Biegaczu – pobierz INFORMATOR, lekturę obowiązkową przed zawodami! Czeka tam na Ciebie masa wskazówek, artykułów, przydatnych informacji oraz zdjęć. INFORMATOR >>>
Poniżej zebraliśmy najważniejsze informacje dotyczące 17. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego oraz New Balance Biegu na Piątkę. Sprawdź odpowiedź na swoje pytanie!
Pamiętaj! W nocy z soboty (25 marca) na niedzielę (26 marca) nastąpi zmiana czasu zimowego na letni. Zmiana czasu skutkuje skróceniem snu o godzinę!
Zapisy na bieg
Jak zapisać się i opłacić udział w biegu?
17. NATIONALE-NEDERLANDEN PÓŁMARATON WARSZAWSKI
Swojego zgłoszenia możesz dokonać na STRONIE REJESTRACJI.
Opłata startowa:
- do 31 stycznia 2023 r. - 150 zł
- od 1 lutego do 24 lutego 2023 r. - 170 zł
- od 25 lutego do 22 marca 2023 r. - 200 zł
- od 23 marca (także w Biurze Zawodów) - 250 zł
UWAGA! Łączna pula numerów startowych dla osób rejestrujących się na półmaraton po 23.03.2023 r. oraz dostępnych w Biurze Zawodów wynosi 200.
NEW BALANCE BIEG NA PIĄTKĘ
Swojego zgłoszenia możesz dokonać na STRONIE REJESTRACJI.
Opłata startowa:
- pierwsze 500 osób lub do dnia 31 stycznia 2023 r. (w wypadku wcześniejszego niewyczerpania limitu 500 osób) - 65 zł
- po wyczerpaniu limitu 500 osób lub od 1 lutego 2023 r. - 75 zł
- od 1 marca do 23 marca 2023 r. - 85 zł
- od 24 marca (także w Biurze Zawodów) - 95 zł
UWAGA! Łączna pula numerów startowych dla osób rejestrujących się po 23.03.2023 r. oraz dostępnych w Biurze Zawodów wynosi 200.
Limit uczestników New Balance Biegu na Piątkę wynosi 3 000 osób.
Zapisy ścieżką charytatywną #BiegamDobrze na oba biegi zakończyły się 28 lutego.
Jak odebrać pakiet startowy?
Pakiet startowy odbierzesz w Biurze Zawodów zlokalizowanym w Pałacu Kultury i Nauki (Plac Defilad 1, wejście od ul. Marszałkowskiej).
Godziny otwarcia Biura Zawodów:
24 marca (piątek) w godzinach 14:00 – 20:00
25 marca (sobota) w godzinach 10:00 – 20:00
UWAGA! W dniu biegu Biuro Zawodów nie będzie czynne.
– Jeśli odbierasz pakiet startowy osobiście – pakiet zostanie wydany na podstawie dokumentu tożsamości ze zdjęciem.
– Jeśli chcesz, żeby ktoś odebrał pakiet startowy w Twoim imieniu – wydrukuj i podpisz kartę startową oraz dołącz ksero swojego dowodu osobistego. Karty startowe będą dostępne do pobrania od 13 marca. Na podstawie tych dwóch dokumentów Twój pakiet startowy będzie mogła odebrać inna osoba. Aby pobrać kartę startową, zaloguj się na stronie: https://rejestracja.maratonwarszawski.com/pl/, wejdź w zakładkę TWOJE BIEGI, wybierz przycisk SZCZEGÓŁY, a następnie POBIERZ KARTĘ STARTOWĄ.
Pamiętaj – kolejki tworzą się w momencie otwarcia biura! Jeśli nie musisz - nie przychodź na sam początek działania Biura. Pracujemy cały dzień – na pewno zdążysz odebrać pakiet.
Wysyłka pakietów startowych
Aby Twój pakiet startowy dotarł do Ciebie przesyłką kurierską:
1. W ramach zgłoszenia do biegu zamów i opłać opcję wysyłki pakietu startowego (do 7 marca 2023).
2. Pobierz, podpisz i odeślij swoją kartą startową w nieprzekraczalnym terminie do 10 marca 2023.
Jak pobrać kartę startową?
