26 marca 2023 / March 26th, 2023
 

Najważniejsze informacje dotyczące zapisów na 17. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski oraz New Balace Bieg na Piątkę

03-03-2023 13:03

Prezentujemy garść najważniejszych informacji dotyczących zapisów na 17. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski oraz New Balace Bieg na Piątkę.

 

Pamiętaj! W nocy z soboty (25 marca) na niedzielę (26 marca) nastąpi zmiana czasu zimowego na letni. Zmiana czasu skutkuje skróceniem snu o godzinę!

 


1. Jak zapisać się i opłacić udział w biegu

17. NATIONALE-NEDERLANDEN PÓŁMARATON WARSZAWSKI

Swojego zgłoszenia możesz dokonać na STRONIE REJESTRACJI.

Opłata startowa:
– do 31 stycznia 2023 r. – 150 zł
– od 1 lutego do 24 lutego 2023 r. – 170 zł
– od 25 lutego do 22 marca 2023 r. – 200 zł
– od 23 marca (także w Biurze Zawodów) – 250 zł

UWAGA!
Łączna pula numerów startowych dla osób rejestrujących się na półmaraton po 23.03.2023 r. oraz dostępnych w Biurze Zawodów wynosi 200.

NEW BALANCE BIEG NA PIĄTKĘ

Swojego zgłoszenia możesz dokonać na STRONIE REJESTRACJI.

Opłata startowa:
– pierwsze 500 osób lub do dnia 31 stycznia 2023 r. (w wypadku wcześniejszego niewyczerpania limitu 500 osób) – 65 zł
– po wyczerpaniu limitu 500 osób lub od 1 lutego 2023 r. – 75 zł
– od 1 marca do 23 marca 2023 r. – 85 zł
– od 24 marca (także w Biurze Zawodów) – 95 zł

UWAGA!
Łączna pula numerów startowych dla osób rejestrujących się po 23.03.2023 r. oraz dostępnych w Biurze Zawodów wynosi 200.
Limit uczestników New Balance Biegu na Piątkę wynosi 3.000 osób.

Zapisy ścieżką charytatywną #BiegamDobrze na oba biegi zakończyły się 28 lutego.


2. Jak odebrać pakiet startowy

Pakiet startowy odbierzesz w Biurze Zawodów zlokalizowanym w Pałacu Kultury i Nauki (Plac Defilad 1, wejście od ul. Marszałkowskiej).

Godziny otwarcia Biura Zawodów:

24 marca (piątek) w godzinach 14:00 – 20:00
25 marca (sobota) w godzinach 10:00 – 20:00

UWAGA! W dniu biegu Biuro Zawodów nie będzie czynne.

Jeśli odbierasz pakiet startowy osobiście – pakiet zostanie wydany na podstawie dokumentu tożsamości ze zdjęciem.

Jeśli chcesz, żeby ktoś odebrał pakiet startowy w Twoim imieniu
– wydrukuj i podpisz kartę startową oraz dołącz ksero swojego dowodu osobistego. Karty startowe będą dostępne do pobrania od 13 marca. Na podstawie tych dwóch dokumentów Twój pakiet startowy będzie mogła odebrać inna osoba. Aby pobrać kartę startową, zaloguj się na stronie: https://rejestracja.maratonwarszawski.com/pl/, wejdź w zakładkę TWOJE BIEGI, wybierz przycisk SZCZEGÓŁY, a następnie POBIERZ KARTĘ STARTOWĄ.

Pamiętaj – kolejki tworzą się w momencie otwarcia biura! Nie przychodź na sam początek działania Biura, jeśli nie musisz, aby uniknąć tłoku. Pracujemy cały dzień – na pewno zdążysz odebrać pakiet.


3. Wysyłka pakietów startowych

Aby Twój pakiet startowy dotarł do Ciebie przesyłką kurierską:

1. W ramach zgłoszenia do biegu zamów i opłać opcję wysyłki pakietu startowego (do 7 marca 2023).
2. Pobierz i odeślij swoją kartą startową w nieprzekraczalnym terminie do 10 marca 2023.

Jak pobrać kartę startową?
1. Zaloguj się na stronie: https://rejestracja.maratonwarszawski.com/pl/
2. Wejdź w zakładkę TWOJE BIEGI
3. Wybierz przycisk SZCZEGÓŁY, a następnie POBIERZ KARTĘ STARTOWĄ
4. Wyraźny skan bądź zdjęcie podpisanej karty startowej prześlij na adres: wysylka@maratonwarszawski.com w nieprzekraczalnym terminie do 10 marca 2023.

W przypadku niedostarczenia karty w terminie pakiet startowy będzie można odebrać w Biurze Zawodów na standardowych zasadach.

