Dzięki zbiórkom dobroczyńców w ramach imprez organizowanych przez Fundację „Maraton Warszawski” w 2019 roku udało się zebrać aż 1,4 miliona złotych! Blisko 2 800 biegaczy wybrało charytatywną ścieżkę rejestracji i zbierało fundusze na rzecz jednej z dostępnych organizacji. Pozyskane środki trafiły do 10 instytucji charytatywnych pozwalając sfinansować wiele szczytnych projektów oraz inicjatyw społecznych.
Fundacja „Spartanie Dzieciom” sfinansowała turnusy rehabilitacyjne i sprzęt aktywujący dzieci z niepełnosprawnościami czy budowa placu zabaw dla dzieci z niepełnosprawnościami w Łazienkach Królewskich.
Akcja #BiegamDobrze pomogła także sfinansować Fundacji Rak’n’Roll organizację „Rolling2Zwrotnik” – sztafety rowerowej ludzi po chorobie nowotworowej na geograficzny Zwrotnik Raka w Saharze Zachodniej. 27 uczestników pokonało blisko 7000 km rowerowy szlak z Warszawy na Zwrotnik Raka, Ideą projektu było przywrócenie wiary i sił osobom chorym na raka poprzez rzucenie sportowego wyzwania.
W ramach projektu Fundacji „Non Iron” zostały sfinansowane treningi oraz warsztaty psychologiczno-pedagogiczne „Biegnij po marzenia” oraz zajęcia akrobatyczno-cyrkowe dla dzieci z odległych osad w gminie Dywity.
Fundacja WWF przeznaczyła zebrane środki na zajęcia edukacyjne i warsztaty o ssakach morskich i zagrożonym wyginięciem gatunkiem morświna.
Pieniądze zebrane przez „Amnesty International” zasilą budżet Maratonu Pisania Listów w ramach którego Fundacja mobilizuje społeczeństwo do solidarnego przeciwstawienia się naruszeniom praw człowieka. W 2018 roku zostało wysłanych 309 tys. listów, a dzięki #BiegamDobrze prawdopodobnie ten wynik zostanie poprawiony. Liczenie jednak wciąż trwa.
Kwota 58 tys. złotych przekazana na rzecz Fundacji „Dajemy Dzieciom Siłę” pozwoli sfinansować działania na rzecz dzieci – ofiar przemocy i wykorzystywania oraz dzieci zagrożonych przemocą w postaci bezpłatnych pomocy psychologicznej i psychiatrycznej oraz działanie bezpłatnego Telefonu Zaufania.
Fundacja „Polskiej Akcji Humanitarnej” zebrane środki przeznaczy na działania wodne w trzech krajach: Sudanie Południowym, Somalii, Kenii i Jemenie. Zebrane pieniądze wesprą inicjatywę budowy studni i innych ujęć wodnych oraz infrastruktury sanitarnej w szkołach i obozach dla osób wewnętrznie przemieszczonych. Część funduszy zostanie przekazana na działania edukacyjne dla społeczności o metodach dbania o higienę i zabezpieczenia przez chorobami.
#BiegamDobrze w liczbach:
Fundacja „Wcześniak” przeznaczyła fundusze na wydanie „Niezbędnika rodzica wcześniaka” – kompendium wiedzy dla Rodziców wcześniaków, którzy po raz pierwszy spotkali się z tematem przedwczesnych narodzin dziecka. Rodzice dzieci przedwcześnie narodzonych otrzymają go bezpłatnie. „Niezbędnik…” zawiera podstawy wiedzy o wcześniactwie, porady i informacje pozwalające poradzić sobie z problemem wcześniactwa w pierwszych tygodniach po narodzinach dziecka – wcześniaka.
Zebrane podczas akcji #BiegamDobrze przez Drużynę UNICEF środki zostały przeznaczone na zakup produktów humanitarnych, ratujących życie dzieci w krajach dotkniętych klęskami humanitarnymi lub ogarniętych konfliktami zbrojnymi. Są to podstawowe środki , takie jak żywność terapeutyczna, tabletki uzdatniające wodę, szczepionki oraz sprzęt medyczny.
W tym roku akcja #BiegamDobrze nadal będzie towarzyszyć naszym wydarzeniom. W ramach tegorocznych imprez: 15. Półmaratonu Warszawskiego oraz 42. Maratonu Warszawskiego zebrano już blisko 150 tys. zł, a kwota stale rośnie.
Jeśli chciałbyś nadać swojemu startowi wyższy cel stając się jednym z bohaterów dobroczynności zachęcamy do tej formy rejestracji na tegoroczne wydarzenia.