1. Zaloguj się na stronie: https://rejestracja.maratonwarszawski.com/pl/
2. Wejdź w zakładkę TWOJE BIEGI
3. Wybierz przycisk SZCZEGÓŁY, a następnie POBIERZ KARTĘ STARTOWĄ
4. Wyraźny skan bądź zdjęcie podpisanej karty startowej prześlij na adres: wysylka@maratonwarszawski.com w nieprzekraczalnym terminie do 10 marca 2023.
W przypadku niedostarczenia karty w terminie pakiet startowy można odebrać w Biurze Zawodów na standardowych zasadach.
Przeczytaj więcej: https://nnpolmaratonwarszawski.com/bez-kategorii/udostepnione-karty-startowe-dla-biegaczy-ktorzy-kupili-pakiet-wysylkowy/
Ubezpieczenie od rezygnacji
Opłata raz uiszczona nie podlega zwrotowi. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy zawodnik wybierze i opłaci wariant „Możliwość zwrotu”. Koszt usługi wynosi 35 zł i jest bezzwrotny. Możliwość zwrotu można zakupić wyłącznie podczas rejestracji.
Wykupując opcję „Możliwość zwrotu” nabywasz możliwość rezygnacji ze startu w Zawodach bez podania przyczyny i otrzymania 100% zwrotu wniesionej opłaty startowej, w tym za wybrane opcje dodatkowe, pod warunkiem zgłoszenia chęci rezygnacji ze startu w nieprzekraczalnym terminie do 10.03.2023 r. do godz. 23:59.
Rezygnację możesz zrealizować poprzez zalogowanie do swojego konta na stronie rejestracja.maratonwarszawski.com i wybranie przycisku „Rezygnuję ze startu” w zakładce TWOJE BIEGI. Zawodnik, który zrezygnuje ze startu otrzyma 100% zwrotu opłaty startowej oraz wykupionych dodatkowych usług (z wyjątkiem Opłaty od rezygnacji ze startu) w terminie 21 dni w sposób tożsamą metodą płatności, jaką opłata została wniesiona.
Jak uzyskać fakturę za udział w biegu
Chęć otrzymania faktury za bieg możesz zgłosić tylko i wyłącznie w momencie rejestracji na bieg. Po zakończonej rejestracji dokonanie zmian nie będzie możliwe.
Osoby, które chcą otrzymać fakturę za wniesioną opłatę startową, powinny zaznaczyć odpowiednią opcję w formularzu zgłoszeniowym i wpisać wymagane dane potrzebne do wystawienia dokumentu. Faktura zostanie wygenerowana automatycznie po zaksięgowaniu wpłaty i zostanie udostępniona do pobrania z profilu danego uczestnika w terminie do 15 dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym miała miejsce wpłata.
W celu otrzymania faktury Pro-Forma, należy przesłać: dane do faktury, liczbę oraz listę zawodników (z numerami zgłoszeń) wraz z informacją o wybranej opcji pakietu startowego na adres ksiegowosc@maratonwarszawski.com. Faktury Pro-Forma wystawiane są za start co najmniej dwóch uczestników (nie ma możliwości otrzymania Pro-Formy za start jednej osoby).
Czy mogę edytować swoje dane?
Na stronie rejestracji, zakładce TWOJE BIEGI przy wybranym biegu klikając SZCZEGÓŁY, a następnie EDYTUJ DANE możesz dokonać zmiany rozmiaru koszulki lub klasyfikacji dodatkowej. Termin zmian upływa 12 marca!
Pamiętaj - edycja imienia i nazwiska w zakładce TWÓJ PROFIL służy wyłącznie do poprawy ew. literówek. Zmiana danych personalnych podanych przy zapisie nie skutkuje przepisaniem Twojego pakietu startowego na innego zawodnika. Taka zmiana jest niemożliwa. Numer startowy przypisany jest do Ciebie (zawodnika, na którego założony został profil) i wyłącznie Ciebie obejmuje prawo do udziału w biegu i ubezpieczenie .
