąca przez najciekawsze zakątki Warszawy, na pewno doda jeszcze więcej radości z biegu i będzie interesująca zarówno dla biegaczy, jak i kibiców. Trzymam kciuki za wszystkich uczestników i już nie mogę się doczekać niesamowitej atmosfery, która zapanuje na ulicach Warszawy 26 marca. – mówi Tomasz Zyśko, ultramaratończyk, dyrektor zarządzający ds. sprzedaży w Nationale-Nederlanden, które jest sponsorem tytularnym biegów organizowanych przez Fundację „Maraton Warszawski” .

 

Nadchodzi zmiana opłat – zapisz się i otrzymaj imienny numer startowy

Tylko do piątku, 24 lutego obowiązywać będzie aktualna, niższa opłata startowa. Przypominamy o zapisach i opłaceniu zgłoszeń! Osoby, które już wypełniły formularz rejestracyjny na stronie, ale nie opłaciły pakietu, również zostaną objęte zmianą kwot. Skorzystajcie z niższych cen!

Dodatkowym benefitem wynikającym z zapisu w najbliższych dniach jest imienny numer startowy. Biegacze, którzy zarejestrują i opłacą swój start na 17. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski do 24 lutego mają gwarancję uzyskania numeru startowego z własnym imieniem. To miła pamiątka z imprezy biegowej. Rejestracje, które wykonane zostaną po 24 lutego, nie mają dodatkowego nadruku w postaci imienia.

 

Bieg towarzyszący – sprawdź się na dystansie 5km!

Trwa rejestracja na bieg towarzyszący – New Balance Bieg Na Piątkę, który wystartuje godzinę przed dłuższym dystansem, o 10:00. To doskonała okazja dla wszystkich miłośników biegania, którzy tym razem nie planują mierzyć się z dystansem półmaratonu, ale chcą poczuć atmosferę wielkiego wydarzenia lub mają ambicję na naprawdę szybkie ściganie. Poznaliśmy również trasę tego biegu.

Trasa po starcie skręca w prawo i wiedzie wzdłuż ulicy Adama Mickiewicza aż do Placu Wilsona, następnie nastąpi długi zbieg ulicą Zygmunta Krasińskiego. Dla szybszych zawodników zbieg to doskonała okazja, aby nabrać prędkości przed ostatnią długą prostą. Dla tych mniej zaawansowanych, to szansa na złapanie oddechu. Na koniec – długa prosta do mety i wspólnego z dystansem głównym Miasteczka Biegacza.

Nawet mniej doświadczeni biegacze nie będą mieli problemów z pokonaniem trasy. Pętla biegu wytyczona jest tak, aby sprzyjać życiówkom i komfortowemu bieganiu w stolicy. To wszystko oczywiście przy wyłączonym ruchu samochodowym i dopingu kibiców na całej długości trasy!

 

Wiosna wystartuje w Warszawie! Trwają zapisy na bieg główny i towarzyszący

Zapisy trwają! Na liście 17. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego jest już ponad 8 tysięcy osób, zaś w New Balance Biegu na Piątkę udział zdeklarowało ponad półtora tysiąca amatorów sportu. Dołącz do grona biegaczy, którzy 26 marca przywitają wiosnę w najlepszy możliwy sposób. Przeżyj biegową przygodę w stolicy Polski i spełnij swoje marzenie.  Nie będzie lepszej okazji na rozpoczęcie sezonu – wiosna startuje w Warszawie!

 

Rejestracja trwa: https://rejestracja.maratonwarszawski.com/

 

Kliknij na mapę, aby powiększyć