24 marca 2024 / March 24th, 2024

Komu możesz pomóc

FUNDACJA DAJEMY DZIECIOM SIŁĘ

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę od 1991 roku dąży do tego, by wszystkie dzieci miały bezpieczne dzieciństwo i były traktowane z poszanowaniem ich godności i podmiotowości. Chronimy dzieci przed krzywdzeniem i pomagamy tym, które doświadczyły przemocy, by znały swoje prawa, wierzyły w siebie i cieszyły się  życiem.

raknroll FUNDACJA RAK’N`ROLL

Fundacja Rak`n`Roll. Wygraj Życie! Działa od października 2009 roku. Jej celem jest zmiana schematu myślenia na temat choroby nowotworowej w szerszej świadomości społecznej oraz poprawa jakości życia osób chorych na raka. Działalność Fundacji propaguje pozytywne myślenie, uśmiech i radość życia, które są źródłem wewnętrznej siły do walki z chorobą.

 

Fundacja SYNAPSIS

Fundacja SYNAPSIS od 30 lat zmienia świat dla ludzi z autyzmem. Prowadzi ośrodek diagnozy, terapii i rehabilitacji, przedszkole terapeutyczne dla dzieci z autyzmem, przedsiębiorstwo społeczne, w którym zatrudnione są dorosłe osoby z autyzmem, dom treningowy oraz ośrodek informacyjno-prawny. Więcej: www.synapsis.org.pl.


wcześniak
 

FUNDACJA WCZEŚNIAK

Fundacja Wcześniak od 13 lat wspiera rodziców wcześniaków, które w momencie urodzenia ważą tyle co pluszowy miś czy torebka cukru. Fundacja prowadzi stronę www.wczesniak.pl, wypożyczalnię sprzętu do pielęgnacji wcześniaków, wydaje bezpłatne książki, zarządza ponad 180 subkontami swoich podopiecznych, działa na poziomie UE w zakresie standaryzacji opieki okołoporodowej w Europie.

   

Polska Akcja Humanitarna

Od 30 lat niesiemy pomoc osobom poszkodowanym w wyniku katastrof naturalnych i konfliktów zbrojnych na całym świecie. Życie i zdrowie drugiego człowieka jest dla nas najważniejsze. Obecnie biura krajowe PAH działają w Sudanie Południowym, Kenii, Somalii, Iraku, Jemenie, Polsce i Ukrainie. Prowadzimy także działania w Afganistanie, Madagaskarze i Libanie. Pomóż nam docierać tam, gdzie pomoc jest najbardziej potrzebna!

   

FUNDACJA DKMS

Misją Fundacji DKMS jest znalezienie „bliźniaka genetycznego” dla każdego Pacjenta potrzebującego na całym świecie. Nieustannie działa, aby przekonać jak najwięcej osób do zostania potencjalnym Dawcą szpiku i uratowania komuś życia! Fundacja zarejestrowała już 1,8 mln potencjalnych Dawców szpiku, a 11 000 osób zostało Dawcami Faktycznymi.

Pomożesz? Bo możesz. Masz to w genach!

FUNDACJA SPARTANIE DZIECIOM

Fundacja Spartanie Dzieciom to grupa biegowa ludzi, którzy łączą pasję biegania z pomaganiem niepełnosprawnym dzieciom. Od ponad 4 lat w strojach legendarnych Spartan na trasach maratonów i półmaratonów zbieramy fundusze na leczenie, rehabilitacje i sprzęt rehabilitacyjny. Pomogliśmy ponad 100 dzieci, zebraliśmy ponad 400 tysięcy złotych. Teraz I TY MOŻESZ ZOSTAĆ SPARTANINEM – załóż konto w Biegam Dobrze i wesprzyj naszych podopiecznych.

AMNESTY INTERNATIONAL

Jesteśmy globalnym ruchem ponad 7 milionów ludzi walczących o prawa człowieka. Chcemy świata wolnego od dyskryminacji, gdzie podczas konfliktów zbrojnych ludzie są pod ochroną, a winni naruszeń praw człowieka są osądzeni. Stajemy po stronie osób skazanych za swoje poglądy, a nasza działalność rzecznicza przyczyniła się do zmian w prawie wielu państw.

Prowadzimy badania, tworzymy kampanie społeczne, budujemy sieć aktywistów i aktywistek w całej Polsce, a także edukujemy dzieci, młodzież oraz nauczycielki i nauczycieli w zakresie praw człowieka. Jesteśmy niezależną i bezstronną organizacją, której celem jest świat, w którym każdy człowiek może w pełni korzystać z praw zawartych w Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka.

Dołącz do Drużyny Praw Człowieka i razem z nami inspiruj ludzi do podejmowania walki z niesprawiedliwością na świecie!

 

 

FUNDACJA „NA RATUNEK DZIECIOM Z CHOROBĄ NOWOTWOROWĄ”

Nasza misja to sprawienie, aby każde dziecko chore na raka mogło wyzdrowieć. Dołącz do nas i pobiegnij w słusznej sprawie! Wesprzyj dzieci chore na raka swoją energią i zaangażowaniem, by z Twoją pomocą mogły wygrać swój wyścig o życie i zdrowie. One codziennie stają przed największym wyzwaniem – pokonać raka. Z Twoją pomocą będzie im raźniej. Dziękujemy #naratunekdzieciomzrakiem

 

powrot