Jak domówić oficjalną koszulkę
Oficjalną koszulkę New Balance (dostępna dla biegaczy obu dystansów) lub pamiątkową koszulkę bawełnianą (dostępna dla biegaczy z dystansu półmaratonu) możesz nabyć podczas rejestracji na bieg, zaznaczając odpowiednią opcję w formularzu zgłoszeniowym.
Aby domówić koszulkę do opłaconego pakietu, należy w panelu rejestracyjnym na STRONIE REJESTRACJI wybrać kolejno: TWOJE BIEGI -> SZCZEGÓŁY -> EDYTUJ DANE, wybrać koszulkę i podać jej rozmiar. Domawianie koszulki będzie możliwe do 16 marca 2023.
Liczba koszulek w poszczególnych rozmiarach jest ograniczona.
W biurze zawodów mogą być dodatkowo dostępne do zakupu wyłącznie wybrane rozmiary koszulek, które nie wyprzedadzą się w ramach sprzedaży internetowej.
Jakie są klasyfikacje dodatkowe?
Podczas 17. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego prowadzone będą następujące klasyfikacje:
- Klasyfikacja generalna
- Klasyfikacje generalne kobiet / mężczyzn
- Klasyfikacje wiekowe - kobiet i mężczyzn od K2 do K80
- Klasyfikacja drużynowa (klasyfikację reguluje odrębny regulamin - sprawdź)
- Klasyfikacje branżowe (z podziałem na płeć):
akademicka – studentów
akademicka – wykładowców
bankowców
dziennikarzy
handlowców i producentów FMCG oraz restauratorów
pracowników oświaty
prawników
służb medycznych
służb mundurowych
ubezpieczeniowców
urzędników sektora publicznego
Mistrzostwa Polski blogerów w półmaratonie
- Klasyfikacja zawodników na wózkach (zawodnicy ci są wyłączeni z pozostałych klasyfikacji)
Pucharami na scenie nagradzani są zwycięzcy w klasyfikacji generalnej, drużynowej oraz w kategoriach wiekowych. Wyniki pozostałych klasyfikacji dostępne będą na stronie internetowej wydarzenia.
Podczas New Balance Biegu na Piątkę prowadzone będą następujące klasyfikacje:
- Klasyfikacja generalna
- Klasyfikacje generalne kobiet / mężczyzn
- Klasyfikacja zawodników na wózkach (zawodnicy ci są wyłączeni z pozostałych klasyfikacji)
Kto może wziąć udział w klasyfikacji drużynowej lub branżowej?
Aby być sklasyfikowanym w kategorii branżowej, należy zaznaczyć swoją branżę podczas zapisu lub edytować w formularz (zakładka EDYTUJ DANE) do 16 marca.
Aby być sklasyfikowanym w klasyfikacji drużynowej należy zebrać minimum cztery osoby w zespole. W drużynie musi być przynajmniej jedna kobieta. Nie ma górnego ograniczenia liczby członków drużyny.
W klasyfikacji drużynowej mogą wziąć udział drużyny reprezentujące kluby sportowe, firmy, instytucje, inne zbiorowości, a także grupy zawodników startujące pod wspólnym szyldem.
Kapitan zgłasza drużynę nadsyłając jej pełny skład - każdy członek drużyny musi mieć uprzednio nadany numer startowy. Termin zgłoszeń upływa 10 marca 2023 roku. Formularz oraz instrukcję zgłoszenia i regulamin znajdziesz tutaj >>>
Trzy najlepsze drużyny otrzymają puchary. Dekoracja najlepszych drużyn odbędzie się o 13:45 na scenie w Miasteczku Biegacza.
Start i meta
Skąd i o której startujemy?
17. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski wystartuje 26 marca o godzinie 11:00.
New Balance Bieg na Piątkę wystartuje 26 marca o godzinie 10:00.
Uczestnicy na wózkach z napędem ręcznym startują z pierwszej linii o 9:57 w biegu towarzyszącym oraz 10:57 w biegu głównym.
