30 marca 2025 / March 30th, 2025

Zasady akcji

dobrze_biegam_logo180 000 złotych – tyle środków na rzecz organizacji dobroczynnych zebrali uczestnicy pierwszej edycji akcji #BiegamDobrze, podczas 37. PZU Maratonu Warszawskiego w 2015 roku. A to był dopiero początek biegania charytatywnego w Polsce!

Biegasz, bo to Twoja pasja. Cieszy Cię pokonywanie kolejnych kilometrów, wyszukiwanie i realizowanie kolejnych biegowych wyzwań. Bieganiu zawdzięczasz zdrowie, świetną formę, dreszcz emocji podczas rywalizacji i radość z rekreacji w dobrym towarzystwie. Teraz dzięki bieganiu możesz pomóc również innym. Podejmij wyzwanie! Pomagaj, robiąc to, co lubisz najbardziej – biegając! Wspólnie wprowadzamy do polskiego biegania nowy model aktywności charytatywnej sprawdzony i z powodzeniem stosowany na największych światowych imprezach, gdzie sami biegacze angażują się w zbieranie środków na ważne dla siebie cele dobroczynne. Tylko od Ciebie będzie zależeć jak wiele osób zachęcisz do wsparcia wybranego przez Ciebie celu dobroczynnego i jaki osiągniesz efekt.

Bieganie charytatywne na świecie

Bieganie charytatywne jest bardzo popularnym sposobem pomagania, a biegacze zbierający środki finansowe na wybrane cele zaczęli dominować liczebnie na najbardziej prestiżowych imprezach takich jak Maraton w Londynie czy Nowym Jorku. Największym wydarzeniem dobroczynnym na świecie jest Maraton Londyński – dzięki jego uczestnikom od 1981 r. zebrano na cele charytatywne ponad 600 mln funtów!

Komu możesz pomóc?

Zgłaszając się do startu w 11. PZU Półmaratonie Warszawskim masz okazję aktywnie wesprzeć działanie jednej z sześciu organizacji partnerskich: Amnesty International, Fundacja Dzieci Niczyje, Fundacja Synapsis, Fundacja Rak’n’Roll. Wygraj Życie!, Fundacji Wcześniak i WWF Polska. Wybierz cel, który jest Ci najbliższy i działaj.

Jak to działa?

1. Zarejestruj wybierając jedną z dwóch ścieżek udziału. Możesz wystartować tak jak zawsze – wnosząc regulaminową opłatę startową i po prostu szykując się do startu w biegu. Ale możesz też zrobić o wiele więcej – zaangażować się w zbieranie środków na wybrany przez siebie cel i działać na rzecz jednej spośród sześciu partnerskich organizacji dobroczynnych.

2. Wybierając tę drugą ścieżkę – charytatywną, podczas rejestracji założysz profil swojej zbiórki, za pośrednictwem którego Twoi znajomi, rodzina, sąsiedzi czy inni biegacze będą mogli wpłacać środki i wspierać Twój udział w półmaratonie. Otrzymasz poradnik biegacza charytatywnego, dzięki któremu dowiesz się w jaki sposób możesz zbierać fundusze i przekonasz się, że to nie musi być trudne, za to daje wiele radości z niesienia pomocy innym.

3. Kiedy licznik na Twojej stronie przekroczy 300 zł fundusze zasilą konto wybranej organizacji, a Ty otrzymasz od niej numer startowy. Na zebranie środków i zagwarantowanie sobie startu w półmaratonie masz czas do 15 lutego, jednak swoją zbiórkę możesz prowadzić dalej – aż do 13 kwietnia.

4. Ale to nie wszystko. Możesz ustawić swój własny cel – postaw przed sobą wyzwanie, które podejmiesz, jeżeli licznik Twojej zbiórki przekroczy określoną przez Ciebie kwotę. Wprowadź do swojej akcji element zabawy i wciągnij w nią znajomych:)

5. W biurze zawodów odbierzesz pakiet startowy 11. PZU Półmaratonu Warszawskiego z unikalnym numerem startowym i koszulką techniczną adidas, a Twoja organizacja dołoży starań, abyś od startu do mety czuł, że Twój bieg to znacznie więcej niż tylko udział w zawodach.

A jeśli się nie uda?

Nie ma takiej opcji! Jeśli do wyznaczonego terminu nie uzbierasz minimalnej kwoty – zebrane do tej pory środki zostaną przekazane na wskazany przez Ciebie cel charytatywny, a Ty będziesz miał jeszcze czas na zgłoszenie się do biegu „tradycyjną ścieżką”, wniesienie opłaty startowej i udział w zawodach.

Biegaj dobrze! Podejmij wyjątkowe wyzwanie i wykorzystaj swój start dla wsparcia ważnego dla Ciebie celu. Ciesz się podwójnym zwycięstwem na mecie 11. PZU Półmaratonu Warszawskiego!

Biorę udział   Regulamin