Przygotowaliśmy dla Ciebie dużą dawkę wiedzy, która pomoże Ci przygotować się do 18. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego. Co tydzień znajdziesz tutaj nowy artykuł dotyczący zagadnień, stanowiących uzupełnienie do PLANÓW TRENINGOWYCH.
Jeśli nie znajdziesz w nich odpowiedzi na nurtujące Cię pytania, dołącz i zadaj je w dedykowanej GRUPIE NA FACEBOOKU. Z pomocą przyjdą Ci eksperci Magazynu Bieganie oraz bardziej doświadczeni biegacze.
Przykłady treningów specyficznych w przygotowaniach do półmaratonu
Jak przygotować się do półmaratonu? Nie wiesz, na jakie treningi postawić w ostatnich tygodniach przed startem? Zachęcamy do skupienia się na treningach specyficznych do docelowego dystansu. Poniżej znajdziesz kilka propozycji jednostek, na które warto zwrócić uwagę.
Ćwiczenia wzmacniające dla biegaczy – gotowy zestaw ćwiczeń
Biegasz, więc jesteś sprawny? Nic bardziej mylnego. Biegacze unikający ćwiczeń uzupełniających, są bardziej podatni na kontuzje, a ich treningi nie przynoszą oczekiwanych rezultatów.
Jak optymalnie dobrać plan treningowy?
Wraz ze zbliżającym się 18. Nationale-Nederlanden Półmaratonem Warszawskim przygotowaliśmy dla Was kilka wersji planów treningowych. Jak wybrać odpowiednią propozycję dla siebie? Czym kierować się przy wyborze planu? I czy zawsze powinniśmy postępować w pełni zgodnie z planem?
Jak często i ile trzeba biegać, by przygotować się do startu w półmaratonie?
Czy jest możliwe pokonanie półmaratonu bez treningu? Czy da się osiągnąć dobry wynik, biegając tylko 2 razy w tygodniu? A jak dużo to już za dużo? Zapraszamy do lektury artykułu, z którego dowiecie się jak często i ile trzeba biegać, by przygotować się do startu w półmaratonie.
Najczęstsze błędy biegających z planem treningowym.
Mylić się jest rzeczą ludzką, ale trwanie w błędzie to diabelska pomyłka – tak mówi znana sentencja. Tymczasem biegacze wciąż i wciąż powtarzają te same błędy, od lat, a czasami dziesięcioleci.