Oba biegi startują z ulicy Konwiktorskiej. Dla każdego z dwóch startów przygotowana jest osobna brama startowa - przyjedź na start wcześniej, aby ustawić się w odpowiednim miejscu. Obie bramy startowe dzieli odległość ok. 150 metrów.
Pamiętaj, aby na starcie ustawić się w odpowiedniej strefie czasowej wyznaczonej przez flagi, zgodnej z kolorem oznaczonym w rogu Twojego numeru startowego i planowanym wynikiem.
Flagi granatowe - elita
Flagi czerwone - czasy do 1:30
Flagi żółte - czasy od 1:30 do 1:45
Flagi zielone - czasy od 1:50 do 2:20
Podział prezentuje grafika >>>
Zobacz mapę okolic startu >>>
Jak dojechać na start?
Zachęcamy do przybywania na start komunikacją miejską. Rekomendujemy dojazd do stacji metra Dworzec Gdański i spacer do ulicy Konwiktorskiej. Liczba miejsc parkingowych w bezpośredniej okolicy startu jest bardzo ograniczona.
Czy obowiązuje bezpłatna komunikacja miejska w dniu bieg?
W dniu rozgrywania biegów możesz poruszać się komunikacją miejską bezpłatnie na podstawie numeru startowego. Bezpłatne przejazdy obowiązują jedynie w strefie pierwszej w autobusach, tramwajach, metrze i SKM. Do skorzystania z przejazdu niezbędne jest posiadanie przy sobie numeru startowego.
Jak mogę oddać i odebrać depozyt?
W pakiecie startowym otrzymasz worek umożliwiający zdeponowanie rzeczy przed biegiem. Aby oddać depozyt, przyklej na niego specjalną naklejkę z numerem startowym, którą również znajdziesz w swoim pakiecie. Pozostałe dwie naklejki, które otrzymasz, mają charakter pamiątkowy.
Numer samochodu, do którego możesz oddać depozyt, znajdziesz na swoim numerze startowym. Depozyt odbierzesz wyłącznie na podstawie okazanego numeru startowego z tego samego samochodu, za linia mety.
Za rzeczy wartościowe pozostawione w depozycie organizator nie bierze odpowiedzialności.
Depozyty uczestników oby biegów przyjmowane będą od godziny 9:00.
PÓŁMARATON:
Przyjmowanie i oddawanie depozytów: ul. Sanguszki.
Depozyty uczestników można będzie odbierać do godz. 15:30 z tych samych aut.
BIEG TOWARZYSZĄCY:
Przyjmowanie i oddawanie depozytów: ul. Wenedów.
Depozyty uczestników można będzie odbierać do godz. 12:00 z tych samych aut.
Program dnia
9:00 – Otwarcie depozytów dla uczestników obu biegów
9:57 – Start zawodników na wózkach z napędem ręcznym w New Balance Biegu na Piątkę
10:00 – Start New Balance Biegu na Piątkę
ok. 10:15 – Finisz pierwszych zawodników
10:45 – Zamknięcie trasy
10:57 – Start zawodników na wózkach z napędem ręcznym w 17. Nationale-Nederlanden Półmaratonie Warszawskim
11:00 – Start 17. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego
ok. 12:00 – Finisz pierwszych zawodników
12:00 – Zamknięcie depozytów dla uczestników New Balance Biegu na Piątkę (ul. Wenedów)
14:30 – Zamknięcie trasy
15:30 – Zamknięcie depozytów dla uczestników 17. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego (ul. Sanguszki)
DEKORACJE (scena główna)
12:30
- Dekoracja w klasyfikacji generalnej New Balance Biegu na Piątkę
- Dekoracja w klasyfikacji zawodników na wózkach z napędem ręcznym New Balance Biegu na Piątkę
12:45
– Dekoracja w klasyfikacji generalnej 17. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego
- Dekoracja w klasyfikacjach wiekowych K/M 20 , K/M 30, K/M 40, K/M 50
13:45
- Dekoracja w klasyfikacji zawodników na wózkach z napędem ręcznym 17. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego
- Dekoracja w klasyfikacji drużynowej 17. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego
- Dekoracja w klasyfikacjach wiekowych K/M 60 , K/M 70, K/M 80
14:00
- Nagrodzenie liderów zbiórek #BiegamDobrze
Jak skorzystać z szatni, prysznica i masaży?
