24 marca 2024 / March 24th, 2024

Beneficjenci akcji

Biorąc udział w naszej akcji #BiegamDobrze dla Aleppo w pierwszym kroku zapisów decydujesz, czy zebrane przez Ciebie środki wesprą działania Caritas Polska czy Polskiej Akcji Humanitarnej.


logoPAHMisja Polskiej Akcji Humanitarnej w Syrii prowadzi działania w 50 obozach dla uchodźców wewnętrznych na terenie prowincji Idlib i Aleppo. Systematyczną pomocą obejmuje ok. 35 tys. osób, które opuściły własne domy poszukując bezpieczniejszego schronienia. Do obozów dotarły rodziny ewakuowane z Aleppo. W Syrii  PAH dostarcza wodę, buduje niezbędne toalety i latryny, wywozi nieczystości i śmieci. Każde 7 zł to tygodniowy zapas czystej wody dla 5-osobowej rodziny. Zbierając 120 zł – podarujesz najbardziej potrzebne produkty higieniczne na cały miesiąc. Za 180 zł – 4-osobowa rodzina otrzyma od Ciebie paczkę żywności na cały miesiąc. Jeżeli wspólnie ze znajomymi uzbieracie 850 zł – wybudujecie łazienkę w obozie dla uchodźców wewnątrz Syrii. Dowiedz się więcej: www.pah.org.pl

 przerwa2

 

 

Bez nazwyCaritas Polska od 26 lat świadczy pomoc ofiarom wojen i katastrof na świecie. W tym czasie pomagaliśmy w ponad 40 krajach, w tym w Syrii i w Iraku. Nasza pomoc dla mieszkańców Aleppo przekazywana jest przez bliźniaczą organizację: Caritas Aleppo, która jako lokalna, najlepiej zna potrzeby mieszkańców miasta i udziela im ciągłej pomocy w wielu obszarach życia. Zbierając 100 zł – zapewniasz śniadanie dla trójki dzieci przez miesiąc. Za 200 zł zapewniasz wyżywienie dla pięcioosobowej rodziny przez miesiąc. Za 400 zł zapewniasz ciepło – czyli dostęp do prądu oraz zakup niezbędnych w codziennym życiu butli gazowych. Dziękujemy za Twoją pomoc.
Więcej informacji na stronie http://www.caritas.pl/.