Przeczytaj więcej: https://nnpolmaratonwarszawski.com/bez-kategorii/udostepnione-karty-startowe-dla-biegaczy-ktorzy-kupili-pakiet-wysylkowy/


4. Ubezpieczenie od rezygnacji

Opłata raz uiszczona nie podlega zwrotowi. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy zawodnik wybierze i opłaci wariant „Możliwość zwrotu”. Koszt usługi wynosi 35 zł i jest bezzwrotny. Możliwość zwrotu można zakupić wyłącznie podczas rejestracji.

Wykupując opcję „Możliwość zwrotu” nabywasz  możliwość rezygnacji ze startu w Zawodach bez podania przyczyny i otrzymania 100% zwrotu wniesionej opłaty startowej, w tym za wybrane opcje dodatkowe, pod warunkiem zgłoszenia chęci rezygnacji ze startu w nieprzekraczalnym terminie do 10.03.2023 r. do godz. 23:59.

Rezygnację możesz zrealizować poprzez zalogowanie do swojego konta na stronie rejestracja.maratonwarszawski.com i wybranie przycisku „Rezygnuję ze startu” w zakładce TWOJE BIEGI. Zawodnik, który zrezygnuje ze startu otrzyma 100% zwrotu opłaty startowej oraz wykupionych dodatkowych usług (z wyjątkiem Opłaty od rezygnacji ze startu) w terminie 21 dni w sposób tożsamą metodą płatności, jaką opłata została wniesiona.


 

5. Jak uzyskać fakturę za udział w biegu

Chęć otrzymania faktury za bieg możesz zgłosić tylko i wyłącznie w momencie rejestracji na bieg. Po zakończonej rejestracji dokonanie zmian nie będzie możliwe.

Osoby, które chcą otrzymać fakturę za wniesioną opłatę startową, powinny zaznaczyć odpowiednią opcję w formularzu zgłoszeniowym i wpisać wymagane dane potrzebne do wystawienia dokumentu. Faktura zostanie wygenerowana automatycznie po zaksięgowaniu wpłaty i zostanie udostępniona do pobrania z profilu danego uczestnika w terminie do 15 dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym miała miejsce wpłata.

W celu otrzymania faktury Pro-Forma, należy przesłać: dane do faktury, liczbę oraz listę zawodników (z numerami zgłoszeń) wraz z informacją o wybranej opcji pakietu startowego na adres ksiegowosc@maratonwarszawski.com. Faktury Pro-Forma wystawiane są za start co najmniej dwóch uczestników (nie ma możliwości otrzymania Pro-Formy za start jednej osoby).


6. Skąd i o której startujemy

17. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski wystartuje 26 marca o godzinie 11:00. New Balance Bieg na Piątkę wystartuje 26 marca o godzinie 10:00.

Uczestnicy na wózkach z napędem ręcznym startują z pierwszej linii o 9:57 w biegu towarzyszącym oraz 10:57 w biegu głównym.

Oba biegi startują z ulicy Konwiktorskiej. Dla każdego z dwóch startów przygotowana jest osobna brama startowa – przyjedź na start wcześniej, aby ustawić się w odpowiednim miejscu. Obie bramy startowe dzieli odległość około 150 metrów.

Pamiętaj, aby na starcie ustawić się w odpowiedniej strefie czasowej wyznaczonej przez flagi, zgodnej z kolorem oznaczonym w rogu Twojego numeru startowego.


7. Jak dojechać na start

Zachęcamy do przybywania komunikacją miejską. Rekomendujemy dojazd do stacji metra Dworzec Gdański i spacer do ulicy Konwiktorskiej. Liczba miejsc parkingowych w bezpośredniej okolicy startu jest bardzo ograniczona.


8. Czy obowiązuje bezpłatna komunikacja miejska w dniu biegu

W dniu rozgrywania biegów możesz poruszać się komunikacją miejską bezpłatnie na podstawie numeru startowego. Bezpłatne przejazdy obowiązują jedynie w strefie pierwszej w autobusach, tramwajach, metrze i SKM. Do skorzystania z przejazdu niezbędne jest posiadanie przy sobie numeru startowego.


9. Jak mogę oddać i odebrać depozyt

W pakiecie startowym otrzymasz worek umożliwiający zdeponowanie rzeczy przed biegiem. Aby oddać depozyt, na worek przyklej naklejkę z numerem startowym, którą również znajdziesz w swoim pakiecie.

Przyjmowanie depozytów obu biegów odbędzie się na ulicy Sanguszki. Wydawanie depozytów zaś za linią mety.

Numer samochodu, do którego możesz oddać depozyt, znajdziesz na numerze startowym. Depozyt odbierzesz z tego samego samochodu, na podstawie numeru startowego, za linia mety.

Do odbioru depozytu w strefie mety potrzebny Ci będzie numer startowy. Za rzeczy wartościowe pozostawione w depozycie organizator nie bierze odpowiedzialności.


Masz więcej pytań? Wszystkie kwestie opisane są w regulaminie >>>

Do zobaczenia na biegu!