Szatnie dla obu biegów będą ustawione wzdłuż Wisłostrady pomiędzy ul. Sanguszki i Wenedów.
Prysznice będą dostępne w budynku Ośrodka Polonia, ul. Konwiktorska 6 w godz.: 11:00 - 15:00.
Hala masaży dla półmaratończyków będzie ustawiona w miasteczku biegowym (Multimedialny Park Fontann). Z masażu skorzystasz na podstawie numeru startowego półmaratonu.
Co otrzymam w pakiecie startowym?
W Biurze Zawodów uczestnicy otrzymują pakiety startowe, zawierające m.in.: numer startowy z chipem do pomiaru czasu, agrafki, worek depozytowy oraz, w przypadku wybrania odpowiedniej opcji pakietu startowego, pamiątkową koszulkę.
Dodatkowo w pakietach startowych na oba dystanse znajdą się: rękawki biegowe od Nationale Nederlanden, woda mineralna Magnesia, żel energetyczny DIAMANT PRO SPORT, Lech Free - napój piwny 0%, napój MOYA Energia, plastry opatrunkowe od Grupy LUX MED oraz vouchery zniżkowe od New Balance i Nice To Fit You.
Co otrzymam za linią mety?
Jeśli biegniesz 17. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski za linią mety otrzymasz: medal, wodę mineralną Magnesia, banana z Bronisz, Lech Free - napój piwny 0% oraz napój izotoniczny.
Na podstawie numeru startowego możesz skorzystać z posiłku regeneracyjnego dla półmaratończyków w miasteczku biegowym.
Jeśli biegniesz New Balance Biegu na Piątkę za linią mety otrzymasz: medal, wodę mineralną Magnesia, banana z Bronisz oraz napój izotoniczny.
Trasa
Na jakie czasy biegną pacemakerzy?
17. NATIONALE-NEDERLANDEN PÓŁMARATON WARSZAWSKI
1:20; 1:25; 1:30, 1:35, 1:40, 1:45, 1:50; 1:55, 2:00, 2:10, 2:15, 2:20, 2:30
NEW BALANCE BIEG NA PIĄTKĘ
20:00, 25:00, 30:00, 35:00, 40:00
Przypominamy, że Pacemakerzy prowadzą na czasy „netto”. Na starcie poznasz ich po flagach z czasami, na które biegną.
W jaki sposób mierzony będzie czas?
hip pomiaru czasu znajduje się w numerze startowym. Pamiętaj, aby umieścić numer z przodu, na wysokości klatki piersiowej. Punkty kontrolne pomiaru czasu na dystansie półmaratonu będą się znajdować na 5, 10, 15 i 20 kilometrze.
W biegu na dystansie 21,097 km klasyfikacja generalna odbywa się na podstawie czasów rzeczywistych (netto – liczonych od przekroczenia linii startu). Wyjątkiem jest pierwszych 200 osób przekraczających linię mety – są oni klasyfikowani na podstawie czasów oficjalnych (brutto – od strzału startera), z zastrzeżeniem, że jeżeli wśród pierwszych 200 osób na mecie nie będzie co najmniej 8 mężczyzn i 8 kobiet, liczba 200 osób zostanie zwiększona tak, aby je obejmowała. Wszystkie klasyfikacje dodatkowe (wiekowe, branżowe) odbywają się na podstawie czasów rzeczywistych (netto – liczonych od przekroczenia linii startu).
W biegu na 5 km klasyfikacja generalna odbywa się na podstawie czasów rzeczywistych (netto – liczonych od przekroczenia linii startu). Wyjątkiem jest pierwszych 50 osób przekraczających linię mety – są oni klasyfikowani na podstawie czasów oficjalnych (brutto – od strzału startera), z zastrzeżeniem, że jeżeli wśród pierwszych 50 osób na mecie nie będzie co najmniej 3 mężczyzn i 3 kobiet, liczba 50 osób zostanie zwiększona tak, aby je obejmowała. Wszystkie klasyfikacje dodatkowe (wiekowe, branżowe) odbywają się na podstawie czasów rzeczywistych (netto – liczonych od przekroczenia linii startu).
