24 marca 2024 / March 24th, 2024

Poradnik akcji #Daję100%


Jak zebrać jak najwięcej środków w ramach #BiegamDobrze?
Podrzucamy kilka sprawdzonych patentów od biegaczy charytatywnych z długim stażem.

PO PIERWSZE: DECYZJA!

 1. Załóż swoją zbiórkę #Daję100% na stronie rejestracji.
 2. Postaw przed sobą sportowe wyzwanie i tchnij w nie pozytywną energię, która nam wszystkim jest dzisiaj bardzo potrzebna. Zadeklaruj, że codziennie aż do końca akcji będziesz robić na balkonie 100 pajacyków. Lub że za każde zebrane 50 zł zrobisz 200 brzuszków, choć brzuszki, to nie jest to, co lubisz najbardziej. Obiecaj, że przebiegniesz 10 km w przydomowym ogródku, jeżeli uzbierasz 1000 zł. Wprowadź w czyn dowolny pomysł, którym dasz dobry przykład!
 3. W ramach zbiórki określ cel kwotowy, do którego dążysz. Sportowcy wiedzą, jak motywujący potrafi być wyznaczony sobie cel. Niezależnie od tego, jaką sumą ostatecznie uzbierasz, wszystkie środki zostaną przekazane na pomoc medykom w ich codziennej walce.

PO DRUGIE: POMYSŁ!

 1. Jakiego sportowego wyzwania możesz się podjąć?
  – Zrobię szpagat!
  – zdanie dla osób, bardziej zaawansowanych niż typ kanapowca.  Jednak większość z nas, będzie musiała poświęcić kilka dobrych wieczorów, aby osiągnąć pełen sukces.
  –  Po każdej wpłacie wykonam 100 pajacyków na balkonie – zadanie dość proste, ale przeznaczone dla introwertyków, dla których publiczne uprawianie sportu to największe wyzwanie.
   – Za każde 100 zł przejadę na trenażerze/rowerku stacjonarnym 10 km – zadanie długodystansowe, które zmotywować do aktywności kogoś, kto już dawno obiecywał, że się za siebie weźmie.
  – W stroju sportowym stylizowanym na lata 80 zrealizuję 30-minutowe zajęcia ZUMBY i pokażę efekt takiego wyzwania – zadanie dla ludzi z poczuciem humoru, ale z drugiej strony wcale niełatwe. Szczególnie dla kogoś, kto nigdy nie próbował tej formy rekreacji.
  – Wciel w życie dowolny, niecodzienny pomysł.
  Tylko pamiętaj – działamy zdrowo i bezpiecznie! 🙂

PO TRZECIE: PROMOCJA!

 1. Powiedz znajomym o swojej zbiórce i zachęć ich do wsparcia Twojej akcji. Pamiętaj – nic nie dzieje się samo. Zainteresuj i zmobilizuj do wpłat na szczytny cel swoim niecodziennym wyzwaniem.
 2. Promuj swoją zbiórkę w social mediach. Zamieszczaj zdjęcia i filmiki z realizacji swojego wyzwania. Oznaczaj znajomych, którym chcesz podziękować i tych, których chcesz zachęcić do wpłat. Pamiętaj o podawaniu linku do swojej zbiórki i hashtagu #Daję100%.
 3. Zwracaj się do swoich znajomych bezpośrednio. Pomyśl, co wiesz o swoich znajomych. Co może ich zachęcić do włączenia się w Twoją akcję?
 4. Masz szafę pełną rzeczy i ubrań, które kiedyś miały się przydać? Mogą się przydać właśnie teraz! Wystaw je na aukcji, a zarobione środki wpłać na swoją zbiórkę. Poszukaj dodatkowych pomysłów na zasilenie swojej akcji.

PO CZWARTE: KONSEKWENCJA!

Daj z siebie 100% i bądź wytrwały, zarówno w swoim sportowym wyzwaniu, jak i w prowadzeniu zbiórki. Na koniec będziesz się cieszyć podwójną satysfakcją!