Jak wyglądają punkty odżywiania?
Punkty odżywiania znajdują się wyłącznie na trasie półmaratonu. Będą one rozstawione na trasie co ok. 5 km. Rozkład, jak i zaopatrzenie poszczególnych punktów prezentuje mapa trasy >>>. Poniższa rozpiska prezentuje kolejność produktów na punkcie.
Punkt 1: woda
Punkt 2: woda, banany, izotonik, woda
Punkt 3: woda, cukier, izotonik, woda
Punkt 4: woda, banany, izotonik, woda
Izotonik na trasie to OSHEE ZERO.
WAŻNE: za każdym punktem żywieniowym po tej samej stronie trasy będą ustawione „strefy zrzutu”, gdzie będzie można wrzucić kubek. Bardzo prosimy o wrzucanie śmieci do oznaczonych pojemników. Pozwoli to utrzymać porządek, a także uniknąć rzucania kubków pod nogi biegnących za Tobą biegaczy oraz zanieczyszczania pobocza.
Pamiętaj, że każdy punkt odżywiania ma ok. 100 m. Nie musisz podbiegać do pierwszego stołu – woda dostępna jest zarówno na początkowych, jak i ostatnich stołach. Podbiegając do dalszych stołów, można uniknąć „zakorkowania” się strefy.
Gdzie na trasie znajdują się toalety?
Przed każdym punktem odżywiania na trasie półmaratonu będą znajdowały się kabiny WC.
Toalety dla osób poruszających się na wózkach z napędem bezpośrednim będą znajdowały się na trasie półmaratonu przed punktami odżywiania nr: 2 i 4.
Gdzie zlokalizowane są punkty kibicowania?
Punkty kibicowania przedstawione są na mapie.
Gdzie znajdę wyniki?
Wyniki będą dostępne online na stronie biegu. Po biegu otrzymasz również SMS ze swoim wynikiem.
Jakie są limity czasu?
Uczestników 17. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego obowiązuje limit czasu wynoszący 3 godziny 30 minut, liczony od strzału startera. Dodatkowy limit czasu wynosi 1 godzinę 45 minut na 10 km.
Uczestników New Balance Biegu na Piątkę obowiązuje limit czasu wynoszący 45 minut, liczony od strzału startera dla danej fali.
Inne
Kto otrzymuje odznaki Półmaratonu Warszawskiego?
W swoich pakietach startowych złote odznaki znajdą osoby, które przebiegły do tej pory 10 edycji Półmaratonu Warszawskiego. Srebrne – Ci, którzy ukończyli dotąd minimum 5 edycji biegu.
Informator drogowy
W związku z organizacją biegów przypadających na 26 marca 2023 r. (niedziela) pojawią się czasowe zmiany w organizacji ruchu drogowego.
Grawerowanie medalu
Możesz wygrawerować swój czas z biegu oraz imię na medalu. Po przekroczeniu linii mety każdy uczestnik będzie miał możliwość spersonalizowania swojego medalu na stoisku Grawerbus - punkt grawerowania będzie zlokalizowany w miasteczku biegacza. Usługę można zamówić w panelu biegacza, ale chętni dokupią ją także na miejscu. Cena grawerunku to 25 złotych.
Zdjęcia z biegu?
Informacje dla osób z niepełnosprawnościami
ODBIÓR PAKIETÓW STARTOWYCH
Uczestnicy z niepełnosprawnością ruchową do Biura Zawodów mogą wjechać windą.
Windę dla wózków przy schodach wejściowych do Pałacu Kultury i Nauki uruchamia ochrona obiektu. Po zjechaniu na poziom -1, należy udać się do wind i wjechać na 4. piętro.
START ZAWODNIKÓW NA WÓZKACH Z NAPĘDEM RĘCZNYM
9:57 - New Balance Bieg na Piątkę
10:57 - 17. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski
Pamiętaj o odpowiednio wcześniejszym pojawieniu się na linii startowej.
TOALETY NA TRASIE
Na trasie półmaratonu toalety dla uczestników na wózkach z napędem bezpośrednim znajdują się na przed punktami odżywiania nr 2 i 4.
DEKORACJE
12:30 – Dekoracja w klasyfikacji zawodników na wózkach z napędem bezpośrednim New Balance Biegu na Piątkę
13:45 – Dekoracja w klasyfikacji zawodników na wózkach z napędem bezpośrednim 17. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego
TRASA
Uczestników n a wózkach z napędem bezpośrednim prosimy o zwrócenie uwagi na wymienione punkty trasy. Na naszej stronie znajduje się mapa oraz film z trasy biegu.
Przejazd przez tory – ul. Stawki/ Muranowska przejazd przez tory tramwajowe
Podjazd - zjazd z zakrętem nad Dworcem Gdańskim
Zjazd w dół – ul. Mickiewicza od Placu Wilsona do ul. Potockiej
Podjazd z lekkim zakrętem - za ul. Potocką nad trasą Toruńską
Progi zwalniające podwójne z przejazdem pośrodku – na ul. Rudzkiej
Progi zwalniające - na całej ul. Lektykarskiej przez całą długość - 7 progów
Progi zwalniające podwójne z przejazdem pośrodku – na ul. Podleśnej – 6 progów
Podjazd i zjazd z zakrętem – przy Parku Kępa Potocka
Podjazd i zjazd wiaduktem - przy Pl. Wilsona za centrum Olimpijskim
Progi zwalniające (płaskie) - na zakręcie za wiaduktem
Próg zwalniający – na początku i końcu ul. Namysłowskiej
Przejazd przez tory - na ul. Jagiellońskiej.
Progi zwalniające podwójne z przejazdem pośrodku - na ul. Ratuszowej
Dodatkowe informacje:
- Na Wisłostradzie na wysokości prowadzonego remontu (bieg na północ) miejscami pojawia się kostka brukowa
- Skośna jezdnia na ul. Karowej przed skrzyżowaniem z Wisłostradą
- Na ul. Browarnej występują nierówności nawierzchni
Pakiet bezpłatnych rehabilitacji dla biegaczy
Jeśli podczas biegu 26 marca (17. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski, New Balance Bieg na Piątkę) w wyniku nieszczęśliwego wypadku złapiesz kontuzję, możesz skorzystać z pakietu 5 bezpłatnych rehabilitacji. Zapisz się do ubezpieczenia do 25 marca – zrobisz to wypełniając formularz na stronie https://www.nn.pl/biegacze.
Rehabilitacje zorganizuje partner Nationale-Nederlanden, firma AWP P&C S.A. Oddział w Polsce. Jeśli nie masz skierowania na rehabilitację, w ramach ubezpieczenia, partner Nationale-Nederlnaden zorganizuje dla Ciebie darmową konsultację z ortopedą, który będzie mógł wystawić skierowanie (jeżeli uzna, że jest taka potrzeba).
Kibicuj z telebimu
Do 24 marca (do godz. 17:00) na stronie internetowej www.nn.pl/kibice zbieramy zdjęcia, które zagrzewają do biegu. W dniu wydarzenia wyświetlimy je na telebimie zlokalizowanym w Strefie Kibica przy Moście Świętokrzyskim.
Jeśli chcesz pokazać swoje wsparcie konkretnej osobie, zatytułuj zdjęcie jej numerem startowym. Gdy będzie przebiegać obok telebimu przy Moście Świętokrzyskim, zobaczy Twój doping. W przypadku, gdy nie wskażesz numeru startowego, Twoje zdjęcie wyświetlimy losowo wybranemu biegaczowi.
Jeśli nie zdążysz dosłać zdjęcia do 24 marca, nie martw się! Przyjdź do strefy Nationale-Nederlanden podczas Expo Sport & Fitness w Pałacu Kultury i Nauki w dniach 24-25 marca. Na miejscu spotkasz fotografa, który zrobi Ci zdjęcie i przekaże je do emisji w dniu biegu.